Simpsonovi - Homerova fobie (1997) (epizoda)

,,Je to celé tvoje vina! Musíš se před tím klukem chovat tak zženštěte?!" • ,,A celá ta ocelárna byla teplá.." • ,,Je to divný, když je banda chlápků spolu sami v lese... takový teploušský..."

Simpsonovi - Homer versus Patty a Selma (1995) (epizoda)

,,Nebudu nic namítat, když si dnes usteleš na gauči." • ,,...ale kávu bez cukru! Ten si nezasloužím! Kdyžtak jen dvě kostky.."

Válka Roseových (1989)

,,Zatím to byl vcelku normální průběh rozvodu - rozbité nádobí, pár modřin, pomočený losos." • ,,Až spadneš, nerozbij dlaždičky"

Batman a Harley Quinn (2017)

DC si všimlo, že postava Harley Quinn je vlhkým snem řady puberťáků, a tak se rozhodli na tom taky něco vydělat. Přece nenechá své fanoušky na pospas nějaký fanfic obrázkům a příběhům. Ten, kdo chtěl nějaký dobrý příběh, jak se od DC animáků sluší, má smůlu. Tady prakticky žádný příběh není, jen plytká dějová linka, která má trochu zamaskovat, že u tohohle filmu jde vlastně jen o to, aby Harley co nejvíc kroutila zadkem a říkala nadrženecké fráze. Nejvíc to jde vidět na konci - ,,ha víme, jak porazit záporáka...KONEC." Ani se nenamáhají film dotáhnout do konce a prostě to zabalí. Smutné. Nicméně nadrženým lachtanům to očividně stačilo. Tak snad další DC animáku nebudou jen o tom, jak někdo kroutit zádelí...

Copak je to za vojáka... (1987)

,,Dolétal jste, Kouba!" • ,,Kdo ze zaměstnanců spatří na svém pracovišti člověka ve vojenské uniformě, nechť o tom podá zprávu závodní stráži, neboť je podezření, že dotyčný je voják!" • ,,Šlapetka, vždyť vy smrdíte jak stará..." • ,,Šlapetka, co tady šlapete vodu? Odplavte!"

Avengers: Endgame (2019)

Minor spoilers. M-A-R-V-E-L-O-U-S. Důstojné zakončení několikaleté filmové ságy, které dokáže ještě jednotlivé filmy zpětně doplnit. Efekty jsou prvotřídní, herecké výkony téměř bez chybičky. Nevím, kolik toho bylo „vykecáno“ v trailer, nicméně díky tomu, že jsem si vystačila jen s teaserem mohu říci, že děj nebyl předvídatelný a připravil řadu překvapení. Jestli mohu filmu něco vytknout, tak slabý tribut Stan Leeho, ne moc dobrá hudba (hl. v intru a titulcích) a některé slabší herecké výkony, překvapivě třeba u Ruffala a většiny blízkých kolem Iron Mana. Jen mám takový dojem, že nešlo jen o rozloučení s hrdiny z Phase 1, ale i s nejúspěšnější érou komiksových filmů na nějaký čas. Když se totiž na plátně objeví hrdinové, co mají převzít otěže v další etapě, tak nějak cítím, že to není ono a že tam jsou jen proto, aby splnili kvóty. Nejsme si jistá, jestli to bude na budoucí divácké úspěchy stačit. Také je škoda, že podobný nářez nezvládlo i DC, filmy jako je tenhle bych si ráda zkoukla častěji. Shrnutí: Too much feeling!

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Velmi zajímavá a nevšední animace, která je novým milníkem v tomto žánru. Oceňuji cameo Stana Leeho a je vážně zábavné sledovat narážky na různé parodie a memy z ostatních Spider-manových filmů a seriálů. Není nad to, když si studio dokáže dělat legraci samo ze sebe. Ke konci ale filmu přece jen něco chybí, asi je to trochu slabší příběh, který byl ve finále až moc předvídatelný. P.S. Obsahuje potitulkovou scénu.

Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo (2018)

Příjemná oddychovka, kterou bohužel mrší hodně nekvalitní animace. Zvuk se netrefuje postavám do pusy, prostředí je hodně strohé a postavy prkenné. Příběh celkem originální a svěží. A kde jinde člověk uvidí striptéra v animovaném filmu?