Krok za krokem - Psí život (1992) (epizoda)

Príbeh: Frank a deti presvedčia Carol aby mohli na týždeň strážiť psa susedov. Vec sa ale veľmi rýchlo mení a pes je hotová pohroma ale Carol už prirástol k srdcu. Čo ale ak si ho budú musieť nechať natrvalo? Prevedenie: Správanie Carol bolo už trocha choré a len veľmi málo vecí sa mi zdalo vtipných. Zachraňoval to prevažne Kodi a obrovský pes. 75%

Krok za krokem - Televizní šou (1992) (epizoda)

Príbeh: JT a Kodi sa rozhodnú natáčať televíznu gaučovú show. Všetko sa ale mení keď sa im do show vmiesi krásne dievča. Prevedenie: Som rád že sila priateľstva je aj v tejto časti seriálu silnejšia ako moc ženského pokolenia. Tak by to v podstate malo fungovať stále. Zo žiarlivosti a horúcej hlavy nikdy nič dobré nevzíde. 80%

Krok za krokem - Soutěž otců (1992) (epizoda)

Príbeh: Frank sa v Aliných očiach vidí ako menej cenný otec a tak sa rozhodne pre samovražednú misiu. JT sa snaží ohúriť dievča a tak sa rozhodne pre zmenu image. Prevedenie: Linka s Frankom je mi dôverne známa nakoľko som tiež otec a tiež sa snažím vyzerať v očiach mojich detí ako jediný superhrdina. Linka s JT ma ale za to pobavila viac. 91%

Krok za krokem - Být či nebýt (1992) (epizoda)

Príbeh: Školské problémy detí sa premietnu do výchovných metód rodičov. Až kým sa nepríde na to, že posudky učiteľky nie sú tak úplne spravodlivé. Prevedenie: Pekná interakcia kedy Carol bojuje za JTho a Frank pre zmenu učí Marka ako neprísť o všetky prsty na ruke. 90%

Krok za krokem - Přijímací zkouška (1992) (epizoda)

Príbeh: Dana sa pripravuje na prímačky na vysokú školu. Jej sebavedomie nabúra Kodi, ktorý sa tiež hlási na rovnakú školu a dokonca zvládol test lepšie ako ambiciózna Dana. Prevedenie: Jedna z najlepších častí aké som zatiaľ videl. Humor je veľmi dobre časovaný a konflikt medzi Danou a Kodim je asi najlepší v celom seriáli. Do toho je to aj celkom poučné a chytí to za srdiečko. 99%

Krok za krokem - Soutěž krásy (1992) (epizoda)

Príbeh: Frank je povýšený do čestnej lóže klubu Káčerov. Jeho miesto sa uvoľní a uchádza sa o neho jeho synovec Kodi. Lóža usporadúva konkurz na kráľovnú krásy a Karen a Carol sa zapoja ako matka s dcérou. Prevedenie: Ja týmto sektárskym spolkom ktoré sa tiahnu po celej Amerike moc nerozumiem ale evidentne to má dobrý základ v ich histórií keďže sa to dostalo až do tohto seriálu. Koniec časti veľmi poučný a zábavný. 80%

Krok za krokem - Narozeniny (1992) (epizoda)

Príbeh: Carol sa rozhodne na Frankove narodeniny pre špeciálny darček a to kurz lietania. Prevedenie: Grom celej časti sú trampoty na palube lietania kde naši hlavný hrdinovia natrafia na psychicky labilného pilota, ktorému sa rozhodnú zachrániť nie len vzťah ale aj život aby si tým zachránili aj tie svoje. 72%

Krok za krokem - Dědova snoubenka (1992) (epizoda)

Príbeh: Frankov otec príde na návštevu aj s novou snúbenicou. JT sa stáva Daniným otrokom za jedno telefónne číslo. Prevedenie: Interakcia medzi Lambertovcami je celkom zaujímavá a poučná ale už menej vtipná. Na druhej strane otrok JT a finálna pomsta Dane je viac zábavná ako poučná a tak sa to celkom slušne dopĺňa. 78%

Deštivý den v New Yorku (2019)

Príbeh: jeden upršaný deň v NY v podaní mladého chalana Gatsbyho, ktorý nevie čo so svojím životom. Herecké obsadenie: Neviem či si to všímam iba ja, ale zdá sa mi, že Timothée Chalamet je momentálne vo všetkom čo dnes vychádza a výnimkou nie je ani Woodyho "Upršaný deň v NY". Prevedenie: Plynule vyrozprávaný príbeh, ktorý však v mojich očiach nemá moc čo ponúknuť. Woodymu už evidentne dochádza para a na jeho rannú tvorbu sa vôbec nechytá. Darmo budete mať dobré dialógy, keď finálna pointa vyznie do stratena. Pocity: Nepáčilo sa mi to. Nebolo to ani dobre obsadené ani to nemalo pútavý príbeh. Pridaná hodnota: Ak nemáte vážne čo iné pozerať a neplánujete moc používať hlavu tak si to pustite inak je to asi strata času, ktorá vám moc nedá. 28%

Pozemšťan (2007)

Príbeh: John je entita žijúca na zemi už niekoľko tisíc rokov a teraz sa svoj príbeh rozhodne vyrozprávať svojim kamarátom z univerzity. Herecké obsadenie: Úprimne, nikoho som pred tým v nijakom inom filme nevidel alebo som si toho aspoň nie som vedomí. Ale tu mi postavy sedeli ako riť na šerbeľ. Prevedenie: V podstate sa celý dej odohráva v jednej obývačke a teda musí nastať silné dialógové paradigma inak nemá film šancu na úspech. A že aj nastane! Pocity: Film núti svojho diváka k zamysleniu. Hlavne porovnávanie hneď niekoľkých období a ako sa ľudstvo v tej danej chvíli zachovalo a že sa nepoučilo zo svojich chýb je celkom silný odkaz na rozpútanie rozhovorov. Toto je alfa aj omega celého filmu. Vtiahnutie diváka cez dokonalé dialógy a cez predstavy, čo by bolo keby. Pridaná hodnota: Určite odporúčam film vidieť aspoň raz. Každý si na neho urobí subjektívny názor. Mne sa ale táto myšlienka nadčloveka veľmi páčila a verím, že ak by sa do toho naliali milióny, dalo by sa z toho vykresať brutálne scifi na celý večer. 90%