klukluka

klukluka

okres Brno
závislák, středně težká/ těžká diagnóza

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 21.1.2018  20:12
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Zlaté úhoře mám rád, ale miluju Smrt krásných srnců. To je pro mě film, který zachytil poetiku Oty Pavla mnohem lépe. Jestli mi někdy v něčem Vladimír Menšík úplně neseděl, tak právě v tomto filmu. Snad že už byl na tu roli tří malých kluků poměrně starý..? Nevím... Působil na mě jaksi toporně, navíc jeho postava už podle scénáře nebyla zdaleka tak sympatická jako tatínek Karla Heřmánka. K Proškovi byl servilní, k Prdelkovi tvrdý až bezcitný, při ochutnávání přesolených úhořů už to hraničilo s krutostí. Hrušínského Prošek byl pro změnu hodně pasivní, bez života, kdybych byl kluk, vnímal bych ho jako mrzouta a bál se ho. Dnes jsem si uvědomil, že mi vadilo i to, jak filmaři těmi výbuchy pocuchali řeku. Karel Kachyňa mě mockrát přesvědčil o tom, že byl ve svém oboru naprostá špička. Zlaté úhoře bych si ale uměl představit i lepší- protože Srnci. Druhý pokus vyšel na výbornou.

• 21.1.2018  13:02

Pokud bych viděl jen tento díl, aniž bych tušil, co mu předcházelo, těžko bych pro Marcelu našel pochopení. Já ale znám ty dvě předešlá pokračování dobře. A i když jsem je tentokrát vypustil, mám Marcelu zafixovanou jako ženskou, která měla v první řadě ohromnou smůlu na chlapy. Sama se musela postarat o dvě děti, z nichž to jedno bylo extrémně problematické. Když už se jí pak konečně začalo blýskat na lepší časy, zahynula jí dcera. Nedá se říct, že ji stíhaly rány osudu, rány osudu si u ní podávaly dveře. Že pořád hulí? Že háže prachy do matů? Že je tlustá? Že je věčně psychicky na dně? Ne, ona vážně nežije podle kánonu lifestylových magazínů. Může se jí ale někdo divit? Může jí to mít někdo za zlé? Manželské etudy se tady ukazují jako velmi užitečný pořad. Kdybych byl mladší, bylo by to pro mě poučné. Takhle jsem si připomněl, že nemám právo nikoho soudit, protože nevím, co má ten který člověk za sebou. Nevidím světlo na konci Marcelina tunelu, ale děkuju jí, že se na nás diváky Manželských etud nikdy nevykašlala. A moc jí přeju, abych se mýlil a její nekončící trápení se nakonec proměnilo v krásný život, po kterém jistě toužila, když si před 35 lety brala toho maminčina mazánka Jiřího. P.S.: Helena Třeštíková je špičková dokumentaristka a má v tomhle směru ohromné zásluhy. Pokud by se vždy chovala absolutně profesionálně, znamenalo by to její naprosto nulovou angažovanost. Vnímám, že jí v tomhle směru občas ubližuje její velké srdce, její člověčenství, které nedokáže potlačit. Něco mi říká, že Marcela díky tomu možná ještě neskončila na ulici. Její “real story” by už ale v tuhle chvíli byla ještě o poznání tragičtější.

• 20.1.2018  20:34
    Kožené slunce (TV film) (2002)

Tohle se panu Kachyňovi moc nepovedlo. :( Pokud by si měl možnost pustit Okresní přebor, tak by to musel sám uznat, že to šlo udělat jinak a podstatně líp. Osobně bych začal tím, že bych přeobsadil Jana Hrušínského. Tenhle člověk se podle mě minul povoláním a navzdory vší snaze zůstal celoživotním nehercem. Tím neříkám, že má tento film na svědomí. Těch slabin je tu víc, resp. moc.

• 20.1.2018  19:46
    Proč? (1987)

Scény davové psychózy jsou vynikající, opravdu nezapomenutelné. Vím, o čem mluvím, mám je v sobě celých těch 30 let, Proč? jsem pochopitelně musel vidět okamžitě poté, co se objevilo v kinech. Za komárů naprosto kultovní záležitost. Při těch výsleších to ztrácelo tempo, to je podle mě největší, zároveň ale jediná slabina tohoto filmu. Žasnu nad tím, jak se Karlu Smyczkovi podařilo udělat i z neherců úžasně přesvědčivé figury a oceňuji, kolik lidí mi na tak malém prostoru dokázal přiblížit. Výborný film. Byl, je a bude.

