• Krátkometrážní
  • Pohádka

Vlk z Wall Street (2013)

Fuckin' breathtakin'! Já vím, že bych měla něco napsat, ale nemám slov... prostě nemám.

Advokátka Věra (1937)

Velmi zajímavá komedie, která je originální a odlišuje se od ostatních československých komedií té doby. Nejvíce mě fascinuje neupravený rozcuchaný Oldřich Nový v netypické roli přidrzlého vězně. Už jen kvůli té dokonalé písni, kterou ve filmu zpívá, to musíte vidět. :)

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Tento film má u mne to privilegium, že ho řadím mezi filmová antidepresiva a těch je u mne jen pár vyvolených. A film, který má nade mnou takovou silnou moc, si prostě 5* zaslouží. Kdykoli mne hodí do pohody a do pozitivní nálady. Celková atmosféra je nabitá pozitivní energií, létem a sluncem. Miluji herecké výkony Vladimíra Menšíka, Miloslava Šimka a Petra Nárožného. Luděk Sobota je prostě Luděk Sobota - někdo ho má rád, jiný ne, on už jiný nebude.

Vánoční koleda (2009)

Vymazlená a důstojná verze mého oblíbeného Dickensova díla. Krásné fantazijní animace, úžasná temná i hravá atmosféra, děsivé a překvapivé momenty, hořící slizce úchylný duch, "sympaťák" Ebenezer Vydřigroš a krásná hudba Alana Silvestri. Jednou jsem se ptala, zda může film někomu změnit život. Neříkám, že tento příběh mění lidem životy, ale ukazuje příklad a smysl toho, že je možné se změnit a být lepším člověkem.

Sopka a chobotnice (2007) (TV film)

Hezky zpracovaný dokument, zajímavé záběry a plno zajímavostí. Jojo, informací o chobotnicích prostě nikdy nebudu mít dost... dokud jednu nebudu chovat doma v akvárku. :D

Báječný svět shopaholiků (2009)

Pro mě zaručeně fungující antidepresivum, které mě vždy hodí do té správné nálady. Taky to bude tím, že i já sem shopaholic, takže je to tak trochu mé téma. Ve filmu je vše, co jsem od něj očekávala, pozitivní atmosféra, sexy rozcuchanej herec, ňoumovsky vypadající vymahač dluhů i mrška Alicia "bitch longlegs". Hudba je fajn, film příjemně ubíhá a má plno vtipných momentů. Dokonce je dejme tomu i výchovný. A pamatujte si, že "Cost and worth are very different things."

Amélie z Montmartru (2001)

Velmi osobitý film s milou, pozitivní atmosférou. Srdeční záležitost. Já se v Amélii naprosto vidím, jak je nespoutaná, empatická, citlivá, roztomilá, hodná, rozpustilá i plachá. Audrey je kouzelná a éterická bytost a pro tuhle roli se přímo narodila. Hudba je onou pomyslnou třešničkou na tomto výjimečném dortu. :)

Akt (1997) (divadelní záznam)

Má nejoblíbenější hra, jako vždy vtipná, trefná. Zachycuje rodinné a příbuzenské nešvary, ale má v sobě i hezké poslání - členové rodiny se mají podporovat a stát za sebou. Navíc písně tanec z této hry jsou legendární. :)

Benny a Joon (1993)

Johnny Depp v roli, ve které bych si ho fakt nedovedla představit, dokud bych to neviděla na vlastní oči. Dojemný, dramatický i humorný film, od kterého jsem nic neočekávala a o to víc mne mile překvapil. Navíc miluji filmy, ve kterých si postavy žijí ve svém vlastním světě. :)

Temné stíny (2012)

Excelentní Depp, výborná Chloe i Helena. Musím přiznat, že napoprvé jsem byla celkem zklamaná tím bláznivým koncem filmu, ale podruhé už mi to nevadilo. Nejlepší scéna je ta milostná mezi Johnnym a Evou Green, prostě "hot". Film není typicky "burtnovský" ale mnohem barevnější, výraznější a hravější, což je příjemná změna.