Jen vraždy v budově - Opravdový zločin (2021) (epizoda)

Príbeh: v pilote sa stretávame a spoznávame s tromi diametrálne odlišnými hlavnými charaktermi. Charlesom, Oliverom a Mabel. V dome kde bývajú sa stala vražda a práve táto ústredná trojica sa jej bude snažiť prísť na koreň. Prevedenie: Ak odhliadneme od nesympatického hlavného tria je to celkom dobre natočené a má to pútavý moderný dej. Bojím sa že tomu príde šťava skôr ako sa to rozbehne. 55%

Thor (2011)

Príbeh: Boh hromu z Azgardu sa musí naučiť pokore a zodpovednosti za svoje činy. Popri tom rozpúta vojnu s Ľadovými Ľuďmi a dostane sa do exilu na Zem. Herecké obsadenie: Prekvapivo sa mi nezdala najlepšie obsadená hlavná postava ale jeho brat Loki Tom Hiddleston (nar. 1981, Velká Británie), ktorý si rolu dvojtvárneho boha podlosti vyslovene užíva. Na druhú stranu som zástanca názoru, že chlapi nemajú nosiť dlhé vlasy, teda jedine aj nie ste boh hromu. Prevedenie: Krása externých lokácií je vy vykreslená dokonalo. Azgard so svojím ľudom je impozantný. Horšie je to už s príbehom, ktorý značne pokulháva a je to krásne vidieť na konci, kde je Thor ochotný obetovať sa za Zem napriek tomu, že na nej prežil necelý deň a videl maximálne púštne mestečko v Novom Mexiku. Chápem pointu s tým, že sa zamiloval ale jednoducho je to celé rýchlokvasené a nahádzané ani nie do 20 minút filmu. Pocity: Našťastie mám rád super hrdinské filmy a pri tomto som sa dobre bavil. herci sú sympatickí a akčné sekvencie majú šťavu. Pridaná hodnota: Zrodenie Thora, boha hromu a jedného z najmocnejších Avegerov. 71%

Star Wars: Vadná várka - Vyřazení (2021) (epizoda)

Príbeh: Náš team dostáva ďalšiu úlohu a to dostať dáta z taktického droida. Do cesty sa im ale zapletú Martézové sestry a to sa môže javiť ako dosť veľký problém. Prevedenie: Opäť diel v ktorom sa toho dosť deje a súčasne nám nikam neposúva dej. Ale nenudí a to celkom oceňujem. Rád by som vedel ku komu sa sestry na koniec prihovárali ale to sa v blízkej dobe zrejme dozvieme. 72%

Star Wars: Vadná várka - Běsnění (2021) (epizoda)

Príbeh: Aby sa naša chybná várka dostala k informáciám musí splniť neľahkú úlohu a zachrániť Muchi. Rankora, ktorého zúfalo zháňa Jabba Hut.  Dozvedáme sa, že mu našich hrdinoch ide profesionálny nájomný lovec. Ale ešte stále sa nevie prečo? Prevedenie: Opäť ide o časť ktorá celkom baví a má napojenie aj na pôvodnú trilógiu cez rankora Muchi. Ale stále to je o tom istom a to o Oemginom neustálom padaní do problémov a neustále zachraňovanie. Už by sa to malo trocha rozbehnúť. 70%

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

Príbeh: Lokiho love story so svojim vlastným ja naruší nexus a prinúti aj agenta Morbiusa pochybovať o TVA. Odhalenie pánov času je na spadnutie a na pozadí sa odohráva niečo tajomné. Prevedenie:  Konečne sa zauzľovaný príbeh začína rozuzľovať a to štýlom, že to mňa ako diváka neskutočne baví a so záujmom sledujem čo sa stane ďalej. Lokiho ženskú predstaviteľku snáď ani nejde si nezamilovať. 90%

Star Wars: Vadná várka - V úzkých (2021) (epizoda)

Príbeh: Posádke dôjdu zásoby a tak sú nútený zastaviť sa na najbližšej planéte na doplnenie. Je po nich vyhlásené pátranie a tak na seba nenechá dlho čakať ani návšteva krásnej lovkyne odmien Fennek. Prevedenie: Omega padá z jedného prúseru do druhého až je to už otravné. Zápletka dielu je triviálna ale na druhú stranu sa stále niečo deje a do deju vstupuje nová postava už známa z Boba Feta alebo Manadaloriana. 66%

Star Wars: Vadná várka - Náhrada (2021) (epizoda)

Príbeh: Päťka sa ocitá na nehostinnom mesiaci a potrebuje zohnať súčiastku do lode. Sniper sa vracia dokončiť misiu s novým oddielom vycvičených vojakov. Prevedenie: Dejová línia okolo Omegy je plná rôznych infantilných klišé. Na druhú stranu linka okolo mesta klonov a okolo Snipera je celom zaujímavá a popravde už iba ona ma drží pri obrazovke. 58%

Star Wars: Vadná várka - Cut a zběhové (2021) (epizoda)

Príbeh: Dostávame sa do doby kedy sú ľuďom prideľované čísla, ktoré slúžia ako identifikátory. Nič s čím by si Tech hravo neporadil. Prevedenie: Prvotné očarenie je preč a ideme sa opäť hrať na rozprávku pre deti s minimálnym nádychom. Tajomný priateľ mohol byť nijaká známa osoba s univerza to by získalo časti o hviezdičku navyše ale takto je to bieda. 60%

Star Wars: Vadná várka - Následky (2021) (epizoda)

Príbeh: Zoznamujeme sa s klonmi, ktorý sú trocha iný ako ich kolegovia. V tele majú, mutagén ktorý uvoľňuje na povrch zlepšené schopnosti a tým sú výnimočný. Partia piatich rozdielnych charakterov, ktorá bojuje s predsudkami okolia aj svojimi vlastnými. Prevedenie: Veľmi príjemne prekvapila grafika aj zasadenia do deja niekde v polovici tretej epizódy. Dobré bojové sekvencie a aj hra na city. Zatiaľ pilot so všetkým ako sa patrí. uvidíme kam sa to bude celé uberať ale tipujem že Sniper na nich bude dosť poľovať. 91%

Fetiše... - Spartakiáda (2015) (epizoda)

Príbeh: Každoročná povinnosť, ktorá oslovovala prevažne ženské osadenstvo a síce Spartakiáda v Prahe. Prevedenie: Dobové zábery boli super aj komentár k tomu. Potom prišla vsuvka Zuzky Fialovej ktorá len povedala, že Spartakiádu nikdy nezažila. Povie mi niekto načo ju vôbec teda oslovili? A to generačné vystúpenie ku koncu bolo na môj štýl trocha moc hrané a dosť sa mi do toho dielu nehodilo.  55%