• 20.1.2018  16:20

Zdánlivě dokonale provedený zločin měl ve skutečnosti hodně slabé místo- zloději si vypůjčili náklaďák určený k loupeži v zaměstnání jednoho z nich. Policajti tohle slabé místo odhalili a pak už si jen dávali dohromady, jak se to vlastně celé odehrálo a kdo všechno se na tom podílel. Ten koncept je funkční- policajti posilují, lupiči slábnou a panikaří, dělají další a další minely, přesto mě to moc nebavilo- je to suchý jako ten komunistickej brácha Jiřiny Švorcový v hlavní roli. Nemá to žádnou atmošku, žádný kouzlo.

• 20.1.2018  14:14
    Poslední zastávka smrt (TV film) (1990)

Tak tohle bylo ovšem veledílo... Policajti tady mají dost usnadněnou práci, pachatelé jsou buď jejich příbuzní, známí, v nejhorším případě sousedi nebo lidi, s nimiž se dřív nebo později někde náhodou potkají, všichni se se všema navzájem znají, všichni aktéři bydlí ve stejné ulici a v jeden den se náhodou vystřídají ve stejné psychiatrické ordinaci. Svět je malej, ale takhle malej ještě nebyl. Patrně to točili za nějakou rezervu, co se jim tehdy na Kavkách někde podařilo vyštrachat a řekl bych, že to bylo o maličko víc, než kolik by potřebovali na záznam nějakýho divadelního představení.

• 20.1.2018  13:12
    Zrcadlo nenávisti (TV film) (1987)

Televizní detektivka o tom, jak rychle mohli skončit manželé Stodolovi, kdyby si je vzal místo policajtů do práce akademický malíř. To, co byla pro vyšetřovatele jasná nešťastná náhoda, dokázal dokonale očekovat jako vraždu a neplánovanou sebevraždu a jeho teorie se nakonec do mrtě potvrdila. Takovej to byl fištrón! No, není to bůh ví co, ale jistou atraktivitu tomu upřít nelze- Barťák/ malíř a detektivní génius, Čepek/ věštec, Hrušínský/ penzionovaný policejní kapitán, Macháček/ looser s vizáží divadelního režiséra a podmanivým hlasem...

• 20.1.2018  09:51

Tady nás chtěl někdo hodně pobavit! :) A povedlo se, je to film jak víno. S reálným světem to má společnýho míň než Terminátor, ale představa je to pěkná, že bychom se za všech okolností projevovali přesně tak, jak se cítíme.

• 19.1.2018  22:46

Nejraději bych tomu dal 5, aby to vylezlo do červených, protože je na takový film líp vidět a tohle by měli zkouknout ideálně všichni lidé v této zemi. Zase tak dobrý to ale nebylo, protože tu nebyl ani náznak snahy o získání vyjádření protistrany. Každopádně trvalo asi 4, možná 5 let, než se první novináři pořádně začali zabývat tím, co to vlastně znamená, když chce Andrej Babiš řídit stát jako firmu. A to je dlouhá doba- ten fikanej ušatec mezi tím stihnul vyhrát další volby. Ta novinářská nemohoucnost je o to horší, že hlavním hybatelem je víc politik než novinář Patočka a realizace dokumentu se ujala Slovenka. “Máme plná bříška,” hlásí spokojení loajální zaměstnanci Mafry. Já jen doufám, že je z velké části krmí těmi Andrejovými dobrotami, co vozí z Polska.

• 19.1.2018  15:40

Nebyli to náhodou Svěrákovi, kdo ctil pravidlo o ději rozvinutém nejpozději do patnácté minuty filmu? Tady se nic nestane za hodinu a půl..? Tatínek za války nehajloval, rodina se musela stěhovat na venkov a strejda, se kterým se nikdo nebavil, chytil v samotným závěru války kulku. Zapomněl jsem na něco?

• 18.1.2018  19:48
    Wonder Woman (2017)

Můj jedenáctiletej chlapec říká, že je to MEGA! Škoda, že už mi není 11... :(

• 18.1.2018  17:56
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

Perfektní. Nenapadá mě, co bych tomu vytknul, přitom to má jen 68 procent. A to je velká škoda, mělo by to vidět co nejvíc lidí.

• 18.1.2018  00:22

Už mě to tolik nebaví, vyvolává to ve mně hodně negativních pocitů- jsou to prognózy našich vlastních životů a nevyznívají úplně dobře. Pavel si žil dlouho báječně a inspirativně, ovšem za cenu toho, že se nikdy nekoukal doleva doprava. Jeho signifikantní povahovou vlastností je sobeckost. Bylo mi na něm ale sympatické (mimo jiné), že si to uvědomuje (zmínil se o tom/ pojmenoval to i v průběhu natáčení). Jeho štěstí je ale vykoupeno neštěstím druhých. V závěru jsem nabyl dojmu, že to není dobrá karma a ta že si na něm začíná vybírat zaslouženou daň (zranění, EET, problémy v podnikání i se synem). Tipnul bych si, že za 10 let už tak happy nebude. Ne, že bych mu to přál, ale pokouší se o něj stáří. A takhle vitální lidé, jako byl celý život on, nesou poznání vlastní slabosti velmi těžce a nelibě.

