Alfa (2018)

Dával som filmu asi veľmi veľké očakávania a aj preto som sa zrejme sklamal. Od začiatku to bola hra na city. K tomu všetkému to bola hra na city v prehistorickom odbodí, kedy sa hralo podľa iných pravidiel ako v dnešnej dobe a mám za to že tento rodinný kódex ustupoval pred potrebami celého kmeňa ale na to sa vykašlať, aj tak veľa filmov nie je historicky správne tak prečo tento. Keď už film do nitky vycucal city z rodiny tak sa hneď na to pustil do cucania citov z priateľstva medzi vlkom a chlapcom. Všetko to bolo na zelenom plátne takže pred očami sme mali designerské orgie prehistorického sveta. Chlapcovi som neveril ,že by sám v prírode prežil ani minútu nie to pol roka. Proste to na mňa celé pôsobilo silene a umelo a nedokázalo to vo mne vzbudiť emócie o ktoré sa filmári od začiatku filmu snažili. 27%

Renegáti (2017)

Z pera Luca Bessona sme boli zvyknutý na podstatne lepšie akčné filmy. V poslednej dobe servíruje akciu bez pointy a bez nápadu ale na druhú stranu veľmi dobre pozerateľnú. Výnimkou nie je ani tento film. Spojiť armádu a hľadanie pokladu do jedného filmu je zaujímavé. Chýba mi tam ale nijaký zvrat. Od začiatku filmu vieme, kto je zlý, kto je dobrý a čo sa bude robiť. Akcia bola solídna a aj na herecké osadenstvo sa dobre pozeralo to ale v dnešnej dobe nestačí aby sa film dostal z vôd priemernosti hlavne ak do neho nalejete 66 melónov a očakávate aspoň aký taký zisk. Ak sa film o chvíľu dostane do telky nájde si určite svojich fanúšikov ale pre mňa sa jedná o priemer v danom žánri. 55%

Captain Marvel (2019)

Konečne sa na Marvelovskej horúcej pôde objavila emancipovaná žena, ktorá nepotrebuje mužskú silu, lebo sama má moc naozaj nevídanú. Captain Marvel musí byť naozaj geniálny super hrdina, lebo nesie na pleciach meno celého univerza. To je ako keď reštaurácia v menu pomenuje nápoj či jedlo názvom podniku, jednoducho musí ísť o niečo jedinečné. Popravde, ak by sa táto hrdinka objavila už skôr v Avengeroch, Sokovia by asi ešte existovala lebo má naozaj super silu, ktorú ale zrejme musela nájsť a do End Game ju musela ovládnuť. Brie Larson sa mi do filmu veľmi hodila. Popravde som ju doteraz veľmi neregistroval, mihla sa mi v novom Kongovi ale aj to iba okrajovo a na to mám príliš slabú pamäť aby som si ju odtiaľ pamätal. Vynikajúci a nekonečne vtipný Samuel L. Jackson je klenotom tohoto filmu a odľahčuje inak ťaživú atmosféru nad genocídou jednej vesmírnej rasy. Paradoxne záporne hodnotím záporákov. Nemali filmu moc čo ponúknuť a na lopaty by ich dostal aj priemerný super hrdina. V skratke, ak nejde o existenciu ľudstva nejde o nič. Ale inak sa na film veľmi dobre pozerá a určite si ho ešte raz pustím doma. 84%

Big Lebowski (1998)

Dodnes nechápem, ako môže byť tento film tak vysoko v rebríčkoch obľúbenosti. Je to film o povalačovi, huličovi trávy a neskutočnom mamvpičistovi Jeffovi Lebowskom AKA Dude, ktorého jediný životný problém je to, že mu niekto ošťal tepich. Mám strašný pocit že som film buď zle pochopil alebo to čo sa dialo na filmovom plátne bol obraz v Dudeovej prehulenej hlave. V opačnom prípade by som dal filmu odpad lebo všetko bolo nelogické, dej nedotiahnutý a o nezmyselnom konci ktorý sa rozuzľoval sám od seba bez toho aby mu musel hlavný hrdina nijako pomáhať ani nebudem písať. Jeff Bridges to nemal s touto postavou vôbec jednoduché ale zvládol to bravúrne. Budem tomu filmu mueisť dať ešte do budúcna šancu ale zatial je to šedivý priemer nakoľko o vypatlancoch poznám aj lepšie filmy . 45%

Před úsvitem (1995)

Takto nijako si predstavujem plnokrvný romantický film. Som dokonca ochotný odpustiť výber hercov. Kde mi Ethan Hawke pripadal už v tom vlaku ako neskutočný úchylák a Julie Delpy ako premúdralé nesympatické francúzske dievčatko. Keď už je vo filme všetko také poameričtené a dokonca celá Wiedeň vie plynule anglicky, tak aj hlavný hrdinovia mohli mať trocha viac iskry. Ale inak celkom v pohode na to, že sa jedná o jeden deň v živote týchto dvoch mladých ľudí ide o veľmi podarený deň, kde toho stihli naozaj veľa. Rozhovory mali hĺbku a zachytávali sa o minulosť, súčasnosť a prípadné budúce problémy. Je celkom milé ako sa dvaja ľudia dokážu za tak krátky čas zamilovať o to bolo ťažšie to lúčenie na konci. No som zvedavý ako bude vyzerať ich stretnutie o pol roka. 80%

