klukluka

klukluka

okres Brno
závislák, středně težká/ těžká diagnóza

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 12.11.2018  01:19
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Humor Haliny Pawlowské prověřil čas. Nedopadlo to pro něj dobře.

• 11.11.2018  01:23

Umělecké ztvárnění jedné existující psychiatrické diagnózy. Sorry, teď jsem to dost vyspoiloval. Budu si myslet, že nečtete komentáře před sledováním. A jestli to děláte, tak jste pošuci a dobře vám tak. Ten film působí prapodivně, ale všechno do sebe pak celkem pěkně zacvakne a mě na to vlastně celkem bavilo koukat. Není to žádnej klenot, vyslovenej propadák ovšem taky ne.

• 10.11.2018  11:36

Sověti zvítězili nejen v závodě o prvního člověka na orbitě, v závodě o prvního člověka ve volném kosmu, ale drtivě Američany porazili i v souboji filmů Vremja pěrvych a První člověk. Za mě 90:55. Podle ČSFD 82:82, ale na to sere pes.

• 10.11.2018  09:02
    Western (2017)

Natočit podobně civilní film považuji za velké umění.

• 2.11.2018  00:48
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Místy sexy, místy totální mizérka. Nechtělo to moc a nemusela to být jen modla televize Prima z pohledu sledovanosti. Ta se pohybovala přes milión. Chápu, ale prospal bych to jak Baribald. Druhá série téměř jistá, ale nežádoucí.

• 28.10.2018  21:52
    Hovory s TGM (2018)

S ohledem na formu- dva chlápci se procházejí lesem a vedou chytrý řeči, je to vcelku záživné a každopádně velmi dobré. Ale tu formu si nelze odmyslet, byť to má rozumnou stopáž. Nicméně když se dnes pan Martin Huba- představitel Masaryka v brněnském kině Scala ptal, jestli mělo smysl Hovory s TGM natočit, tak jsem si v duchu říkal, že ANO- je dobře, že tento film vznikl. Mnoha lidem se může upřímně líbit a ještě více lidem bude užitečný.

• 28.10.2018  00:02

Jestli na mě někdy promluví nějaká Polka, tak se pochčím. Tutově na mě bude nasazená polskou rozvědkou s cílem nařezat mě na kostičky a přidávat do polskejch konzerv pro psy a český důchodce. Začátek opět rozpačitej, stejně jako u posledního Pitbulla (Ostatní Pies). Pak jízda střemhlav, než to vzaly do rukou holky, pročež se z toho celkem na dlouho stala pro někoho možná vtipná a veselá, každopádně nepochopitelná slátanina. Měla to být jakási opožděná předehra, úvod do děje další části příběhu, ale Kobiety kvůli tomu ztratily tempo a obtížně ho pak znovu budovaly. Nicméně se jim to podařilo, už jen proto, že pro Poláky neexistuje hranice přijatelné brutality. Jsou to Japonci Evropy, vyžívají se v hnusu a násilí. Platí to minimálně o režisérovi tohoto filmu. Splácal toho tady hodně a spousta věcí se mu i povedla, měl to ale nějak učesat nebo aspoň zkrátit.

• 21.10.2018  14:38
    Lisztománie (1975)

Zajímavá forma, jak lidem sdělit, že hudební skladatelé a podobní velikáni nebyli vždy jen kmety z učebnic dějepisu.

• 21.10.2018  14:32

Příjemná záležitost, v níž se myšlenkově sympaticky snoubí respekt k životu s respektem ke svobodné vůli jednotlivce, ať by byla jakákoliv. Je to komedie, u které se sice člověk nedusí smíchy, na druhé straně ale nutí k zamyšlení. Jsou to ty lepší 3 hvězdičky, málem i čtyři- 64, nikoliv 65 procent. Ale potěšilo mě to, rozhodně nelituji.

• 20.10.2018  09:03
    (Ne)obyčejný kluk (2017)

Nic tak vlezle podbízivýho jsem v životě neviděl. Připadal jsem si jak ve ždímačce na city. A když kluci odešli(WTF???) z vyučování/ promítání a ocitli se nejprve uprostřed hvozdu a o chvíli později stanuli na břehu večerním sluncem zalitého jezera, bylo o mém hodnocení definitivně rozhodnuto. Tahle americká Láska nebeská obsahuje tolik umělého sladidla, že se mi z toho udělalo nevolno.

• 16.10.2018  12:35
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Labyrint- to jsou pohádky pro dospělé děti. Jako takové fungují výborně. Konkrétně třetí série pro mě byla silně návyková a podobně pozitivní ohlasy zejména z řad lidí nepolíbených enormně kritickým ČSFD jsem registroval v míře vrchovaté. Tvůrci pochopitelně nemají ambici ztvárnit reálné nebo realistické zločiny. Servírují nám naopak fantaskní, nepravděpodobné příběhy, jež by ale neměly postrádat prostou logiku. Musel bych být děsný hnidopich, aby mě třetí série Labyrintu nějak zásadně zklamala. Naopak oceňuji myšlenkovou spletitost i fakt, že se uspokojivě vysvětlily a záhy uzavřely všechny dějové linky. Nebrat to smrtelně vážně, to je to, oč tu běží.

