Tierra Incógnita: Utajená země - Kolotoč (2022) (epizoda)

Príbeh:  Po Erikovi, ktorý už okúsil nástrahy parku sa do mestečka dostáva aj jeho sestra Uma. Erik sa vracia do svojho rodného domu kde sa spolu zhľadá s Umou a aj tetou a  dedkom. Celé mesto je na nohách pretože sa na oblohe objavila rovnaká žiada ako pred ôsmimi rokmi. Prevedenie: Hlavným adeptom na zisk Darwinovej ceny je Leonel Messi z aliexpresu, ktorý sa vrhá do strašidelného domu bez zjavnej motivácie. Trocha lepšia atmosféra ale stále si neviem zvyknúť na tú kameru ala Venezuelská telenovela. 55%

Tierra Incógnita: Utajená země - Labyrint (2022) (epizoda)

Príbeh: Erik je chalan, ktorý pred rokmi prišiel o svojich rodičov, ktorý zmizli za záhadných okolnosti v zábavnom parku “Tierra Incognita”. Jeho sestru to psychicky poznačilo a on sa po dlhej dobe vracia späť do parku aby odhalil zmiznutie svojich rodičov. Prevedenie: Hispánci sa idú hrať na “Stranger Thungs”. Moc im to ale nejde. Aj keď si odmyslím až príliš naturálnu kameru, ktorá priliš často robí nájazdy do tvare hlavných protagonistov. Hlavný problém je, že seriál nemá určenú cieľovú skupinu. Pre dospelých je príliš priamočiary a infantilný a pre deti je zas scéna z parku dosť ťažké sústo. Cielovka su teda teenege 14-16 ale tí majú asi iné veci na práci ako tento seriál. 45%

Star Wars: Vadná várka - Smlouva s ďáblem (2021) (epizoda)

Príbeh: Príbeh odohrávajúci sa na planéte Ryloth kde sa miestny senátor dohodne s impériom o odzbrojení krajiny v znamení fiktívneho mieru. Várka je iba na pozadí ako dodávateľ zbraní...Prevedenie: Veľmi dobre vystavaný príbeh ktorý je odrazovým mostíkom pre vpád Várky na scénu. Kapitán Trooprov tu určite zohrá nijakú úlohu rovnako ako mladá Hera. 88%

Star Wars: Klonové války (2008)

Príbeh: Dej sa odohráva medzi Epizódou II a III kedy sa Anakin a Obivan snažia nastoliť mier proti obchodnej federácií a separatistom. Podlé plány lorda Dooku a jeho snaha vyvolať vojnu s Hatmi únosom Jabbovho syna je na spadnutie ale Anakin s jeho novou padavankou Ahsokou sa snažia aby sa mu to nepodarilo. Herecké obsadenie: Dabing iba CZ čo ma teda moc nenadchlo ale oceňujem hlasy z pôvodnej série. Prevedenie: Príbeh to síce nijako neposúva ale za to sa dozvedáme čo to o Ashoke, ktorá čo nevidieť dostane vlastný spinoff seriál. Pocity: Rád som videl Anakina pred tým ako mu začalo kvapkať na karbit a rovnako rád som si rozšíril Obivanove univerzum ale na druhej strane sa mi strašne nepáči animácia ani zdĺhavé rozhovory, ktoré nikam neviedli iba opticky predlžovali film. Pridaná hodnota: Animovaný príbeh o hľadaní Jabbovho syna. 55%

Star Wars: Vadná várka - Společná řeč (2021) (epizoda)

Príbeh:  Várka prechádza zmenou presvedčenia a vydajú sa na záchrannú misiu separatistického senátora. Omega zatiaľ v galaktických šachoch valcuje súperov a zarába kredity. Prevedenie: Časti, kde várka prichádza do interakcie s impériom si užívam a celá tá ich zmena postoja sa mi veľmi páči. Bolo by zaujímavé mať z tejto série aj filmové spracovanie. 92%