• 17.1.2018  23:48

Úžasnej chlapík- tenhle Standa Edison Cimrman. Jak jsem měl pocit, že Vladimíru Adamu Gdovínovi Manželské etudy určitým způsobem ubližují, u Standy se mi naopak zdá, jako by ho vědomí pravidelného natáčení dělalo ještě činorodějším a vynalézavějším. Velký respekt jeho věčně mladé mysli a šikovným rukám!

• 17.1.2018  23:43

Manželské etudy dost možná přispěly k tomu, že Vladimír 20 a více let přešlapuje na místě. Kamera o něj neztrácí zájem, točí se “o něm” dokument, takže je asi slavnej a zajímavej. Chudák po těch vypitých hekťácích vína zapomněl, že si tu pozornost kdysi vysloužil něčím tak originálním a jedinečným, jako je ochota vstoupit do stavu manželského. Fakt, že se řítí po hlavě do prdele mě netrápí, ale že oblažuje svojí permanentní přítomností kvůli střeše nad hlavou svoje dospělé dcery a jejich nové rodiny, to už je do nebe volající. Jinak jsou ME zajímavým projektem a počinem, ale s příchodem stáří všech hlavních aktérů jsou víc a víc truchlivé- moc povzbudivé to tedy není. P.S.: Vladimírovým problémem může být i jeho umělecká, bohémská duše, ale podezírám ho i z lenosti a jisté omezenosti, možná i nedostatku fantazie. A to je pro umělce svízel. Pokud by si kdysi vzal do ruky foťák na Helenu Třeštíkovou a spol., tak mohl materiálem pořizovaným po dobu 35 a více let ohromovat o poznání více, než svou "slávou" čítající 3 (! = jedno číslo) fotoeditorialy pro Playboy.

• 17.1.2018  20:06

Potvrzení jisté geniality lidí postižených autismem- každý z malých aktérů byl v něčem mimořádný. Vůči dětem je tento dokument vstřícný a uznalý- a to tak, že příliš. Došlo tak k jakési idealizaci vyvolávající dojem, že je autismus vlastně dar. Že je to dar danajský, o tom jsme se z filmu nic nedozvěděli. Ani o tom, že pro rodiče je výchova dětí s touto diagnózou skutečným očistcem. Ale záměr tvůrce byl jiný, jeho film měl vyznít a vyzněl jinak.

• 17.1.2018  09:53

Na to, že se vymýšlela třetí verze téhož, to bylo ještě pořád moc, moc dobrý. Je ale pravda, že se v mém hodnocení odráží nadšení a nekritický obdiv k jedničce a nápadu jako takovému.

• 16.1.2018  21:21

Na mě trochu moc neurotické, ale pořád je to důstojná dvojka něčeho geniálního.

• 16.1.2018  19:05

Tenhle film MILUJU, MILUJU, MILUJU, MILUJU a platí to POŘÁD, POŘÁD, POŘÁD, POŘÁD a FURT a s každou reprízou snad ještě víc.

• 15.1.2018  11:54
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Nemůžu si pomoct, film Můj strýček Archimedes mě dojal a to i při opakovaném zhlédnutí. Logiku v mém hodnocení převálcovaly emoce. Nevěřil bych, že budou tak silné.

• 14.1.2018  23:39

Zrod málo pravděpodobné lásky dvou diametrálně odlišných lidí- z nichž ona je policejní vyšetřovatelka- v době, kdy se v jejím rajónu rozhodl řádit sériový vrah. A aby toho nebylo málo, rozhodli se to tvůrci pojmout jako komedii. A nutno dodat, že se jim to tehdy povedlo. Navodit pohodu filmem, ve kterém se umírá násilnou smrtí jako na běžícím pásu, to není žádná prča... teda neměla by být, ale je. Lehce neurotickej, ale v souhrnu milej film.

• 14.1.2018  16:07

Kdo nic nedělá, ten nic nepokazí a kdo si hraje, nezlobí. Pokud bych měl tu možnost, rozhodně bych chtěl být součástí party lidí, která si s tím dala tu práci a investovala do toho svoje peníze (minimum) a hlavně čas (moře). Tahle protibakalovská, promiňte- protibalakovská diverze je mi mnohem, mnohem sympatičtější, než zbytečný tlachání někde po hospodách. A výsledek je s ohledem na možnosti skutečně překvapivě dobrý. Nejlepší český film všech dob (momentálně 96%) ovšem nečekejte. Snad nejlepší český amatérský akční film všech dob, to už by pravda být mohla..? Ty by ale měly mít vlastní soutěž, na ČSFD z tohoto důvodu ponechám bez hodnocení.