• 14.10.2018  00:25

Ani péčko, ani zajímavej nebo chytrej film. Qui bono?

• 13.10.2018  23:06

Tenhle film byl pro mě zábavnej asi jako matematika. Pro jistotu dodávám, že ji za zábavnou nepovažuju. A tentokrát jsem si dal kolik..? Tři vyučovací hodiny bez přestávek na jeden zátah? Označil bych ho přívlastkem bezkrevný. Nevyvolalo to ve mně jedinou emoci. Armstrong suchoprd a Aldrin idiot. Na Měsíc doletěli z dnešního pohledu v popelnici. Podezírám filmaře z toho, že natáčeli v nějakém autentickém šrotu ze šedesátek- třeba joystick v prvním Armstrongově modulu na oběžné dráze byl totálně zkorodovaný. To i v době, kdy měl sloužit svému účelu? Všechno tady bylo strojový- lidi, děti, vztahy- nelíbilo se mi to.

• 13.10.2018  10:43

Baví mě ta jinakost. Čekal jsem ale trochu víc.

• 13.10.2018  08:24
    Jackie Brown (1997)

Jasně, pozitiva jednoznačně převažují, je to výborný film. Možná jen trochu zbytečně dlouhý a založený na premise, že policajti jsou banda totálních kretén, kterou je možný opít rohlíkem. Filmové Jackie to klaplo a působilo to věrohodně, v reálu bych jejímu plánu nedával na úspěch ani procento naděje.

• 12.10.2018  21:57

Patřím k lidem, kteří se ptají, k čemu má být podobnej film dobrej. Na to, abych nenáviděl Anderse Breivika, ho nepotřebuju. A že to byla hrůza? Tak to snad všichni víme... Kdo to neví, ten by mohl vystačit s ústním podáním. My ale bažíme po krvi. Geniální film na jeden záběr? Victoria. Tohle je jen bohapustá lekačka z prťavýho ostrůvku parazitující na lidským neštěstí.

• 7.10.2018  02:04

Po několika úvodních scénách bych rozhodně nevěřil, že budu po skončení hodnotit tak pozitivně. Všechny dialogy mi nejprve přišly jaksi zbytečně opisný, toporný, těžkopádný a v duchu jsem se Polákům smál, že si hrají na Hollywood a vyznívá to trapně. Postupně mě to ale úplně přešlo a začalo mě to bavit. Jestli jsem si zvykl, nebo jestli se to o tolik zlepšilo..? Nevím... Každopádně se mi to ve výsledku líbilo, a sice tak, že hodně. Výborný...

• 6.10.2018  21:28

Mělo to zajímavou atmosféru, ale co se děje týče, tak to považuju za děsnej a nepodařenej mindfuck.

• 6.10.2018  18:03

Nedostatkem sebevědomí tedy John Turturro evidentně netrpí. Pasovat se v šedesáti letech do role neodolatelného milovníka, na to už jsou potřeba jó velký koule. To už nelze brát ani jako nadsázku, byť tady se s ní pracovalo v míře vrchovaté, čehož nejzářnějším příkladem je osmdesátiletý Woody v roli přičinlivého pasáka. Celkově je to jakási rebélie seniorů- nikomu z sexu chtivých hlavních hrdinů nebylo pod čtyřicet. Moc bych se nedivil, kdyby se z toho výrazně mladším divákům dělalo lehce nevolno. Tohle mě nepostihlo, ale magi v kostkách z toho taky nečůrám. Neškodná zábava zlobivé, možná lehce senilní, krapet infantilní hollywoodské partičky.

• 6.10.2018  01:32

Čekal jsem to mnohem lepší. Na jednu stranu to mělo být děsně cool tím, jak byli všichni chladní a jakoby neteční, na druhou stranu to bylo děsně patetický. Vůbec mi to neladilo, cítil jsem z toho falešný tóny- kalkul. Komu bych vyseknul poklonu, to je ten mongoloidní chlapec- hrál to výborně. Nemyslím roli mongoloidního chlapce, ale filmového Kjetila. Režie fungovala výborně i při scénách se psem. Tady bych problém neviděl. Nacházím ho v tom urputném chtění.

• 1.10.2018  22:27

Ještě trochu a už by mi to přišlo možná až komický - takovýho na sobě měli sajrajtu, až už mi v uších vážně šustil papír. Ale bylo to fantasticky zrežírovaný a zahraný. A i když pořád trochu jako na divadle, tak jsem se nenudil. Aby taky jo, když s každou novou scénou přišla další jobovka. Líbilo se mi to a rozsekala mě ta první píseň od Kings of Leon pod závěrečnými titulky. Byl to drsnej film, smutnej, programově nehezkej, ale chytrej. Hodně mi evokoval Rodinnou oslavu /Festen/. Ta ze mě nevyprchala za 20 let od zhlédnutí. Tady to půjde rychleji, ale něco ve mně zůstane, tím jsem si docela jistej.

