Po strništi bos (2017)

Pohľad očami detí na svet dospelých je vždy zaujímavou témou nie iba pre filmové plátna. Jedná sa o pohľad čistý aj napriek chorobe a skazenosti doby. Nie inak je tomu aj v obdobý kedy sú Čechy nemeckým protektorátom. Z mesta sa sťahuje rodina na dedinu za lepším životom, nie pre každého je to ale jednoduché zvyknúť si na dedinský život. Dobré herecké výkony ani som sa vyložene nenudil ale na druhej strane téma bola fádna, chýbala zápletka alebo dejový zvrat a tak bol príbeh jednoliato vyrozprávaný od začiatku do konca. A to je to,m čo ho radí do priemerných vôd českej filmovej klasiky. 57%

BlacKkKlansman (2018)

Nič som neočakával ale toto bola dosť nuda. Kde tu sa objavila hláška alebo akčnejšia scéna, ktorá mi zabránila zaspať ale inak 80% filmu je šedivý priemer a film som o sebe je veľmi zabudnuteľný. Čierneho humoru je tu kopa a celkom som fandil aj hlavnému hrdinovi s tým jeho mega afrom. Však kto by už len fandil tým fanatickým zvieratám. Film, ktorý opäť hovorí, že netreba súdiť ľudí podľa farby kože ale hlavne podľa ich správania a skutkov. Škoda že to bolo podané tak lacne, ak by to malo trocha viac šťavy je to určite zaujímavá téma a do kariet tomu nahráva aj skutočnosť že sa táto bizarnosť skutočne stala. 44%

Špióni odvedle (2016)

Tu je krásne vidieť že ak sa snaží Galifikanakis hrať človeka čo netrpí mentálnou retardáciou je to jednoducho nuda a stráca sa všetok jeho šarm. Priznám sa, že som sa pár krát zasmial ale to na film, ktorého podtitulom je "komédia" jednoducho nestačí. Na druhú stranu Gal Gadot je neuveriteľná samica a dokázala všetku pozornosť strhnúť na seba. Čo je pre mňa síce dobré ale pre film je to veľký mínus. Ak by som sa chcel pozerať na oblé tvary pustil by som si porno. Zrejme ma film nezastihol optimálne naladeného a tak sa mu pokúsim dať v budúcnosti ešte šancu. 31%

Kniha džunglí (2016)

Nie som veľkým zástancom prerábania kreslenej alebo animovanej rozprávky do filmovej podoby. Kniha Džunglí sa mi ale v tejto podobe celkom páčila. Samozrejme že to nebolo také hravé ako kreslenka z minulého milénia ale dobre sa na to pozerá za čo môže asi to množstvo grafických efektov pri ktorých mi skoro odišla grafická karta. Nemám moc čo vytknúť drží sa to Kiplinga a pridávajú sa tam miestami inovatívne dialógy alebo gagy čo odľahčuje atmosféru čakania na Serchana. Jediné čo strháva hodnotenie nižšie je fakt, že už som to videl a tak viem kedy mám približne čo čakať a tak mi chýbal moment prekvapenia. 77%

Matky na tahu (2016)

Typická americká komédia so všetkým čo k tomu patrí teda dejom pritiahnutým za vlasy, postavy z absurdnými reakciami a nápadmi. Ale na druhú stranu nie je to vyslovene trápne čo teda veľmi oceňujem. Dobre sa na ten guláš aj pozeralo za čo mohla nemalom mierou Mila Kunis ktorá sa mi v poslednej dobe veľmi páči aj v absolútne nezmyselných filmoch ako je tento. Ale ako som spomínal ako odychovka na dlhé letné večery je to adekvátne a odporúčam. 60%

Velká čínská zeď (2016)

