Rosemary má děťátko (1968)

Dobré ránko drahá, večer si omdlela, tak som ťa znásilnil kým si bola mimo. Čo bude na raňajky? :) Najdesivejšie na tom bolo ako dlho Rosemary trvalo, kým si uvedomila, že sa jej muž správa ako sociopat, lebo taká bola doba I guess...? Hail Satan?

Bulšit (2001)

Pozrela som si to dobrovoľne, prežila som secondhand embarrassment a celkom som sa na niektorých scénach bavila (It's my mother - You have her eyes .... Janey's got a gun. Janey Briggs got a gun - SHE'S GOT A GUN! JANEY'S GOT A GUN!). Kľúčom je nebyť triezvy a byť pripravený trpieť. Inak to ale bolo príšerne hnusné a ja už nikdy v živote nechcem vidieť ďalšiu nechutnú tínedžerskú komédiu, ani nechutnú paródiu na nechutnú tínedžerskú komédiu.

Ohnivá zkáza (2014) (TV film)

Zbrane. Zemetrasenia. Láva. Ľudia s menami ako Killian, Henry a Derek. Anglické nápisy na budovách. Eurá. MILIÓNY Pražákov v ohrození. Proste Česko in a nutshell. A k tomu je to rozprávané z pohľadu americkej tínedžerky s blogom. Díky, Prima COOL, ja som sa celkom udrbávala.

Prvních 100 - Thirteen (2016) (epizoda)

Pre tých, ktorí "nedokážu pochopiť" kontroverziu okolo tejto epizódy odporúčam prečítať tento článok od Mo Ryan http://variety.com/2016/tv/opinion/the-100-lexa-jason-rothenberg-1201729110/ ....je v ňom celkom podrobne zhrnuté, čo sa vlastne stalo - a čo sa dialo mesiace pred tým, ako bola táto episóda vôbec odvysielaná. Ide tu o viac, než len "o jednu postavu," hlavne ak je daná postava jednou z mála, ktoré poskytujú pozitívnu reprezentáciu pre minoritu. A z veľkej časti tu ide o to, ako sa tvorcovia *cough* Jason *cough* správali k fanúšikom, ktorí do tejto minority patria. Televízia neexistuje vo vákuu. (A už len fakt, že portály ako Variety, BBC a mnoho ďalších sa tejto kontroverzie chytili znamená veľa. Lexa bola posledná kvapka v mori mŕtvych tv lesieb.) Nebudem túto epizódu hodnotiť, lebo by to nebolo fér. Nebyť tých posledných pár minút, bola by naozaj veľmi dobrá... Ale čo sa týka City of Light storyline, tá má ďaleko od dokonalosti... A to vravím ako fanúšik sci-fi. Je totiž plná dier. Mojou najobľúbenejšou je to, že Titusovou úlohou ako fleimkepa, je ochraňovať flame (= tá čierna vec, čo mala Lexa v krku). Mal by byť teda vždy nablízku, keď Lexe ide o život... a keď si spomenieme na druhú sériu, kde bol Titus? Odpoveďou je nikde, pretože ešte neexistoval. Lexa mala sakra šťastie, že sa nestala obedom pre obrovskú rádioaktívnu gorilu, inak by bola novým vodcom Grounderov Heda Pauna (hoci pochybujem, že by Pauna zvládala vládnutie horšie ako Jason zvláda PR :))

Anastázie (1997)

Rozpadávajúci sa spievajúci Rasputin ma dodnes desí.

Svatba ve třech (2005)

Každá otrepaná romantická zápletka je lepšia s dvoma dievčatami ;) Milý príbeh, sympatickí herci (hlavné duo Perabo/Headey, chutný Goode aj tancujúci tato Anthony Head), príjemná hudba... v konečnom dôsledku veľmi pohodová romkomédia. YOU'RE A WANKER NUMBER NIIIIIIIIIIIIIINE!

Repo: Genetická opera! (2008)

I didn't know I'd love you so much, Repo! Nie, vážne. Nečakala som, že to bude také skvelé. Uchýlné - ale skvelé. ACH, TEN SOUNDTRACK.

Noe (2014)

Mám pár otázok týkajúcich sa ľudskej reprodukcie v biblických príbehoch... Odhliadnuc od toho, Aronofsky má na mňa stále rovnaký efekt ako doteraz - bola som nadšená z detailov a celkovej vizuálnej stránky a zároveň som sa dobrú polovicu filmu cítila sakra nepríjemne. Musím si to pozrieť znovu.

Juno (2007)

5* si to zaslúži už len za tie dialógy...