klukluka

klukluka

okres Brno
závislák, středně težká/ těžká diagnóza

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 24.5.2020  15:44
    Třetí táta (TV film) (1988)

Líbí se mi, jak to uměl Ludvík Ráža zatraktivnit. Pan Vlk velkej fešák, maminka tak akorát sympatická, chlapec k sežrání, přítelkyně jakbysmet, adept na náhradního tátu Hrabánek odpornej na první dobrou... Do toho ta zdařilá fikce pouťového mága. Tenhle televizní film mám rád, dali si na něm záležet.

• 24.5.2020  02:52
    Cizinec (2010)

Tohle je opravdu příšerný a způsobem, jakým podává Angelinu, také amorální a odporný film.

• 23.5.2020  22:26
    Kdo je Bourne? (TV seriál) (1988)

Tohle se snad ani po Bourneovi nového milénia nedá hodnotit..? Tohle je proti tomu filmový pravěk. Dávám tomu hodnocení za domnělých 40 procent spokojenosti, ale vůbec si nejsem jistej, že si to tenhle naftalínovej, komisní Bourne zaslouží.

• 22.5.2020  13:50

Zdá se mi skoro až neuvěřitelný, kam až to Jiří Menzel s tímto filmem dotáhl. Oscary ale není třeba přeceňovat, respektive význam toho ocenění je značně přeceňován, to si na konkrétních příkladech postupně uvědomí snad každý filmový fanoušek. Tohle je minimalismus jak vyšitý, ty nejoceňovanější a nejvýraznější momenty jsou již součástí literární předlohy. Je za tím kvalitní filmařská práce, jsem hrdý, že to tehdy za oceánem zabodovalo, že by to pro mě ale mělo sílu jako například Všichni dobří rodáci, tak to tedy ani náhodou.

• 20.5.2020  13:35

Tři pecky s hodně odřenejma ušima. Některý situace a dialogy byly strašně uhozený, úplně nejhůř jsem snášel, když vyklopili rozstřílenýho bráchu doma na gauč, místo aby ho vzali ideálně do špitálu. V této fázi filmu jsem uvažoval o tom, že půjdu s hodnocením ještě níž. Nebýt nějaké té akce, založené víc na řevu, než na střílení, tak toho moc nezůstalo.

• 19.5.2020  22:59
    Bright (2017)

Bavila mě ta pestrost, byť ty různý rasy nakonec neměly valnej smysl a jen nahrazovaly pro film typičtější spolky typu Mexičanů, Portorikánců, Číňanů a podobně. Co mě mrzí, že se z toho po slibným začátku úplně vytratil humor. Nahradila ho akce, tu bych minimálně z části rád obětoval ve prospěch legrace. Rozhodně to ale nebylo špatný a časem se na to určitě rád podívám znovu.

• 18.5.2020  21:02
    Tři bratři (2014)

Ta nejfrekventovanější píseň už mi fakt lezla krkem. Někomu snad ne? Dalo se tomu ubránit? Propojit ty tři pohádky se podařilo pouze a jen příslušností tří osvoboditelů k jedné rodině, jinak se dál jednalo o tři samostatné příběhové linie. Žádost o ruku osmileté Karkulce za hranou, pro malé děti to asi platí i co se týče hororově ztvárněného vlka. Jako malej capart bych si z něj pustil do kalhot. Tohle je ale spíš kompliment. Jan Svěrák to za Tři bratry schytal, pořád to ale bylo vesměs půvabný- jen to na na na na na na ná, na na na na na nana bylo úmorný.

• 17.5.2020  23:39

Jedna hvězdička je tam navíc pro Jana Svěráka za odvahu. Tohle je velkofilm se vším všudy, nevybavuji si, že by si jiný český režisér někdy troufnul na něco podobného. I ten příběh je úžasný, vážený pane Zdeňku Svěráku. Šíře Vašich témat mě nepřestává udivovat.

• 17.5.2020  10:46

Koukat na Obecnou školu, to je jako topit v otevřeném krbu v dřevěném srubu uprostřed zasněžené divočiny. Celým tělem se rozlije příjemný, hřejivý pocit. Ten efekt se dostaví pokaždé, celých těch 30 let. Svěrákovi, kdyby za nic jiného, tak za Obecnou školu vás budu vždycky blahořečit.

