• Krátkometrážní

Zrcadla (2008)

Musím se přiznat, že jsem nečekal žádnou slávu, spíš jsem (už i podle hodnocení zde) předpokládal tucťák, který je ideální na shlédnutí ve větším počtu lidí se sklenkou nějakého moku. Ovšem někdy je opak pravdou, a tento filmek je jedním z nich. Pro mě solidní zážitek, atmoška během film houstne geometrickou řadou a finále je skvělé! Postava Kiefera je dobře napsaná, jde si pro záchranu rodiny se vším co má, i s devítkou na jeptišky a to je nevídané :-D Aja odvedl kvalitní řemeslo, které by zde mohlo být v červených číslech. Navíc práce s efekty (odrazy v srcadlech) a nastříhání a slátání do této finálové podoby je opravdu na úrovni.

Já, padouch (2010)

Gru je padouch s dobrým srdcem, který si získla moji přízeň :) Tenhle animáček je neskutečně předvídatelný, už od začátku jsem tušil jak to dopadne a děj se dal celkem snadno předpovídat. Ale jako celek je to velice svěží a zábavné. Najdeme tu i pro animák typický vztah dítě - dospělý, který vede jako vždy k dobrému konci a nějaké té morální nápravě...ale co, to k animáku prostě patří a mě to bavilo, takže pro mě 3,5*

Kuky se vrací (2010)

Výtvarné zpracování postaviček, autíček a celého lesního světa je naprosto skvělé, originální a osobité! Jakub Dvorský by za to měl dostat, pokud teda nedostal, nějakou cenu. Svěráci odvedli jako obvykle skvělou práci. Příběh byl zajímavý, ale bohužel podobně jako Tosim, pocity prázdna se našli :( Cítím, že jsem se nedokázal sžít se situací, tak jak bych chtěl a film mě nedokázal úplně na 100% vtáhnout a polapit do svého fantasy světa. Nevím co přesně, ale něco tomu chybělo. Osobně jsem viděl samotný film, film o filmu a měl jsem to štestí, že jsem navštívil i výstavu Kuky se vrací na Špilebrku a musím říct, že ta výstava mi dala asi úplně nejvíc. Když ty postavičky vidíte naživo, můžete se z 10ti centimetrů podívat do Hergotova bejváku, tak tam teprve ucítíte tu výtvarnou práci. Celkově je Kuky za několik posledních let tím nejlepším dětským filmem, co náš filmový průmysl vyprodukoval.

Lovci lvů (1996)

Skvělá podívaná. Val Kilmer a Michael Douglas v hlavních rolích dvou lovců, kteří se v roce 1898 vydali po stopách dvou lidožravých lvů přezdívaných domorodci Duch a Temnota. Fascinující dobrodružný příběh napsal jeden z nejlepších hollywoodských scénáristů staré školy William Goldman. Navíc tohle byla první hvězdná role Kilmera a nejlepší film Hopkinse!

Volný pád (1993)

Do poloviny filmu jsem byl přesvědčen, že nedám víc jak 3*. Moc mě to nebralo a čekal jsem, kdy se co změní. A ono se vcelku změní. Postupem času začnete chápat co je Douglas vůbec za postavu, jaké má emoce a co se mu děje v hlavě. Nakonec zjistíte, že ho sere celý svět, že chce svá práva občana, že je sám, žena ho nechce a že asi není posychycky uplně v pořádku. Některé pasáže jsou opravdu dobré (scéna v "mekáču", nebo scéna v gun shopu ). Takže pěkné 4*.

Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Příjemný kraťásek obohacující geniální celovečerák. Nedovíme se nic navíc, ale zažijeme kraťučké dobrodružství, kde je hlavním aktérem Tlamoun a jeho poklad z děctví, bohužel tenhle poklad patří draku jmének Kostilam...Pobavil jsem se, kreslené scény s Tlamounova dětství jsou perfektní a potešil mě v závěrečných titulkách husinoidní song z celovečeráku! Těším se na dvojku :)

LX Forty (2009)

Pěkná čistá práce působýcí neskutečně uklidňujícím dojmem se stylovým vizuálem, dobře nakombinovanými přechody mezi jednotlivými sekvencemi a příjemným hlasem vypravěče (Marca Forstera). Do 3D jak dělané.

Malí válečníci (1998)

Tohle jsem naprosto žral!! Někdy bych si to zopákl :)

Kdysi byli bojovníky (1994)

Skvěle zpracovaná předloha od Alana Duffa. Film nás vtáhne do dění v sociálně slabé maorské rodině, která je postavena snad podle těch nejhorších lidských kritérií. Film s podobným pojetím a obdobnou kulturou jsem jěště neviděl, ale tohle je opravdu smutné. Nejsmutnější ale je, že tohle je holá a velmi tvrdá realita. Brutalitou se zde nešetří a jsem opravdu rád za ten konec se strejdou Bullym...už jsem myslel, že se mu nedostane, zmetkovi...