Mlčení šunek (1994)

Príbeh: Agent FBI je na stop psychopatickému vrahovi za pomoci ešte väčšieho psychopata, ktorého rady prichádzajú spoza mreží. Herecké obsadenie: Film sa opiera a dokonale betónový ksicht Billyho Zana, ktorý aj v tých najvtipnejších situáciách dokonalo funguje a dodáva paródií svoj šmrnc. Prevedenie: Paródia ktorá si berie paškál nie iba osobnosti showbiznisu ale aj politickej scény alebo bežného života. Niekedy sa humor získava okľukou ale je zas dávkovaný v svižnom tempe. Mínusom je cítiť rukopis scenáristu, ktorý pretláča množstvo Talianskych prvkov do evidentne Americkej komédie. Pocity: Môžem z istotou tvrdiť, že táto paródia formovala dráhu môjho humoru až do dnešnej podoby za čo som vďačný. Keď som si ju pozrel takto po rokoch už mi to neprišlo také super ale v dobe svojho vzniku išlo určite o klenot žánru. Za to filmu patrí veľká vďaka. Pridaná hodnota: Paródia, ktorá vo svojej dobe patrila k najlepším. 76%

Vyprávěj - Od začátku (2009) (epizoda)

Príbeh: Píše sa rok 1964 a rodičia nášho rozprávača sa stretávajú na vysokej škole a dávajú sa postupne dokopy. Formujú sa prvé priateľstvá, lásky a nájdu sa aj prvý nepriatelia. Prevedenie: Milujem túto dobu a tak som rád že podobný seriál uzrel svetlo sveta. Herecký kasting je dokonalý a priznám sa, že ma nikto neirituje, čo sa už dlho nestalo. Príbeh má svižné tempo a je dokonalo pozerateľný a vykresľuje svoju dobu. 94%

Luca (2021)

Príbeh: Luca je morský človek, ktorý sa zúfalo snaží vymaniť so stereotypov svojho okolia a spoznáva sa s bezprostredným Albertom, ktorý nemá problém porušovať pravidlá a navštevuje svet ľudí. Chlapci majú spoločný sen, získať bájnu Vespu. Môže im v tom pomôcť triatlon v malom prímorskom mestečku. Pocity: Ako to len Disney vie sú pocity v rámci detských noriem vybičované do maxima. Opäť interakcia priateľstva, rodiny a lásky. Prevedenie: Ja nie som veľkým fanúšikom tejto plastelínovej grafiky. Veľmi ťažko som ju prekusol pri ovečke Shaun a tu to bolo ešte problematickejšie ale nakoniec som si nijako zvykol. Dosť ma bavili niektoré detské gagy ktoré ale z dlhodobého hľadiska vyšumia do prázdna.  Pridaná hodnota: Príjemná oddychová rozprávka, ktorá sa deťom páčila a to je podstatné na mojom názore už potom nezáleží. 70%

Lovci duchů - Znovu doma (2005) (epizoda)

Príbeh: Sam má nočné mory a presvedčí Deana aby sa vrátili domov lebo má predtuchu, že na nových majiteľov v dome číha zlo. Spoja sily s miestnou vešticou, ktorá im pomôže toto zlo poraziť. Nepodarilo by sa im to ale bez pomoci ducha ich matky. Prevedenie: Konečne sa príbeh niekam posúva a nestagnuje. Popravde po debilnej časti s chrobákmi musela prsť nijaká pecka inak by to väčšina divákov asi zabalila. Za mňa veľmi podarená časť. 91%

Lovci duchů - Kletba (2005) (epizoda)

Príbeh: Winchestrovci sa musia popasovať s Indiánskou kliatbou, ktorá demoluje chrobákmi blízky developerský projekt. Prevedenie: Pre mňa absolútne nezaujímavá Indiánska legenda, ktorá sa dala prekonať jednoduchým prečkaním apokalypsy v dome počas jednej noci, čo zas povedzme si nie je až taká výzva. Zatiaľ najnudnejší diel. 45%

Matka (2023)

Príbeh: Informátorka FBI sa po útoku na svoju osobu rozhodne novorodenca zveriť do ochrany svedkov. Sama sa vydá na Alijašku kde sa 12 rokov ukrýva pred démonmi minulosti. Tí ju ale doženú a snažia sa k nej dostať cez jej dcéru. Herecké obsadenie: Na svoj vek neuveriteľne sexi Jennifer Lopez v polohe v ktorej som ju ešte nevidel. Teda tej filmovej. Prevedenie: Podobných filmov je tu mraky a tak najväčším lákadlom je práve hlavná hrdinka. Mariňáčka, ktorá je najlepšia zo všetkých to tu ešte tuším nebolo. Neskutočne ma iritovali preteky na motorkách kde si každý vždy nájde čas na to, dať si prilbu. Do toho neuveriteľne nezaujímavý koniec, ktorý sme čakali asi všetci. Pocity: Na to aký tomu Netflix urobil neskutočný hipe som čakal podstatne viac. Ale na dĺžku svojej stopáže dokáže pobaviť a nenudí. Nevšimol som si ani nič extrémne pritiahnuté za vlasy a dokonca tu ani po štýle Netflixu nepobehovali žiadny buzeranti ani nevhodne obsadené menšiny. Toho hodnotím neskutočne kladne. Pridaná hodnota: Akčná jednohubka, ktorá ničím nevstupuje z žánrovej rady. 59%

Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem - Půst (2022) (epizoda)

Príbeh: Chris sa rozhodne podstúpiť ďalšiu životnú skúšku a tou je pôst dokonca až 4 dni. Aby toho nebolo málo tak sa na štvrtý deň rozhodne potravu si sám uloviť. Prevedenie: Tu prejavujem celkom obdiv nakoľko ja, keď som štyri hodiny bez jedla som okamžite hypoglikemický. Jediné čo sa mi nepáčilo bola tá hra na city v bazéne kde sa ako zázrakom dostaví inštinkt lovca a Chris je razom najlepší hráč bazénového hokeja na svete. 78%

Krok za krokem - Půlnoční horor (1993) (epizoda)

Príbeh: Cody vezme JTho k veštici, ktorá mu predpovedá blízku smeť. Do role jeho vrahyne sa pasuje Karen, ktorú prednedávnom strápnil pred celou školou. Frank a Carol si obstarajú novú hitech posteľ. Prevedenie: Nasmial som sa na Frankovi. Scéna s posteľou bola mega. Trocha menej ma bavila scéna s Karen lebo viac by mi do role JTho vrahyne sedela Dama :) 85%

Krok za krokem - Všichni za jednoho (1993) (epizoda)

Príbeh:  Frank trénuje detský basebalový team a nutne potrebuje jedného hráča. Carol aj napriek zjavnej nešikovnosti svojho syna trvá na Markovom zotrvaní v zápase. Dana a JT sa stavia o to, kto vydrží byť dlhšie hore. Cody objaví svoju vnútornú silu. Prevedenie: Interakcie medzi Markom a celým Lambertovským klanom sú najväčšie perly celého seriálu. 95%

Krok za krokem - Jak jednat s dámou (1993) (epizoda)

Príbeh: JT má novú priateľku, ktorá má ale problémy s geometriou a tak sa Mark ponúkne, že ju bude doučovať. Všetko sa zvrtne lebo zrazu v JT vidí priemerného ľudoopa. Ten je však ochotný sa kvôli nej zmeniť. El potrebuje podprsenku a prvý raz v živote potrebuje pomoc od Carol a nie od Franka, ktorého to ničí. Prevedenie: Opäť veľmi zábavná časť, kde ma najviac baví Mark a Frank. 93%