• 16.5.2020  23:45
    Slib daný Carolyn (TV film) (1996)

Přeskákal jsem to na rychloposuv, dal jsem si asi čtyři dvouminutovky a pobral jsem to komplet všechno snad s výjimkou toho, co se v tom filmu sežralo a vypilo. Jinak ale nepociťuji žádný informační deficit.

• 16.5.2020  22:02
    Léčka (1998)

Mohlo to být klidně i horší. Do Států nejezdím, osobní zkušenost postrádám, ale řekl bych, že v otázce rasismu museli Američani za těch posledních 20 let ujít dlouhou cestu. Dnes už by snad nikoho ani nenapadlo natočit podobný film. P.S.: Tento můj koment je dost možná totální bullshit. Černošské nepokoje vyvolané nepochopitelně a nesmyslně usmrcenými příslušníky jejich rasy jsou tam stále div ne na denním pořádku. Takže ta změna nebude až tak markantní.

• 16.5.2020  19:15
    Znenadání (2018)

Jednoznačně nejlepší je na tom závěrečná píseň od The Church. Kvůli tomu jsem na to ale těch 100 minut nekoukal...

• 15.5.2020  23:35

Enšpíglův komentář mě navnadil, ale nakonec byl výrazně lepšî, než tenhle film.

• 15.5.2020  00:57
    Lidice (2011)

Zvláštní... Všechno tak opulentní, okázalé, hřmotné...a se mnou to ani nehlo. Nebylo to odbyté, někomu jen zkrátka není dáno. Pane Nikolaeve..?

• 14.5.2020  18:44

Hodnotím v roce 2020, podle Vieweghových knih už je k dnešnímu dni natočených asi 7 filmů, Báječným létům se ale nikdy žádný nevyrovnal. Jejich kvalita kopíruje tvůrčí kondici autora. Zlé jazyky tvrdí, že nikdy nepsal dobře, já jsem měl pro jeho první věci velkou slabost. Film BLPP se ale pochopitelně nepovedl pouze díky literární předloze. Sešlo se tady toho mnohem víc, dá se říct, že všechno.

• 14.5.2020  00:52

Až do večeře v albánské restauraci jsem se nemohl přestat smát. Pak jsme bohužel zvážněli a křivka celkového dojmu měla klesající tendenci. Úplně nejníž byl závěr. Hrozná škoda. Pane Simonsi, nechcete to přepsat?

• 13.5.2020  22:31

Ani záběry na nádhernou australskou přírodu nemohou zakrýt, že to coby komedie postrádá vtip. S humorem jim museli pomáhat Němci, jejich “komedie” bývají často taky takhle křečovitý. Život je krátkej a filmů je moc, balím to okolo 45. minuty.

• 13.5.2020  21:05
    Galaxy Quest (1999)

Miluju tenhle film! ❤️

• 13.5.2020  18:43

Vím bezpečně, že nejsem žádný cynik. Ale že by se mi z toho podlomila kolena, to tedy ani náhodou. To slušné hodnocení připadá na dobré úmysly. Vnímám, že to psal nějaký jemnocitný člověk, že to není žádný kalkul, ale upřímný hold dobru, pravdě, životu a lásce, nezasáhlo mě to ale tak, jak bych si sám přál. To sdělení ke mně doléhalo, ale odráželo se to ode mě jako od nějaké plechové zdi. Slyšel jsem to zvonit, bylo to cinkání, žádná óda na radost.

• 13.5.2020  00:23
    Jediná (2019)

Minimalistické pojetí epidemie nepředstavitelných rozměrů. Ženský z 99,99 procenta kaput, chlapi zdánlivě OK, ale při bližším ohledání se ukáže, že jsou přenašeči a ženskou by jediným dotekem okamžitě nakazili. Truchlivé představení o konci lásky mezi dvěma tradičními pohlavími a pravděpodobném brzkém zániku lidstva pro nás sehráli více méně pouze dva lidé. Bylo to hodně, hodně komorní.