• 30.9.2018  18:39
    Perfect Days (2011)

Nemám rád hlas Ivany Chýlkové a děsí mě její podoba s jejím mužem- Janem Krausem. To ale nejsou ty hlavní důvody, proč u mě tenhle film propadl. Vypočítávat se mi je nechce, na to je jich moc. Na místě Alice Nellis bych tenhle film nikdy nerealizoval. Kdyby si k sobě vzala solidního dramaturga, tak by ji tehdy snad dokázal usměrnit. Kdyby ale neplatí, takže jsem od mé oblíbené režisérky (z TOP 10 si ji po tomhle odtažitým, sterilním, ukvokaným blábolu odstraním) dostal bonusovej film k Sexu ve městě. A to vážně není poloha, která by jí, intelektuálce, měla slušet. Nezachrání to ani soundtrack čítající dvacet (?) chytrejch kapel. Naopak. Muzika šla s tím balastem do protivky, moc spokojenejch diváků si v tomhle případě nějak neumím představit.

• 30.9.2018  16:08
    Obhájce (2011)

Jak se znám, tak je tam minimálně jedna pecka za Matthewa. Tím neříkám, že to bylo špatný, to určitě ne. Všechno mi to štimovalo, nenašel jsem v tom vysloveně slabý místo, když pominu, že by se Roulettovi těžko domákli, čeho se dopátralo Hallerovo soukromý očko - tak protřelí zločinci to přece jen nebyli, aby slyšeli, o čem si cvrlikají všichni vrabci v Los Angels. Haller se taky možná až moc snadno vykroutil z podezření, že se na téhle vraždě (svého detektiva) nepodílel. Celkově to považuju za hollywoodskej standard, ze kterýho právě zejména McConaughey udělal věc, která má hodně lichotivých 81 procent, ač neobsahuje nic, co už bych někdy neviděl. Moje osobní hodnocení se pocitově pohybuje o takových 10 procent níž.

• 30.9.2018  00:01
    Nahý (1993)

Dlouho jsem měl pocit, že si z tohohle filmu gecnu totálně na prdel, ale v závěru jsem se už lehce ztratil, resp. Nahý z mýho pohledu ztratil to drtivý tempo. Nic to ale nemění na tom, že to považuju za geniální filmové dílo- a to jak z hlediska scénáře, režie, tak i s ohledem na představitele hlavní role.

• 29.9.2018  09:12
    Pepa (2018)

S Pepou jsem se nejprve setkal v podobě scénáře. Byl přesně tak špatný jako film. Novákova režie mu neublížila, pouze svou afektovaností zvýraznila a podtrhla jeho nedostatky. Ale ta stupidita (mohl bych šukat kolegyni z OPBH, nadchází tedy můj nejkrásnější den v životě) a odporná “poetika”, tu filmu Pepa vtiskl už Nováko/Sauerův scénář. Šťastný mi nepřijde ani to, že tady kluka ve věku 20+ hraje mnohem delším životem notně opotřebovanej Michal Suchánek. Úplně největší bolest Pepy je ale jeho výstavba. Někdo nedával ve škole pozor, nebo se prostě jen vykašlal na pravidlo výstavby dramatického příběhu. Ten by měl sestávat minimálně z expozice, kolize, krize a závěru. Tady vystačili s hodinu a půl trvajícím uváděním do děje a závěrem. Pan Novák- režisér je neumětel a měl by se na to už vážně vykašlat. Natočit kvalitní film se mu nepodaří a v soutěži o nejhoršího českého režiséra současnosti pravděpodobně taky neuspěje, na to je v této disciplíně příliš velká konkurence. Odstřihněte ho od prachů a pošlete je syrským sirotkům. Dávalo by mi to větší smysl.

• 26.9.2018  22:16
    Roznese tě na kopytech (TV film) (2013)

Lepší 3 jsou 4. Jsem v tom správným věku, abych to uměl ocenit. Není to bůhvíco, ale má to příjemnou atmosféru a párkrát jsem se fakt upřímně zasmál.

• 26.9.2018  00:36

Pořád je to krásnej film, v době vzniku navíc musel být hodně progresivní a odvážnej. Přátelství mezi bělochem a černochem se tehdy ještě rozhodně nenosilo. Jsem ze sebe zděšenej, ale trvalo mi skoro 50 let, než jsem si povšimnul, že byl Tony Curtis zajímavej chlápek a dobrej herec. Jeho hvězdná éra se s mým zájmem o film minula a v dobách, které tomuto mému zájmu předcházely, mám značné resty. Útěk v řetězech mě znovu přesvědčil o tom, že bych se měl dovzdělat. Evidentně to v některých případech bude stát za to.

• 23.9.2018  23:38

Je to hodně dobrá adaptace Tarantina. Ale jeho autorský filmy jsou...kult. Ten se z Pravdivé romance nestal a nestane. Navzdory tomu, že jsem Slaterovi s Arquette nevěřil jedinou věc- že to mezi nimi nebylo doopravdy.

• 23.9.2018  16:21

Slaboulinký...

• 19.9.2018  22:26
    Hodný chlapec (TV film) (2004)

Silný. Moc dobrý! Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55