• 13.1.2018  21:36
    Sněhulák (2017)

Trestuhodně špatný film. Být po mým, režisér už by si neškrtnul.

• 13.1.2018  00:21
    The OA (TV seriál) (2016)

Dávám 3 pecky, ale ani pořádně nevím za co... Nudilo mě to, drásalo to moji nervovou soustavu (neměnná kondice po léta vězněných lidí, jejich nestárnoucí hadry, stabilní výzor, jejich neschopnost přemoci jednoho psychopata), hereckou manýru Brit Marlingové už jsem nemohl vystát, konec byl pro mě naprosto rozpačitý a neuspojivý... Co se mi naopak líbilo, byl například popis pošramocené a odlišně fungující psychiky dlouhodobě zadržovaných vězňů. Celkově mám pocit, že mi v tomto případě něco uniká, že nemám kapacitu na to, abych si dokázal domyslet, co tu zůstalo nevyřčeno. Bez toho, na co možná nestačím, jsem toho ale dostal málo. Na 3 hvězdy by to bylo málo, ty neodráží kvalitu, ale pouze můj alibismus. P.S.: S malým časovým odstupem nabývám dojmu, že to byl 8mi hodinový mindfuck. To je přepych, který si nechci dovolovat a ostatní od něj hodlám v rámci možností varovat. Snižuju proto hodnocení.

• 11.1.2018  00:46

Záslužný, protože zasloužený dokument. Jsem za něj moc rád, postrádal jsem v něm ovšem výrazné, silné, zapamatovatelné momenty. Jaksi to nemělo koule, což je škoda, protože Filip Topol je musel mít jako medicinbaly. Ocenil bych i souvislejší, umírněnější ukázku tvorby PVO (ve filmu jednoznačně převládala kakofonie) a uměl bych si představit další vhodné pamětníky. Ti, co se tu objevili, navíc dostali jen minimum prostoru. Jedná se o můj čistě subjektivní názor, vím, že tvůrci k tomuto filmu přistupovali maximálně zodpovědně.

• 9.1.2018  21:50

Rozdělil bych to na 4 fáze: 1. úmrtí Jiřího Archa- pro mě fakt dost hrůza, Petra Zelenku s tolikerým pochopením pro infantilitu nepamatuju. 2. před pohřbem- infantilita přetrvala, válcovala ji tady ale jiná špatná filmová sudička- nuda. 3. pohřeb- vynikající, obrat o 180 stupňů. 4. po pohřbu- udrželi to na dostřel od té předešlé mega vysoké letové hladiny (založené na jednom echt vydařeným džouku, ztvárněným někým, od koho bych až takovou míru nadhledu vážně nečekal). Před funusem se o mě pokoušely chmury, ale ve finále zmizely. Těším se na další díly.

• 8.1.2018  08:33
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Do cca 5. dílu to pro mě bylo nepříjemně ukecaný a zdlouhavý, a pokud bych předtím neviděl Daredevila, asi bych to vzdal. Měl jsem z toho stejnej pocit, jako někteří z vás tady- totiž že se na Punisherovi dost okatě šetřilo a z toho důvodu se vyhýbali akčním scénám a nahrazovali je tlacháním. Pak se ale ta udýchaná parní lokomotiva dala konečně do pohybu, nabrala obrátky a byla téměř k nezastavení. Oč vlažnější byl start, o to velkolepější chtěli mít možná finále a ani tenhle extrém (debatní kroužek vs. krvavá lázeň) mi úplně nevyhovoval. Daredevil mě ohromil, Punisher mě nezklamal. Rozdíl je v tom zásadní, ta jedna chybějící pecka ho přesně nevystihuje.

• 7.1.2018  18:50
    Rysavá jalovica (TV film) (1970)

Mnoho povyku pro nic.

• 6.1.2018  15:42

Honza Musil (Eckhart je mu i podobný) a jeho báječný pořad Nebezpečné vztahy na sebe vzaly podobu filmu. V této americké verzi si dali víc práce s castingem (prodavačky z Alberta tentokrát vyšly naprázdno), bylo to jistě o poznání dražší, ale ve výsledku je to pořád totéž. Hromada sranců.

• 4.1.2018  00:45
    Ani ve snu! (2016)

Tenhle film nemá co říct- a teď nemám na mysli fakt, že tu nezaznělo ani jedno souvětí. Jeho jedinou ambicí bylo svézt se na módní parkourové vlně. Nejsem na to odborník, ale Tary podle mě nadělá víc slávy s každým svým dalším pětiminutovým videem na youtubu. Čekatelé na nějakou přidanou hodnotu v podobě atraktivního filmového příběhu vyšli naprázdno a v tom případě nemůže zamýšlenému publiku tahle pro ně nezvyklá stopáž dávat smysl.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48