Superman 3 (1983)

Príbeh: Po odstránení Kapitána Zodda sa Clark môže sústrediť na svoju kariéru v Daily Planet. Článok o zvykoch na predmestí Metropolis ho zavedie do jeho rodiska, kde sa stretáva s charizmatickou Lanou. Problémy ale na seba nenechajú dlho čakať. Herecké obsadenie: Tradične robotický Reeve, ktorý sa ani nesnaží niečo hrať. Prtoste si odrapoce svoj text a nechá všetko na vizuálnu stránku filmu. Richard Pryor mal byť pseudo zábavným elementom filmu ale moc to produkcií teda nevyšlo. Najhoršie je, že hlavný zloduch je celkom sympaťák a teda nemáte dôvod priať mu niečo zlé. Prevedenie: Som si myslel, že po návrate v čase z predchádzajúceho dielu už väčšiu koninu neuvidím ale tento film v negatívnom smere predčil všetky moje očakávania. Pocity: Pokladám za osobný úspech, že som to dokázal dopozerať aj keď na 5 krát. Pridaná hodnota: Zrejme sa jedná iba o vydrankanie peňazí zo známej značky. Teda o pridanej hodnote sa nebudeme ani baviť. 30%

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Príbeh: Novinár dostane úlohu napísať článok z pretekov v Las Vegas. Ako sa však ukáže jeho závislosť je silnejšia ako on. Herecké obsadenie: Toto je jediný klad filmu. Naši dvaja sfetovaný hrdinovia to zahrali tak vynikajúco, že som bol dokonca ochotný to dopozerať do konca. Prevedenie: Film je v podstate encyklopédia omamných látok a ich vplyvu na človeka. Všetko ostatné iba tak nudne odsýpa do stratena. Pocity: Nepáčia sa mi podobné filmy, ktoré svojmu divákovi nemajú čo dať. Drogám neholdujem a o tom ako ich vplyv prežívajú iný ľudia, filmy pozerať nechcem. Pridaná hodnota: Nechápem vôbec dôvod existencie tohto diela. 29%

Autoškola - Všetci milujú trdelníky (2019) (epizoda)

Príbeh: Pred väznicou zastaví stánok s trdelníkmi, ktorého majitelia majú evidentne niečo za lubom. Prevedenie: Ak ste si mysleli, že Kemka hrá najtrápnejšiu postavu v seriály tak ste sa mýlili lebo na scénu sa rúti Vajda a Stanke. Absolútne nevtipné a zbytočné postavy. Pocity: Humor sa opäť vracia k absolútnej sterilite a teda aj sitkom upadá do vôd odpadových. 13%

Krok za krokem - Klaun se žení (1991) (epizoda)

Príbeh: Osláviť v jeden deň detské narodeniny aj zostrojiť svadbu sa môže javiť ako problém. Prevedenie: Opäť časť s humorom aj citom pre ponaučenie. Tieto mám veľmi rád. Pocity: Veľmi pekné okamihy. Hlavne láska Brandona a jeho otca a rovnako Carol akceptujúca potrebu rodiny pred svojimi snami. 90%

Krok za krokem - Sbližování (1991) (epizoda)

Príbeh: na to aby vyhrali rodinné hry musia začať ťahať za jeden povraz. Prevedenie: Celkom milá časť kde sa dostávame trocha mimo dom a to seriálu celkom slušalo. Rodinníé hry sú tradičná hra amerických mestečiek a celkom som sa na nej bavil. Pocity: Nemám v podstate moc čo vytknúť akurát to spásonosné Kodiho antré ale inak v pohode. 80%

