• Krátkometrážní

Ondine (2009)

Pěkný a dojemný lehce fantasy příběh zasazený do skutečného světa, který nás dějově táhne v "pohádkové" rovině, která je variací na skutečný svět s realnými problémy. Celý film si udržuje pocit nejistoty a lehkou záhadnost. Samotný konec je potom se standardu nevybočující řemeslná práce, která objasní celý příběh. Pro mě to je celkem zbytečný romatický film odehrávající se ve studené přírodě Irska, který mnou prošel v podstatě bez emocí a jakéhokoliv zaujetí.

Joe kontra sopka (1990)

Toma Hankse mám rád a i tato komedie, i když je nízko hodnocená a není nejlepší, mě bavila. Nejšílenjší je ten konec, to je opravdu spíš takvá parodie, když je sopka vystřelí do moře:). V podstatě až na ten velmi bláznivý konec, je to v pohodě dívatelná a úsměvná podívaná.

Ďáblův advokát (1997)

Teda čekal jsem mnohem větší filmový kalibr, ani při nejmenším bych nečekal, že mě Ďáblův advokát takhle zklame. Velmi průměrná podíváná. Úvodních velmi dlouhých a také dost slabých a chvílemi nic neříkajících 110 minut, kdy děj v podstatě nikam nesměřujem, pouze naznačuje nějaký vztah ústřední dvojky, záhadný Pacino a nějaká ta Keanova obhajoba ... nechápal jsem, takhle slabá atmosféra a nevýrazný děj byl opravdu šokující. Je pravda, že scéna, kdy se poprvé "objevil" démon v černošce, se kterou Theron nakupovala, mě dostal do sedadla a nakopl, ale rychle se to zas utopilo ve slabém dění. Theronine psycho stavy byly taky dobré a výborně zahrané, ale nějak to v té dlouhé stopáži vyšumělo. Závěrečná půlhodinka, kdy se konečně objasňuje nějaká pointa, je dobrá, ale dobrá je za tři a nechala mě úplně chladným. Samotý Keanův konec mě vůbec nepřekvapil, čekal jsem to, protože bych udělal to samé. Celý dojem potom zkazil následný Happyend, který neměl být. Mělo to skončit u hořkého konce. Mysteri prvky během filmu jsou povedené a udržují nějaké to napětí, pointa o nápravě lidskosti a zasazení do reálného světa je pěkná, ale průměrně zpracovaná, hercké trio na úrovni, zato Keanova matka je totálně nesympatická herečka. Když to zhrnu jako celek, tak kromě skvělých herců tomu od všeho něco chybí a já musím s rozhořčením hodnotit 3*, uvažoval jsem i o dvou.

Tři mušketýři (2011)

V podstatě jsem nedostal nic, co bych od tvůrce Rezident Evil nečekal. Anderson si točí svoje věci a když ne svoje, tak alespoň podle sebe. Tohle jsou akční, zábavní a v rámci možností také moderní (da Vinciho vychytávky) Tři mušketíři pro nenáročné publikum, kteří absolutně neřeší nějakou předlohu a i samotný význam a váha slovního spojení Tři mušketýři mi tu trošku scházela. Zazlívat to Andersonovi ale asi nemůžem, on tohle prostě točí, točí na efekt a pro akci. Herce obsadil skvěle do jednoho a mám zato, že je tahle verze pojata úmyslně jako akční a uvolňující podívaná oživena o 3D, které zde bylo spíše reklamním tahem, ale i ve filmu se pěkně projevilo. PS: opět geniální Waltz a vskutku dobrý Bloom.

Velké holení (1967) (studentský film)

Sakra, ten konec mě opravdu vadil, i když to možná nepůsobí zas tak reálně, tak mě to nedělalo vůbec dobře. Je sice pravda, že holit se nadvakrát a s takovým zaujetím se opravdu jen tak nevidí a hudební podkres je skvělý, ale budu skromný. 3*.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Do Natálky jsem byl v době publikování tohohle seriálu prudce zamilován! :-D

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

SERU NA VÁS ... pochybuju, že z toho nebyla posraná alespoň polovina hodnotících v mém věku :)

Zlatý kompas (2007)

Dětské pohádkové fantasy jak má být, se vším všudy. Všem malým se to bude stopro líbit. Mě samotnému se to taky vlastně líbilo (hlavně kvůli skvělým meďošům a jejich bitce) :). Rozhodně je to o dost lepší než nedávno viděné poslední Letopisy Narnie. Co mě tu ale opravdu vadilo, je ten debilní, absolutně nedořešený konec. Když režisér zakončí film nejasně, nebo zapomene na nějaké drobnosti, tak to ještě beru, ale aby si začali zvykat na zakončování filmů v polovině děje, tak to je na úder! Daniel Craig absolutně nevyužitý a zbytečný, hraje tam cca 5 minut. Jinak pohoda, na zimní podvečerní nenáročnou neděli ideál.

Andělé a démoni (2009)

Jako thriller paráda, ale je to tak moc a místy mi přijde, že nasilu překombinované, že jsem se chvílemi ztrácel. Pořád se běhá z bodu A do budu B, mezi tím se něco pořeší a pořád dokola, celé to mohlo být lepší a hlavně napínavější. Přesně to vystihl POMO. Po první polovině je toho už tolik a pořád stejně, že upadá zájem o samotný děj i film.

Kazatel (2011)

Po Legii je tu další béčkový akčňák Paula Bettanyho a musím říct, že je o krok dál a je lepší! Béčkový je opravdu snad jenom ten profláklý scénář. Undergroundový a ponurý svět budoucnosti je realizován tak dobře, že by mohl konkurovat vysokorozpočtovým filmům. To stejné platí u skvělých počítačových efektů, lokacích, výpravě, postprodukci apod. Vizuálně mi Kazatel lahodil oku na 5*. Škoda jen, že nedokáže vtáhnout, tak jak bych chtěl. Chybí nějaká vyloženě adrenalinová scéna a klidně to mohlo být víc akčnější. Po moc dlouhé době je to ale film, kterému by vyloženě pasoval druhý díl, protože tohle je velice dobrý rozjezd a dvojka by mohla být i v rukou Stewarta na minimálně 4*. Hodnocení 55% je sakra málo, alespoň 65! Celkově na 3,5*.