• 12.5.2020  00:16
    Nákaza (2011)

No ty vole..! Před 10-ti lety sci-fi a teď do mrtě obšlehnutá skutečnost. Ta podobnost je neuvěřitelná. Čerpali z toho epidemiologové v roce 2020 inspiraci, nebo si to tehdy filmaři dokázali tak dokonale představit? A to místo vzniku...tam už chyběla jen zmínka o Wu-chanu. Ten film není žádnej velkej odvaz, ale nepoznanou realitu zachytil tak dokonale, až mi to hlava nebere.

• 10.5.2020  23:33

Hlas ČSFD lidu říká 79%. Já tvrdím 30% a to jen proto, že to je starý jak Metuzalém a nechci tomu upírat kvality, o který to mohl připravit čas. Já je v tom nenacházím, těžce mě to nebaví.

• 10.5.2020  22:27
    Shaft (2019)

Najít v USA střední školu, na které se ještě nestřílelo, je čím dál těžší disciplína. Přesto tady budou dál vznikat filmy, jako je tento- bezduchý hovadiny, kde je střelná zbraň základní výbavou muže každého věku. Chvíli si od té americké kultůry odpočnu, začíná mě nebetyčně srát.

• 10.5.2020  15:48
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Ten koncept se mi úžasně líbí, výborně jsem se u toho bavil, hodně jsem se u toho dojímal. Jedna pecka dolů za hluchý místa- slušela by tomu kratší stopáž a jedna pecka dolů za ty hekťáky chlastu, který do nich nalili během natáčení. Taková Jessica je regulérní alkoholička.

• 8.5.2020  22:22

Absolutně mě to nebaví, další věc, kterou neuvidím do konce.

• 8.5.2020  20:50

Tihle herci si přece musí mít z čeho vybírat... Jak se to tak stane, že sáhnou zrovna po něčem takovým? Jenn, Bradovi to rozhodně nepouštěj. Mohlo by ho napadnout to co mě: že ti ta americká slepice sedla jak ulitá.

• 7.5.2020  23:44
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Fakt dobře zmapovaná významná část života jednoho excentrika a lidí, kteří ho obklopovali. Filmaři se dostali i k záběrům, které by vážně mít nemuseli- a přesto! Namátkou- první manžel Joea si jde nechat přetetovat kérku na podbřišku. Jak parádně to nakonec zapadlo do skládačky, kterou jsme celou dobu sledovali... Tomu se říká z prdele klika. Jinak trest pro Joea neúměrně přísnej. Já bych ho chtěl vidět v lochu za ty výhružky. Na tři roky, aby se zklidnil. Ale 22 let? Holt USA... P.S.: V mnoha komentářích se objevují narážky na inteligenci Američanů. Já si nemůžu pomoct, ale mě ta úroveň amerických ošetřovatelů divé zvěře naopak fascinuje. Jeden vedle druhýho byli pohotoví, schopní si na věci udělat vlastní názor, výborně se vyjadřovali, měli smysl pro humor... Z manipulace tvůrce nepodezírám, jsem přesvědčený, že to bylo real, ale kéž by ti herci, kteří je mají ztvárnit ve filmové podobě tohoto dokumentu, měli jejich intelektuální výbavu.

• 7.5.2020  11:36
    O život (2019)

Jsem polda. Unesou mi ženu a slíbí mi ji vrátit, teprve když dostanu z nemocnice jejich kumpána. Zvládnul jsem to a jeden by řekl, že by to tím mohlo skončit. Bohužel scénárista si to nemyslel. Nedokoukáno a tak to zůstane.

• 7.5.2020  08:46
    The Circle (TV pořad) (2020)

Reality show Too hot to handle mě do sebe vcucla během první minuty. Tady se to nepodařilo ani v průběhu celého prvního dílu. Oceňuji ten nápad a provedení, ale viděl jsem americkou verzi a příkladně tlustá černoška, která si hraje na krásnou mulatku Mercedeze, nemá dost pod čepicí na to, aby z reakcí Mercedeze nečpěla tlustá černoška. Neříkám, že bych si to užil, k tomu bych potřeboval tu klasickou interpersonální interakci, ale minimálně by to v mých očích povýšili inteligentnější, rafinovanější soutěžící.

• 4.5.2020  22:36
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Bylo to výborný, škoda těch postsynchronů. Kdyby nechali Labudu mluvit špatnou češtinou, dopadlo by to lépe.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78