Rokudžóma no šinrjakuša!? (2014) (seriál)

No po prvním dílu jsem si říkal, že to bude úplna pikačovina - přece jenom smíchat tolik různých věcí dohromady opravdu nedopadá dobře a je z toho hroznej guláš, kterej se přebíjí. Nakonec jsem tomu dal šanci, protože to bylo alespoň trochu vtipné a nebyl jsem úplně zklamán. Vtipné situace se sem tam objevují, napětí je tam taky (celkem by mě zajímalo i jak to nakonec s tím Koutarem bylo) a to je tak nějak vše. Spíše je to další film o přátelství. Animace i hudba byla celkem slušná.

Zankjó no Terror (2014) (seriál)

Zpočátku jsem byl z toho celkem paf, kdy jsem si řikal konečně zase nějakej zajímavej anime thriller, ale tak možná do první poloviny. Poté už to bylo jen nezáživné cosi a šlo to do kopru. Ano má to určitý motiv Death Note, ale tohle anime se s ním nemůže vůbec měřit. Myšlenky to má rozhodně zajímavý, ale je to zpracovaný naprosto nezáživným způsobem a je to příliš odlehčené - poté co se dovzíte, že Sphynx jsou lidumilové, tak už se dá jednoduše předvídat zbytek příběhu. Jediné silné stránky jsou postava detektiva Shibazakiho a postava pětky a devítky. Postavu Lisy jsem naprosto nepochopil, co tam vůbec dělá - jestli to bylo jen kvůli tomu, aby mohla na konci dovysvětlit pár věcí, tak to bylo chabý. Animace bych řekl, že je tak 50/50 hotová, některý postavy super a některý zase naprosto nezpracovaný (chybí jim tam jaksi detaily). Hudba je celkem hrozná.

Glasslip (2014) (seriál)

Na začátku jsem si řikal jaká to pěkná animace a snad i nějakej ten zajímavý příběh s trochou mystérie, ale ke konci jsem byl bohužel naprosto zklamán. Nevím proč, ale tenhle příběh nemá správnou kontinuitu a ještě k tomu tam není nic pořádně vysvětleno. Co jsou ony fragmenty? Kdo s kým jak teda co? Jak to nakonec dopadlo? Tohle opravdu není příběh, ale jen nesouvislý guláš s pěknou animací a celkem slušnou hudbou.

Herkules: Zrození legendy (2014) odpad!

Po prvních pár minutách jsem si řikal super - konečně další potencionální epickej film o antice, jenže to mě rychle přešlo. Vykradení několika filmů, z efektů se mi chtělo brečet, dialogy naprosto k ničemu, výkon herců taktéž a příběh o sobě hrozně slabý a dokonce bych řekl, že i nahodilý. Aneb způsob jak zabít jakýkoliv potencionál.

Na hraně zítřka (2014)

I když dávám čtyři hvězdy, tak je to něco mezi čtyřma a pěti. Jediný, co to sráží je ono britské vedlejší obsazení a nedostatečná epičnost oproti ostátním filmům tohoto typu. Když už je řeč o ostatních filmech, tak mi to vizuálně přišlo trochu jako Vetřelci 2 a Matrix 3. Příběh je parádní, ale rozhodně můžu říct, že by šel zpracovat různými přístupy nebo určitě vím o takových minimálně dvou alternativních koncích, který by tomu filmu přidaly víc dramatičnosti. Každopádně napětí a akce je tam dost a graficky to vypadá úžasně. Hudbu jsem nějak extra nevnímal, ale myslím, že těch pár tracků, co jsem vnímal bylo dobrých. Další velkým plusem bych rozhodně viděl pestrost a realističnost - různé druhy smrti (od hloupých po typicky klišovité), různé scénaře od zbabělosti po hrdinskost atd.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Zase po delší době film, který mě opravdu nadchnul. Udržuje stejnou laťku jako jednička, možná bych řekl, že i o něco trochu lepší. Prostě paráda. I když měl jsem menší pochybnosti, když jsem viděl ten seriál.

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

Tak tohle anime mě překvapilo. Čekal jsem nějakou obvyklou mecha blbost, ale bylo to vedeno vážně a velice napínavě. Spousta akce a dost očekávání, co se stane dál. Příběh je taky vymyšlenej dobře, ale řekl bych, že některým postavám se tam nedostává dostatečného prostoru, což je škoda. Co se týče posledního dílu a posledních pár záběrů, tak jsem si řikal WTF, takovej závěr celkem zabili. No asi to má určitý důvod a každopádně asi to zůstane záhadou do pokračování, které bude v lednu. Co se týče animace a hudby, tak naprosto perfektní. *** Tak po dohlédnutí 2. série/2.půlky se moc nezměnilo, spíše trochu to oproti první půlce polevilo, kdy už tu nebylo toliko těch opravdu napínavých situací a zaměřilo se to spíše na zápletku. Dočkáme se tu konce, který nakonec nebyl epický, ale spíše nudný - čekal jsem nějakou pořádnou bitku, kde napětí, emoce a očekávání teče proudem, ale to tu bohužel není.

Transformers: Zánik (2014)

Takže dejme tomu, že akčnost, efekty a hlavní příběh si to nějak pořád zachovává na stejné úrovni. Zbytek už je celkem tragický - především téměř všechny postavy (menší cena útěchy bylo úmrtí určité postavy zpočátku) a ony vtípky už nejsou tak dobré (i když pár se jich vyvedlo). Chybí tomu předchozí napětí a serióznost.

Godzilla (2014)

Docela velký zklamání a to byl ten začátek tak zajímavej. Tady je takových nedostatků, že ani nevím, kde začít. Po všech stránkách jedním slovem prostě odbyté. Godzilla vypadá jak nějaká plastová hračka, souboje mezi Godzillou a Mutony jako by z oka vypadlo dětskýmu hraní si s těma plastikovýma hračkama, obecně už tahle míchanina mi připomíná takový ty tragický pokusy jako Jason vs. Fredy, akce je tam málo, napětí tam v docela důležitých momentech chybí, naprosto tomu chybí ona atmosféra, která by diváka vtáhla do dění, a spíše to působí jako zachránařská akce po nějaký katastrofě, než boj o přežití. Dále hudba stojí celkem zaprd a jednotlivý herce mohli vybrat též lépe. Pokud bych se chtěl na něco podívat, tak si radši pustím Godzillu z 1998, která byla mnohem líp natočená. Na druhou stranu musím uznat, že Mutoni se jim povedli a kdyby to radši vedli více jako sci-fi, že se jedná o mimozemskou formu - Godzillu naprosto vyškrtli a opravili ony jmenované chyby - tak by z toho byl u úžasnej film.

Rail Wars! (2014) (seriál)

Zpočátku jsem čekal nějakou dokumentární blbost o vlacích, ale byl jsem celkem překvapenej, že z toho vylezlo něco akčního ve smyslu bezpečnostní služby u vlaků. Musím říct, že v tomhle smyslu to bylo celkem osvěžující téma a akce rozhodně není špatná. Sem tam se člověk také dozví něco o těch vlacích (což se dalo tak nějak čekat) a není to úplná nuda. Dvě věci mě tam ale velice zklamaly. Zaprvé naprosto iritující postava Takayami (určitě by se ta postava dala zpracovat mnohem lépe) a zadruhé ten konec (ten tam prostě žádnej není - nebo respektive náznak tam je, ale to zpracování je naprosto odfláklý). Co se týče hudby a animace, tak obojí je super. Sem tam se člověk dočká nějakých těch peprnějších situací, ale výslovně ecchi to není.