Zilionáři (2016)

Bóže, to bola ale riadna chobotina. Čo iné sa dá očakávať od filmu v ktorom si hlavnú úlohu zaslúžil Zach Galifanakis. V podstate je vo filme všetko úplne postavené na hlavu a to by malo byť vtipné. V niektorých situáciach to aj vyrazí celkom dobre potom to ale ďalšia scénka úplne zabije. Najviac sa mi páčila zápletka so zabijakom, ktorý bol akože brat hlavného hrdinu to už bola mega vec, ktorá môže napadnúť iba absolútneho magora. Dalo sa na to pozerať ale viac som sa chytal za hlavu ako som sa smial a tomu asi bude zodpovedať aj moje priemerné hodnotenie. 48%

Predátor: Evoluce (2018)

Predátor je kult. Na tom sa zrejme všetci zhodneme. Od prvých predátorov, kde sa blisol nasypaný Arnnie ubehla už nijaká doba a zdá sa mi že všetky filmy, ktoré sa na tento fenomén snažia nadviazať sú nanajvýš priemerným odvarom svojho predchodcu. Tento počin z roku 2018 už je maximálne ťaženie peňazí z overenej značky, ktorou Predátor určite je. Evolúcia je absolútne bez nápadu, bez zvratov a vo filme absentuje zdravé zapojenie mozgu. Na druhej strane sa filmu nedá uprieť akciu a oddiel veteránov je celkom vtipný a na ich vrub ide aspoň nijaké to pozdvihnutie inak veľmi biedneho hodnotenia. Boyn Holbrook je ako dablér Draka Malfoya a či chcete alebo nie takejto postavičke sa tie akčné parádičky jednoducho veriť nedajú aj keď som sa snažil najviac ako sa dalo. 35%

Pátrání (2018)

Neveril som, že sa toho dožijem ale John Cho sa ocitne v skutočnej, vážnej úlohe v skutočnom, vážnom thrillery. Celý film je posadený do monitora počítača a všetky udalosti sa dozvedáme prostredníctvom modernej techniky. To je veľmi inovatívne a veľmi si cením ,že sa do toho filmári v 21. storočí obuli práve takto. Popravde, myslel som že to bude asi to jediné čo ma na filme zaujme ale film ponúkol veľmi napínavý dej aj veľmi zaujímavé rozuzlenie. Veľmi dobre sa mi na to pozeralo a splnilo to moje nízke očakávania. Ak by som mal ale film porovnávať ide o vydarený nadpremerný film akých je v dnešnej dobe na trhu bohužiaľ veľa. 77%

Já, Simon (2018)

S týmto filmom sa spája jeden veľmi pekný príbeh. Jedného dňa mi volala svokra že či nezoberiem moje dve deti na prázdniny k nim a že si mám so ženou urobiť pekný večer. Samozrejme som touto ponukou nepohrdol a deti som okamžite odniesol na sľubované prázdniny. Na večer som mal všetko pripravené: drahé víno, sviečky a hudbu. Žena prišla domov a videla romantickú atmosféru v byte. Jej reakcia ma prekvapila, povedal totiž, že by si rada pustila nijaký romantický film na navodenie správnej atmosféry. Hneď som na Google nešteloval top 10 najromantickejších filmov poslednej doby a tu sa mi objavil "Ja. Simon". Film som zapol a pokladal som ho až do štvrtiny filmu za milú teenege romantickú hovadinku o hľadaní pravej lásky, až potom Simon prišiel von so svojím tajomstvom. Na film sa mi prekvapivo dobre pozeralo a aj ma to bavilo. Hlavný hrdina bol dosť suchár ale asi si to jeho úloha vyžadovala aby ste k nemu pociťovali súcit keď ho devastovalo jeho okolie, za to čím je. Filmu by som dal kľudne aj plné hodnotenie ale nesplnil svoj prvotný romantický účel a teda mu jednu hviezdičku musím nutne zobrať. 79%

Aquaman (2018)

Pomocou tohoto filmu si priblížime ďalšieho velikána univerza DC a nejde o nikoho menšieho, ako o bájneho Aquamana. Celý film sa nesie na dvoch vlnách. Jednou sú neskutočné vizuálne orgie aké som ja osobne na filmovom plátne ešte nevidel. Na druhej vlne sa nesieme na neskutočne zlom hereckom výkone Jasona Momoi, či ako sa to skloňuje. V podstate tak premakané intro do univerza nemal nikto z jeho kolegov v DC ale je to dosť zabité predvídateľným dejom a ako som už spomínal zlími hereckými výkonmi. Jediné šťastie tohoto filmu je že som beznádejný fanúšik a teda nemôžem dať menej ako 4 hviezdy. 75%