• Krátkometrážní

Pinocchio (1940)

Jedna z mích nejoblíbenějších disneyovek!

Officer Duck (1939)

Klasika! Luxusní animace! Tento kraťas mě hodně bavil :)

Piknik na pláži (1939)

Není o čem se bavit, Duck je jedna z nejlepších postaviček od Disney, svižná animace, prostě super:)

The Pointer (1939)

Jako téměř první z kraťasů od Geronimiho hodnotím pozitivně. Pěkná animace, Mickey s Plutem jsou dvojka jak má být :)

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Kurňa to je milůčké :) a ten perfektní dabing! Nedovedu si představit co na to říkali lidi před těma 72 rokama, když to vylétlo jako první celovečerní animák. To musela být mnohonásobně větší vřava a ohlasy jak na matrix :-D Je to fakt moc pěkné, animace na tu dobu perfektní, ani dnešní film by se za takovou úroveň nemusel styďět.

Neviditelný muž (1933)

Pan režisér nás vstřelí přímo do rozjetého vlaku, takže žádné zdržovačky s vynálezem séra neviditelnosti. Náš hlavní hrdina je už od začátku invisible a může začít hon o jeho hlavu. Velmi dobře napsaný příběh, který si de jasnou cestou a nenudí, ba naopak, diváka už kvůli krátke stopáži dokáže velmi bavit. Asi by mě nikdy nenapadlo, že už v roce 1933 si dokáží takhle vyhrát s trikovou stránkou filmu a konečný výsledek bude vypadat takhle dobře. V tehdejší době to muselo být něco neuvěřitelného a dnes je to právem kultovní film.

Kid (1921)

Skvělá podívaná. Když si člověk uvědomí, jak suprově to v tehdejší době šlo beze slov, tak je to až neuvěřitelné. Nedokážu si v dnešní době moc dobře představit němí film, pouze z hudebním doporovodem. Dnes by to lidi snad ani nechtěli. Výborná byla scéna s konvicí místo dětské lahvičky a bitky byli velice úsměvné :-). Charles Chaplin byl výborný herec a komediant.