Ak sa už aj rozhodneme spájať Americkú a Čínsku hereckú školu, určite by som na to našiel aj lepší herecký ansábel ako je dlhovlasý Matt Damon. Na druhej strane pointa, zápletka aj vizuál boli na veľmi vysokej úrovni. Moc ta ale nevyvážilo to, že mi tam americký herci trocha vadili. Režisér, Ymou Zhang, ktorý je vykreslovaný ako vizionár Čínskeho filmu, to berie od najlepšieho k priemernému a popravde jeho ďalšia tvorba už ma asi ani nebude zaujímať. Inak film sa dá pozerať viac krát lebo sa pri ňom dá celkom dobre vypnúť a nenúti vás veľmi rozmýšľať. Je jasne daná hranica, kto je dobrý, ktor je zlý a potom vám už zostáva iba fandiť jednej alebo druhej strane. 62%

Zabiják & bodyguard (2017)

Jedna z podarenejších novodobých komédií. Reynoldsovi a Jacksonovi to spolu neskutočne išlo a vzájomne sa pekne dopĺňali. Keď sa jeden ujal akčného kormidla druhý hláškoval a naopak. Mám pocit že sa všetky čo bolo dobré v minulosti snažia tvorcovia preniesť do súčasnosti asi aj na tomto základe vznikla táto komédia. Tú im to celkom vyšlo a ja som sa v kine neskutočne bavil. Oldman je dosť dobrý záporák až je divné že to ukončil tak jednoducho a nebolo k tomu nič teatrálne. Mne sa film páčil a vrelo ho odporúčam. Uvidím na druhé zhliadnutie. Zatiaľ ako veľmi pozitívne hodnotenie. 80%

Zoe (2018)

Filmy z podobného súdka, teda filmy ktoré sa pohrávajú s myšlienkou zavedenia umelej inteligencie do života obyčajných smrteľníkov a ich spoločnej interakcie sú už bežnou rutinou. Tento film je z mnohých hľadísk už prekonaný. Čo sa týka lásky stroj vs človek. Čo sa týka interakcie stroj vs stroj. Všetko tu už bolo a bolo to natočené lepši alebo pútavejšie alebo s väčším emocionálnym nábojom. Aj napriek tomu má ale Zoe čo ponúknuť. V neposlednom rade herecké obsadenie, ktoré sa snaží dostať film do nadpriemerných vôd. Dej, ktorý aj napriek absencií emócií celkom baví a nenúti diváka k absolútnemu nezáujmu. A predovšetkým stopáž, ktorá nie je vôbec prestrelená a film končí presne vtedy kedy má aby diváka neomrzel. 55%

12 hrdinů (2018)

V celku som sa bavil, nebolo vo filme množstvo hluchých pasáží ako pri iných filmoch. Na druhú stranu motivácia amerických vojakov je málo vykreslená a tak keď som videl 12 chlapíkom ako ide proti celej armáde moslimov tak mi to prišlo viac vtipné ako odvážne. K tomu všetkému sa jedná o dosť scifi keď si zoberieme že to všetko prežili bez ujmy. Neskutočný sympaťák Chris Hemsworth je tu vidieť v akčnej úlohe ktoré mu idú a vie to jednoducho hrať viac ako romantické či komediálne sračky. Ide o priermný film, ktorý zapadne prachom ale nie je to na druhej strane úplná strata času. 59%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Od "Konca sveta" to ide s pirátmi dole vodou. Jediné čo ich drží nad hladinou priemerna je vynikajúci Johnny Depp, ktorý to ale donekonečna nedokáže ťahať sám. Jeho postava kapitána Sparrowa dokáže zabaviť a upútať ale bez myšlienky a pointy a dobrého záporáka je to márne. Kapitán Salazar v podaní Javiera Bardena na to má potenciál ale nemá na to dostatok príbehového základu. jednoducho sa objavil z čista jasna a snaží sa diktovať príbeh a to sa nerobí. Nie je to prepracovaný záporák a motív "nenávidím pirátov" je jednoducho chabý. K tomu všetkému sa v roku 2017 pripájajú grafické orgie a výlet do sveta 3D čo filmu viac ubližuje ako pridáva. Nové aj keď sympatické herecké tváre to tiež nezachraňujú ale dávajú priestor možnému pokračovaniu. No myslím je že bez Kapitána Jacka Sparrowa už piráti nebudú pirátmi. Z nostalgie dávam napriemerné hodnotenie inak ide o dosť priemerný snímok, ktorý ale stojí za pozretie. 70%