Star Wars: Příběhy rytířů Jedi

Sithský lord (E04)

(epizoda)

Mistryně Jedi provede znepokojivé odhalení. (Disney+)

darthvader77

Až na to jak okatě Yaddle stopovala Dookua dobré, ale tak tohle ztěží bylo poprvé, kdy se to stalo. Tahle epizoda se odehrává na pozadí Skryté hrozby a tak má atmosféru, zže by se dala krájet. Návrat Neesona a McDiarmida do svých ikonickcýh rolích je vždy vítaný no a Yaddle a její osud je zde popsán velice hezky stejně jako Dookovo dilema. Nemám slov a bezkonkurnečně nejlepší epizoda seriálu. ()

Martrix

Tak to jsme se ocitli v úplně jiném vesmíru, než byly předchozí epizody. Jako první zmíním naprosto skvělou hudbu, která činům Dooku dodávala na osudovosti. Bezesporu jedna z nejlepších animovaných SW epizod ever. Knihy jsem nečetl, takže mě existence pidi She-Hulk překvapila a trochu mě mrzí, že tvůrci nezvolili jiného Jedi. Malinko směšně vypadala...jako Glum s parukou. Ale i tak jde o vynikající Filoneho práci. Postava Dooku konečně dostala prostor zasvítit. ()

Sany33

Príbeh: Majsterka Yaddle je na stope sprisahania a zrady z rádov Jedi. Dooku musí preukázať svoju lojálnosť Sithom a strhne sa súboj na život a na smrť. Prevedenie: Tá scéna pri strome po smrti Qui-Gona, kedy Dooku asi jediný krát ľutuje akú cestu si zvolil bola epická. Na finálny súboj mohli tvorcovia zvoliť niekoho menej komického ako Yodovu sestru z druhého kolena ale aj tak sa na to veľmi dobre pozeralo so zimomriavkami po celom tele. 96% ()

Algernons

Takhle měli vypadat prequely! Geniální epizoda od začátku do konce, drsný a smutný úvod, který je poslední kapkou v Dookuově odchodu z řádu. Mistryně Yaddle avšak cití, že není něco v pořádku. To co se následně rozehraje je perfektní kulminací animace, hudby, příběhu, režie a vizuální tvorby. Ať už vypíchnu nepříjemnou bránu hangáru, která celou dobu v pozadí se na vác nepříjemně směje a následně nabízí zučtování a nebo finální záběr. Skvělá práce a přesně tohle jsem si od seriálu sliboval! 10/10! ()

Jacques-ds

V kontextu předcházejících dílů je tenhle zjevením. Zatímco předchozí díly jsou nudné, jednoduché, prosté nápadu a originality, tenhle se vymyká snad vším. Atmosféra je dechberoucí, minimalistická a ponurá. Škoda jen, že předchozí díly nemají obdobnou kvalitu, takže přerod hraběte Dooku není tak dobře vystavěn, jak by asi tvůrci chtěli. V podstatě si stačí pustit jenom tuhle epizodu, ty předcházející jsou jen ztrátou času. ()