• Krátkometrážní

8 Limbs (2007)

Asi tak nějak, dobrá je maximálně první minutka hudby :)

8 MM (1999)

Jeden z nejlepších a rozhodně nejdrsnější Schumacherův film. Dvě hodiny v podsvětí s tou nejzvrhlejší pornografií podány opravdu depresivně a syrově. Pro mě zároveň první film s touhle nekorektně odpornou snuff tématikou, co jsem kdy viděl a nemusím více. Konečný psychycký nátlak je znát a Cage to zahrál výborně. Skvělý byl i Phoenix a Stormare. Psychicky dosti drsný filmy, ale mohlo to být zakončeno ještě nějakým zvratem, neboť posledních 20 minut je už "pouze" honba za odplatou.

8 žen (2002)

Tak trošku jako 12 rozzlobených mužů, jen v ženském podání a nemůžu, než být velmi spokojený. Scénaristické obraty někdy opravdu hodné vyznamenání, skvělé herecké osmero a brilantní hříčka slovních výměn a vzájemného ovlivňování. Chvílema jsem fakt ani nevěřil, co všechno se tam děje, protože to, co slyšíte v jedné minutě, je v té drůhe vyvráceno, nebo zpochybněno jinou postavou a to velmi rázně. Ženy jsou prostě intrikářky a na tomto faktu scénarista/režisér postavil velmi strhující podívanou. PS: Po tom všem, co se tam odehrávalo, jsem v závěru snad i čekal, že jsou všechny lesby :-)

9 (2005)

Temné, akční, rychlé, skvěle detailní a animačně precizní! Co víc si přát!

911 Mysteries Part 1: Demolitions (2006)

K tomu není asi co psát. Je to jedne z mnoha dokumentů, takže si z toho každý vybere, co chce. Z mého hlediska je to dokonale a vlastně nezpochybnitelně vysvětlená účelná demolice, která měla za následek stovky mrtvých, krach na burze a následně účelný boj proti arabáčům. Amerika z toho maximálně vytěžila. A já se ptám, jak si tohle může někdo dovolit a jestli za tím stáli opravdu sami amíci, tak je to maximální vrchol zvěrstva a někdo by jim asi opravdu měl ukázal, že svět není jen Amerika... PS: Upřímně věřím mnohem víc těmhle dokumentům, než nařízeným blábolům z médií s cílem uklidnit, ale neinformovat, veřejnost..

96 hodin (2008)

Příběh jednoduchý? Ano, ale jak podaný! Je tam možná krapet toho Bourneovství, ale Liam Neeson je ve skvělé formě a perfektně zahrál taťku, co si jde pro svoje zlatíčko a přitom rozsekat pár sráčů co ji unesli! Rýchlé a úderné! Nejadrenalinovější adrenalinová pecka posledních let. Pierre Morel jde po okrsku 13 ještě víš.

96 hodin: Odplata (2012)

96 hodin byl mistrovský kousek, nezapomenutelná akční adrenalinovka nadopovaná drajvem, který zastavoval krev v žilách. 96 hodin: Odplata je pouze dobrý akční film. Přitom jdou vidět jasné mezery a ta největší seděla na řežisérské židli. Námět je dobrý, logický a určitě na něm šla postavit obdoba jedničky. Bohužel se to nepovedlo. První akční mela je absolutně špatně sestříhaná a místo toho, aby si ji člověk užil, tak jenom kroutí hlavou. Dalží akce už je zvládlá dobře, ale strádá scénář. Máme tu taky zbytečné nelogičnosti, kterých se jednička s přehledem vyvarovala. No a v některých chvílích jsem měl i pocit, že Liamovi snad dochází síly. Nepochopím proč svěřili Taken 2, po tak výborné jedničce, do rukou tak průměrného režiséra a naprosto zbytečně z toho musel vypadnout tak obyčejný tucťák.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Boha jeho! Proč k tomuhle muselo dojít? Průměrných akčních filmů máme hromadu, tak proč k tomu přidávat Taken! Učebnicový příklad, jak poslat značku z číré akční radosti v kolonce Áčka na prudké béčko bez kapky chuti, nápadu a režijního umu! Ty zběsilé a zmatené střihy bych akceptoval v Cranku, ale tady ani za mák! Pravda, sám jsem nic nenatočil a mudruju jak najatý, ale nebudu se k tomu cpát, když to neumím. Megatona vnímám stejně jako Moora, oba pohřbili výborné značky a opravdu nedokážu pochopit, jak jim někdo mohl svěřit tak nadějné a skvěle našlápnuté projekty. Chudák Neeson a nezachránil to ani, jako vždy skvělý, Whitaker.