Ted Lasso (2020) (seriál)

Rozesměje, rozpláče, pohladí na duši. Fotbalová tématika tu není v první linii- pro ty, které by to mohlo odradit. Místo toho se dočkáte té nejlepší formy humoru a skvělých postav. Aneb jak pozitivně bychom měli brát život... (Za mě a prozatím) životní role Jasona Sudeikise. *****

Ted Lasso - Dvě esa (2020) (epizoda)

Postavy si vás získávají čím dál víc a nový hráč z Mexika je naprosto skvěle doplní. Seriál se začíná vybarvovat a to v tom nejlepším světle. Perfektní humor, který mi fakt sedl.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Klasická ferrellovka o soutěži, kterou Will Ferrell sleduje každoročně, má ji rád a taky ji tak zpracoval. Vzal si k tomu mou oblíbenkyni Rachel McAdams, která umí z filmu vždy vykouzlit ještě o hvězdičku lepší kousek. Ferrell udělal Eurovizi velikou službu a já se na ni příště ráda podívám. Závěrečná písnička o Husavíku je na Oscarovou nominaci, tak uvidíme, jestli ji akademie vezme v potaz a další hvězdička je za ni.

Sekretářka (2002)

To, čím Padesát odstínů chtělo být, ale atmosférou ani intimitou se mu to zdaleka tak nepovedlo. A to i přes to, že aktéři sekretářky nejsou tak "atraktivní". Schválně používám uvozovky, oba herci totiž mají šarm, je mezi nimi chemie a zahráli to dokonale. Myslela jsem, že Maggie není atraktivní herečka s pěknou tváří, ale změnila jsem názor a navíc její proměna filmem je skvělá.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Nelogické, žádný zvrat, žádné překvapení, nic, na co jsme byli u GOT zvyklí. SPOILER. Vetšina hlavních postav neudělala za celou bitvu nic zásadního, nijak nepřispěla, nepomohla, nic nevymyslela. Kvůli hloupému chování všech prohrávali až téměr do konce na plné čáře. To že se celá bitva odehrávala v noci a tudíž ve tmě nebyl takový problém jako to, že to byla nuda, nuda nuda a očekávaný wow zvrat se nedostavil. Škoda. Těch 7 sérií směřovalo k něčemu většímu. Jedna hvězdička za Aryu a druhá za hudbu.

Lesní rituál (2017)

Dvě hvězdičky za slibný začátek. To co se děje v druhé půli mi hlava nebere. SPOILER. K čemu měl hlavní hrdina dojít? Zabili mu kamaráda, kterého nezachránil a nakonec se mu nepodařilo zachránit ani ty tři další. Pointa mi asi nějak uniká. O těch posledních 15 minutách nemluvě, tam mi uniklo asi vše.

Milada (2017)

Přemýšlím nad hodnocením 3/4, ale za ty odpady tady dávám 4. Pokud si film pustíte v originálním znění v angličtině, nebude vás štvát, ano v tomto případě šílený, dabing, film si užijete. Příběh Milady je poutavý a tragický a tak odpustím i horší zpracování. Na tři je to určitě a rozhodně to není ztráta času. Hlavní herečka skvělá.

Jak vyrobit vraha - Nikomu nevěř (2018) (epizoda)

Tam nahoře by měli sedět ty nejzkušenější, nejrozumější a stejně většinu z nich nenapadne poslechnout si ten příběh znovu a nebo se na něj podívat bez předchozího ovlivnění rozsudkem. To jim to není divný? Že za ně bojuje tolik lidí? To si fakt večer v posteli neřeknou, ty jo, měli bysme se znovu podívat na toho Averyho. Jen pro sychr... ? Jinak kdybych se někdy dostala do basy, chci tuhle právničku. Při první sérii jsem si občas rvala vlasy, proč se na to někdo nepodíval, nevytvořil si vlastní pořádnej vyšetřovací tým a v duchu jsem si říkala argumenty, které měli použít. A tahle ženská to všechno udělala. Téměř sama. Fakt jí přeju, ať ho dostane ven a usvědčí ty šuliny z jeho rodiny, co to na ně svedli (možná bych to viděla i na toho ex, nevím, nemám v ruce všechn důkazy, ale stejně toho vím asi víc než obžaloba). Druhá série je chvílema zbytečně natahovaná, ale i přesto- pět hvězd. Ten příběh je neuvěřitelnej a Netflix si s ním dává fakt práci.

Jak vyrobit vraha - Série 2 (2018) (série)

Zakladatel (2016)

Rozhodně je historie jedné z největších firem zajímavá a příběh není moc známý, takže oceňuji jeho filmové zpracování. Film by ovšem mohl mít větší spád, napínavější scény a buď kratší stopáž a nebo ''natřískanější'' scénář. Občas jsem se nudila, což je u filmu asi to nejhorší, co se může stát. Keaton a herecké obsazení je skvělé.