Star Wars: Vadná várka - Ztracená odměna (2021) (epizoda)

Príbeh: Bane sa o svoju korisť musí pobiť s Fennec, ktorá tiež bahní po odmene. Várka sa vydáva na záchrannú misiu a veci naberajú zaujímavý spád. Omega sa dozvedá pravdu, prečo je tak potrebná pre klonové impérium. Prevedenie: Veľmi dobrá časť kde sa v podstate stále niečo deje. Či už je to záchrana Omegy alebo boj medzi lovcami. 91%

Star Wars: Vadná várka - Shledání (2021) (epizoda)

Príbeh:  Várka sa nechcene stretáva s Trefom, ktorý sa ich snaží zabiť na základe ich dezertovania. Aby toho nebolo málo nájomný lovec Bane dostane Omegu... Prevedenie: Vcelku dobrá časť kde sa opäť skrížili cesty našim starým známym. Do príbehu aj keď asi iba na moment vstúpil nájomný lovec Cad Bane, ktorý oživil inak dosť triviálny príbeh aspoň malým zvratom inak sa ale jedná o dosť dobré pozeranie. 81%

Star Wars: Vadná várka - Jizvy z bitev (2021) (epizoda)

Príbeh: Várka stretáva starého známeho Kapitána Rexa, ktorému sa podarilo zbaviť mozgového čipu. Teraz je na rade Mlátič, ktorý nad sebou postupne stráca kontrolu a otáča zbraň proti svojim priateľom. Prevedenie: Jednása o jednu z lepších častí vďaka interakcí Omegy s Mlátičom, ktorá dáva príbehu socialnu hĺbku. Akcie bolo dostatok a príjemné bolo stretnúť aj známu postavu v podobe kapitána Rexa. 85%

Vyvolený (2000)

Príbeh: David si po tragickej nehode, ktorú prežil ako jediný uvedomuje, že je nedotknuteľný a za celý život mu nebolo nikdy fyzicky ublížené a nikdy nebol ani chorí. Nechce si to pripustiť aj napriek tomu, že mu do života vstúpi Elijah, ktorý je jeho protikladom snaží sa ho o jeho moci presvedčiť všetkými možnými praktikami. Herecké obsadenie: Mať vo filme mená ako Bruce Willis  či Samuel L. Jackson museli by ste byť veľmi veľké režisérske drevo aby ste to dokázali domrviť. Našťastie po fenomenálnom "Šiestom zmysle" M. Night Shyamalan stále neprichádza o vietor z plachiet a servíruje melancholický príbeh začiatku jedného neobyčajného super hrdinu. Prevedenie: Veľmi ma zaujalo upriamenie diváka na farebné anomálie, ktoré boli vždy v danom zábere dôležité a vykresľovali krásne príbeh. Rovnako sa mi páčil aj štýl plynutia príbehu, kedy divák nemá pocit, že ho režisér tlačí niekam kam nechce ísť. Pocity: Jediný zmiešaný pocit som mal z konca. Moment prekvapenia sa dostavil ale oproti pomalému odkrývaniu príbehu bol rýchli koniec akoby z iného filmu. A možno to bol zámer aby sa tempo filmu zmenilo a dalo bodku za dobrým príbehom. To asi vie iba režisér. Pridaná hodnota: Predchodca filmov o superhrdinoch s vynikajúcim hereckým obsadením. 81%

Loki - Pro tok času. Vždycky. (2021) (epizoda)

Príbeh: Sylvie a Loki konečne nájdu osobu, ktorá ťahá za nitky, teraz je iba na nich či jeho príbehu uveria alebo nie. Každopádne TVA to má zrátané a osud sveta je tiež na veľmi tenkom ľade. Prevedenie: Z finálneho záporáka som úprimne sklamaný a z celého vyloženia kariet na stôl som tiež sklamaný. Do toho to Lokiho precitnutie a dôvera. Dávam priemerné hodnotenie iba kvôli predchádzajúcemu good feelingu. 50%