• Krátkometrážní

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Největší frajer na place jednoznačně Bill Pullman a Jeff Goldblum. Tedy staří známí. Zbytek je pak pěkně efektní, barevný, akční, místy zábavný. Ale co si budem, nové mladé role jsou velmi bezcharakterní, jen kopírují to, co nastolil Will Smith a jako celek to kvalit prvního dílu nedosahuje ani po stránce epičnosti, emotivnosti a napínavosti. Všichni mi byl úplně šumák. Přitom je to velká škoda, protože námětově je to až překvapivě vydařené a dal by se na tom postavit totální a hutný biják. Takový patvar mezi Armageddonem a prvním Dnem nezávislosti. PS: Totálně mě dostal ten bordel při destrukci světa při přistání kosmické lodi, kdy v jedno záběru vidíte destrukci singapurské Marina Bay Sands, malajského Petronas Twin Towers a londýnského Tower Bridge, pokud se nepletu.

Denní směna (2022)

Poctivá zombie/vampire rubanica. Je to svěží, cool, herecky hodně fajn a celé to jede na parádním soundtracku. Příběhově je to totálně profláknuté, but who cares když to hezky šlape a je to přiznané. Nemám sebemenší problém napálit 4* protože to baví celou stopáž a je to fakt super.

Den & Noc (2010)

Velice pěkně provedené a hlavně originální!!

Dentista (1996)

Nevím proč bych se měl dívat na to, jak zubař šaluje držky, je to opravdu nechutné!

Den zrady (2011)

Až na chvilkové napětí v prostřední části, kdy zápletka "vrcholila", mi tenhle film vůbec nic nedal. Pravda, že politické dramata nevyhledávám, a na tohle si už dnes po včerejším shlédnutí nevzpomenu. Clooney si napsal zoufale málo prostoru na úkor Goslinga, což já naštěstí vzhledem k sympatiím uvítal, ale překvapilo mě to a opravdu, celé to šlo mimo mě. Politika je nečistá hra, ale existují daleko silnější špinavé politické tahanice, které umí polapit a vtáhnout věru víc.

Deo Killeo: Jugeodo Doeneun Ai (2022)

Padlo to tu ve více komentech ale ono je to fakt takový korejský John Wick a krvavá akční lázeň od začátku do konce. Hyeok má parádní auru a charisma a strašně mě bavil ve Swordsmanovi. Jen ten soundtrack plný korejského rocku je uplně k prdelovicím, protože to vůbec správně nepodkresluje ty akční scény.

Detektor lži (2011)

Solidní pecička :-)). Pobavil jsem se.

Děti noci (2008) odpad!

Tohle je naprosto přesný příklad filmu za které se utrácejí zbytečné prašule :). Splěť nudy a ničeho jiného. Issová hraje z neznámého důvodu na půl plynu, žabý princ Mádl hraje sice dobře, ale ten to bohužel nezachrání. Po půl hodině ničeho jsem to chtěl vypínat, ale předpokládal jsem, že se tam něco musí stát, nějak se to rozjede a nabere to vůbec nějaké obrátky.....nic z toho se nestalo a následovalo dalších 50 minut ničeho. 81 minut ,,vět,, typu padej, vypadni, nestarej se, co tě to zajímá, to je můj problém a naprosto stupidní a nevyřešené deprese. Ten film je totálně o ničem a tak nudně natočený, že i kdyby to mělo oscarový scénář, tak dám odpad.

Devátá brána (1999)

Šíleně utahané! Což je obrovská škoda, protože závěr už díky přestřelené stopáži spíše nudí, než aby zanechal v divákovy silnější dojmy a byl adekvátní tečkou po tom šíleném kolotoči. Stáhnout to na 100minut a dát tomu svižnější tempo, tak hodnotím asi jinak.

Devítky (2007)

Za poslední dobu asi nejzajímavější a nejzamtenější film. Ve filmu je patrná snaha tvůrce vytvořit velice originální a záhadnou atmosféru, která diváka přibije k sedačce od začátku do konce. Musím se přiznat, že na mě to dosti zafungovalo. Film má spoustu neojedinělých záběrů, ze začátku vypadá jako pomatená komedia a končí jako božstvo! Velice kreativní posun v rovině filmu. Kamera je skvělá a "autentické" záběry mě velice překvapily. V podstatě je tenhle film něco mezi mementem, number 23 a klubem rváčů. Jenom s rádoby hlubší tématikou. Nemám vesměs žádné výtky, jenom jsem byl zmatený z první části a konce, dle mého neměla jeho žena (McCarthy) a jeho dcera (Fanning) v posledním záběru nic vědět, pak by to bylo super. Mám z toho zvláštní pocit, ale musím dát 4*.