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Príbeh: Zaľúbená pošta sa dostala do rúk rúk jej adresátov. Čo však môže znamenať dosť vážny problém ak je vyvolených viac. Herecké obsadenie: Lana Condor je v podstate pre mňa neznáma herečka. Ktorú som kde tu zazrel v Ačkových filmoch ale iba vo veľmi zanedbateľných úlohách. Tu sa hlavnej úlohy zhostila znamenite a jej prejav bol veľmi svieži a originálny. Prevedenie Teenege Romance z prostredia stredných škôl mám celkom rád. Dobre sa na to pozerá a vracia to diváka do študentských lavíc, k prvým láskam, prvým trapasom a k predurčeniu si životnej cesty. Pocity: Veľmi milé a nenásilné dielko, ktoré sa na nič nehrá a z filmov s podobnou tematikou je vysoko nad priemerom. Pridaná hodnota: Príjemná oddychovka, ktorá dokáže naladiť a aj pobaviť. 75%

Kontakt (1997)

Príbeh: Sme na našej planéte sami? A ani nie, je ľudstvo pripravená na stretnutie s iným živočíšnym druhom? Herecké obsadenie: Herci ako Jodi Foster alebo Matthew McConaughey si musia hravo poradiť s filmom podobného razenia. Netreba tam nijaké veľké herectvo, v podobných filmoch ide viac o ideu. Prevedenie: Film je v podstate delený na dve polovice. Prvá je rozprávačská a dáva nám priestor spoznať Ellie od jej detstva a spoznať jej životné vzory. Druhá polovica je dramatická kde už sa reálne niečo deje. Bez prvej by bola nelogická druhá a bez druhej by bola nudná prvá. Perfektne sa to dopĺňa. Pocity: Film pekne dávkuje emócie a pracuje s divákom aj v rovine vzťahu muža a ženy, ako aj otca a dcéry, ako aj profesijných vzťahov. V tomto sa mi film veľmi páčil. Pridaná hodnota: Ak by som nevidel "Interstellar", dal by som na šupu plné hodnotenie. Ale v dvoch filmoch podobného typu sa mi vidí že "Kontakt" trocha pokulháva hlavne v závere. 87%

Autoškola - Zločin je tímový šport (2019) (epizoda)

Príbeh: Keď to nevyšlo ani vzduchom, skúsime si získať kapitánovo srdce. Prevedenie: Celkom som sa tentoraz bavil na scéne hlavne z kufra auta a na travesty show Janka Koleníka. Najhoršie bolo pozerať sa na scény kde evidentne zastupujú hercov dabléri, a produkcia si nedala ani námahu zo zosúladením farby vlasov. Akože, nikto nečaká že Emilko Horváth dá dovitého axla z devínskej veže ale aspoň trocha snahy. Pocity: Začína sa to podobať na humor.

Autoškola - Letom Svetom (2019) (epizoda)

Príbeh: Ak to nejde po zemou, treba to skúsiť vzdušnou cestou. Prevedenie: Opäť sa jedná o mega trápnosť na ktorej som sa tentoraz iba raz zasmial a síce na zdevastovaní nôh favoritkou. (Za to tá jedna hviezda). Drží to nad vodou aj dobre zvolená hudba ale inak je to tragédia. Pocity: Na vypnutie mozgu a pozeranie v pozadí pri varení, absolútne ideálne. 15%

Útěk z Alcatrazu (1979)

Príbeh: Gro filmu povedané už jeho názvom. Herecké obsadenie: Eastwood hráva väčšinou klaďasov. Aj napriek tomu, že je väzeň z Alcatrazu, jeho postava je v podstate ľahko obľúbiteľná a teda v istom svetle kladná. O jeho hereckých kvalitách sa asi ani nemusíme rozprávať. Prevedenie: Ak sa film volá "Útek z väzenia" a divák dostane po celú dobu stopáže plánovanie a následne útek z väzenia je to v istom smere sklamaním mojej konšpiračnej duše. Aspoň nijaký malý zvrat by nebol na škodu. Pocity: na druhej strane sa mi páčila sonda do života väzňov a ich osudy a pohnútky k určitým činom. Pridaná hodnota: Film má silný odkaz, hlavne preto že sa opiera o skutočné udalosti. Ale chýba mi v ňom nijaký silný zvrat aby si udržal moju pozornosť a nevygumoval sa mi do dvoch týždňov z mozgu. 59%