Vocasy na tripu (2023)

Na tento film som sa z trailerov fakt tešil. Nebol som sklamaný, poviem to tak. Dobre, fajn, pár suchších momentov sa našlo, ale rozhodne to nebolo tak, že by sa do trailerov vyčerpalo všetko zábavné. Každopádne som kultúrny ignorant a film si proste na 100% neužijem, keď sa sústredím na titulky. Mám teda naplánované opätovné zhliadnutie s českým dabingom, ktorý si evidentne nebude brať servítky, a možno zmením hodnotenie na 5 hviezd. Zatiaľ je to tak, že som sa pobavil, ale od smiechu som neumrel.

Meg 2: Příkop (2023) odpad!

Ty pičo, Kraken, Megalodoni, praveké aligátory, zlovoľná korporácia... Som jediný, komu v tom zlepenci digitálnych sračiek chýbal ešte Drakula? Áno? No, nevadí. Pôvodný Meg mal ASPOŇ použiteľný námet. Toto nemá námet, nemá kvalitu, nemá dobré spracovanie a herci sú tu tak otravní, že by ste to radšej pozerali ako nemý film. Je mi naozaj ľúto ľudí, ktorý túto nudnú béčkovú slátaninu museli čítať ako knihu, a teda bez čo i len použiteľného vizuálneho doprovodu (ktorý ale tiež stojí za hovno a väčšinu z rozpočtu 130 mega zožrali Stathamove steroidy). Ja len podotýkam, že knižná séria disponuje aj tretím a štvrtým dielom, proti ktorých filmovému spracovaniu by sa mali organizovať rozsiahle celosvetové protesty, pretože už vďaka ich knižným anotáciám som vygrcal aj vianočnú večeru. Bohužiaľ, vzhľadom na to, že spísať z nich scenár pre ďalšiu akčnú kundovinu so Stathamom by dokázala pravdepodobne aj opica s downovým syndrómom, je asi očakávať ich nesfilmovanie rovnako naivné, ako očakávať príchod Ježiška.

Lesní rituál (2017)

Rozporuplný film. Prvé dve tretiny sú pomerne minimalistický, ale veľmi kvalitný horor dobre pracujúci s napätím a charaktermi. Posledná tretina s odhalením kultu a totálne premotivovanou CGI potvorou to ale pošle do sračiek viac, ako volebný potenciál Komunistickej strany po 89-tom. Škoda, zachovať si to trochu tajomnejší, ale predsa len realistickejší feeling, boli by to slušné 4 hviezdy. Takto sú to slabé 3, ale zhodneme sa, že to vyšlo ešte v dobe, kedy na Netflixe vyšiel občas aspoň priemerný film.

V pasti: Barcelona (2023) odpad!

Prvý Bird Box bol povedzme okay. O triedu horší ako Tiché miesto (prvé!), ale ako jednohubka to bolo stráviteľné. Ale Netflix mal problém, že to celé bol proste nápad na jeden film a bez nejakého prequelu to proste nepôjde. A tak vzniklo pod licenciou... toto... Fakt netuším čo je na tom filme dementnejšie... Či je to schýza hlavnej postavy, motivácia hlavnej postavy, alebo nejaký bezvýhradne dementný námet oslobodzovania nejakých dušičiek. WTF? A to ani nehovorím o tom, že herci stoja totálne za hovno a na nejakom free markete stiahnete lepšie spracované CGI assety Barcelony, než sú v tomto filme. Proste vyhýbajte sa tomu oblúkom inak jediný príbeh o vynútenej samovražde bude práve ten Váš počas sledovania tohto.

Tin & Tina (2023)

Ako komédia to fungovať mohlo, ale ako horror... Celý čas som mal pocit, že 80% rozpočtu filmu zhltli nejaké zakázané substancie. Jedna hviezda za to, že som sa u mnohých scén zasmial lepšie ako u kdejakej komédie, ale to asi zámerom nebolo.

Jamie Demetriou: Život v kostce (2023) odpad!

Tak to bolo otrasné... Absolútne netuším, čo tým básnik chcel povedať. Hudobné komediálne špeciály som videl od Bo Burnhama, a tie sú absolútne perfektné. Celé to tak trochu pripomína špeciál Inside od Burnhama, ale... Všetko v tom filme (nazývajme to film, tá hraná sekvencia trápnosti vo mne nezanechala dojem komediálneho vystúpenia, ale nejakého divného filmu) je tak trápne, nevtipné a zvláštne, že ako celok sa to skoro ani nedá dopozerať. V popise sa to pýši tým, že to je HUDOBNÝ špeciál. Pesničiek bolo vo filme žalostne málo, a aj tie čo tam boli, tak boli absolútne otrasne zhudobnené aj zaspievané. Jediné aspoň trošku, trošičku vtipné a hudobne počúvateľné je záverečná sekvencia. Inak je to hodina premrhaného času.

Jim Jefferies: Intolerance (2020) (pořad)

Jeden z najlepších stand-upov, aké som pozeral. Joke v znení: Kedykoľvek sa otvorili automatické dvere, zakričal som "Ja sa poseriem." ma dostal, a smial som sa na celý byt.

Deníček moderního fotra (2021)

Nejaké základné detaily z knižnej verzie tam zachované ostali, ale celok... No, nie je to dobré. Hlavne ten koncept toho, že ani nechceli byť pár pôvodne mi tam absolútne nesedí. Možno v knihe "Deníček moderního páru" o tom niečo bolo, ale do tohto filmu sa to vôbec nehodí tieto vzťahové veci. To, čo sa zameriava na výchovu dieťaťa zas nie je ani z tretiny tak zábavné ako kniha. Dopozeral som to, párkrát som sa nevýznamne usmial, ale inak je to brak. Stokrát radšej si hneď zajtra k práci pustím celú trilógiu audiokníh Deníček moderního fotra a schuti sa zasmejem. Nabudúce by to asi chcelo nechať autorovi predlohy trochu dozoru nad písaním scenáru, pretože u tohto mi príde, že Landsman scenár ani raz neprečítal a všeobecne do toho proste nemohol asi kecať tak, aby to bolo fakt vtipné. Škoda.

Amerika: Film (2021)

Ako celok nepobavilo. Uchechtol som sa na pár odkazoch, ale v súčte som od toho čakal o dosť viac. Jo a najviac som sa asi pobavil na hudobných vsuvkách - Washingtonova verzia hymny a ruská pesnička v záverečných titulkoch (ale to môže byť spôsobené tým, že pred týmto filmom som pozeral nový špeciál Bo Burnhama)

Ve jménu našeho Pána - The Righteous Gemstones (2019) (epizoda)

Perfektné. A hlavne odvážne, obzvlášť v Amerike, kde je všetko "v mene Pána" sa to muselo nepáčiť vážne veľa ľuďom a je super, že HBO a SHOWTIME aj v dobe mierne liberálnej stále vedia prekročiť zábrany. Do kolien ma dostala hlavne predposledná scéna s parkoviskom.