Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Sithský lord (2022) (epizoda)

Príbeh: Majsterka Yaddle je na stope sprisahania a zrady z rádov Jedi. Dooku musí preukázať svoju lojálnosť Sithom a strhne sa súboj na život a na smrť. Prevedenie: Tá scéna pri strome po smrti Qui-Gona, kedy Dooku asi jediný krát ľutuje akú cestu si zvolil bola epická. Na finálny súboj mohli tvorcovia zvoliť niekoho menej komického ako Yodovu sestru z druhého kolena ale aj tak sa na to veľmi dobre pozeralo so zimomriavkami po celom tele. 96%

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Volba (2022) (epizoda)

Príbeh: Windu a Dooku sú na misií vyšetriť smrť majsterky Jedi na neďalekej planéte. Niečo im v tomto celom ale nehrá a nakoniec odhalia veľké sprisahanie. Prevedenie: Dooku dúfal, že keď sa dostane do rady Jediov bude môcť niečo zmeniť. Jeho miesto však zaujal Mace Windu a to bol zlom v Dookuovom myslení. Krásne vidno ako sa postupne z lojálneho rytiera Jedi stáva Sithský lord. 85%

Star Wars Povstalci - Síla v temnotách (2014) (epizoda)

Príbeh: Ezra sa snaží ovládnuť svoju myseľ a podmaniť si zvieratá. Túto lekciu ovládne až v bezprostrednom ohrození života zo strany Inkvizítora, ktorý vďaka sledovaciemu zariadeniu aj cez hyperpriestor nájde našu bandu. Prevedenie: Časť ktorá potvrdzuje, že diamanty vznikajú pod tlakom. Ezra dostáva lekciu, že hnev nie je cesta a dostáva ho na temnú stranu sily. 72%

Star Wars Povstalci - Den Impéria (2014) (epizoda)

Príbeh: Parta sa rozhodne na "Deň Impéria" sabotovať oslavy a pomôcť jednému hľadanému dezertérovi, ktorý ukradol tajné plány. To ešte nevedia že je to priateľ Ezrovej rodiny a vie tajomstvo ich zmiznutia z jeho života. Prevedenie: Konečne sa dozvedáme niečo o tajomnej Ezrovej minulosti, síce toho nie je veľa ale aspoň niečo. Dobré sú aj akčné sekvencie a prvý raz sme mali možnosť vidieť nástup na lietajúcu loď ale Qui-Gon Jin. 80%

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Príbeh: Andor je zradený a Morská stráž si už ide po neho. našťastie v tajomnom kupcovi nájde spojenca s ktorým sa dostanú preč planéty. Prevedenie: Prečo? Prečo tento seriál nemohol takto začať? Vata prvých dvoch dielov, ktorá bola absolútne zbytočná tu dokonalo absentuje a venujeme sa iba akcií a jednotlivým pohnútkam či už hlavných alebo aj vedľajších postáv. Dokonca aj tie feedbacky do minulosti konečne mali hlavu a pätu. Tento diel som si veľmi užil a verím, že v podobnom duchu budeme aj pokračovať. 95%

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Spravedlnost (2022) (epizoda)

Príbeh: Dva rytieri Jedi sú vyslaný na neďalekú planétu aby sa postarali o oslobodenie senátorovho syna. Keď však dorazia zisťujú, že všetko je to inak a začína sa boj o prežitie. Prevedenie: To že to bude veľmi kvalitná animovaná tvorba viem už od prvého dielu. Hudba krásne dokresľuje to, čo sa na plátne deje. Dooku je veľmi nedocenená postava a zaslúžila by si vlastný seriál ako Kenobi. Určite má čo povedať. Páčil sa mi aj kontrast medzi padavanom Qui-Gon Jinom a jeho majstrom. Veľmi podarená časť, ktorých by bolo treba viac. 92%

Bílý lotos - Sloní býci (2022) (epizoda)

Príbeh: Daphne a Harper sa rozhodnú splu stráviť nijaký čas a tak prenocujú v nádhernom Barokovom paláci. Cameron to využije a dotiahne na izbu k Ethanovi štetky. Ten zažíva vnútorný boj s láskou k svojej žene a neverou. Portia je vlažná k Albiemu lebo vo svojom živote potrebuje zlého chlapca, ktorý by ju prehol cez koleno a to Albie nie je. Dominic sa rozhodne zmeniť od základu celý svoj život aj vzťahy k ženám. Tanya vyhľadá veštkyňu ktorej veštba ju teda vôbec nepoteší. Prevedenie: Konečne sa príbeh niekam pohol a začínajú sa na povrch vynárať aj temnejšie stránky našich protagonistov a to sme na to potrebovali iba dva diely. Ale radšej neskoro ako nikdy. Dúfam že teraz to už bude iba strhujúca psycho jazda až do konca. 68%

Andor - Byl jsem to já (2022) (epizoda)

Príbeh: Cassian čaká na neznámeho kupca aby ho vykúpil z tejto planéty. To ešte nevie že hromada morských strážcov si na neho už brúsi blastery a už dokonca aj vedia presne koho majú hľadať. Prevedenie: Zaujímavé je ako sa dá za 40 minút príbehu vôbec nikam neposunúť. Asi za to môže to úžasné tempo a hra na artovú scifi ale ja to celkom nežeriem. Do toho tie dramatické feedbacky aby si divák uvedomil prečo Kassa nenávidí Impérium už od mala. Veľmi ma na druhej strane potešila prítomnosť Stellana Skarsgårda ktorý tomu určite dodá nijakú tú energiu. Už z prvých pár minút na plátne je z neho cítiť, že to bude epické. 59%

Andor - Kassa (2022) (epizoda)

Príbeh: Spoznávame hlavného hrdinu Cassianna Andora, ktorý hneď na začiatok urobí poriadnu minelu a síce, že pošle na onen svet dvoch strážnikov. Andor sa zúfalo snaží dostať preč z jeho terajšej planéty ale chýbajú mu kredity na nový štart. Dlží asi každému a to ho dostáva do nemalých problémov. Prevedenie: Popravde, videl som pár recenzií a boli naozaj dobré tak som sa dosť nahipeoval a popravde neviem z čoho všetci padáte na zadok. Hlavný hrdina v podaní Diega Lunu má dokopy asi tri výrazy a celý tento štart je strašne nudný a za 45. minút sme sa o mladom Andorovi dozvedeli zhola nič. Zatiaľ veľmi priemerné. Nedá sa stavať iba na pekných exteriéroch a nostalgií z Rogue One. 55%

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Život a smrt (2022) (epizoda)

Príbeh: Narodenie Ashoky Tano, ktorej už ako malému novorodencovi, dedinčania predpovedali veľkú silu a začlenenie do spoločenstva Jedi. Prevedenie: Veľmi príjemná animácia. Hodnotil som trocha prehnane lebo naozaj išlo o veľmi milí krátkometrážny príbeh, ktorý nás nikam moc neposúva. Ale Ashoka je moja úplne najobľúbenejšia postava z univerza a tak som neni celkom objektívny. 78%

Časové pásmo bylo změněno