Mission: Impossible - Fallout (2018)

Prase aby se v tom vyznalo, nicméně celkové vyznění ohromující. Bláznivě opulentní záležitost- lokace, rekvizity, triky... I s vědomím toho, že je to jak návod pro reálné teroristy- 75%.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Iluze pátého století po Kristu dokonalá, snad i díky výskytu mystických bytostí, které se musely prohánět pláněmi, z nichž občas zmizel nějaký ten kus dobytka, nebo brázdit moře a brát lidem jeho plody, případně usilovat mořeplavcům o život. Lidé versus oni- trollové a ostatní podobná havěť- dva nesmiřitelné tábory. Pobral jsem všechna pro a proti a propadl kouzlu Gerarda Butlera model 2005 do té míry, že se musím ptát: 57 procent? Opravdu jste viděli stejný film jako já?

Moji přátelé II (1982)

Nebylo mi to jen příjemný, obsahuje to i momenty, které mi byly vysloveně proti srsti (za všechny hadí žena odeslaná v kufru bůh ví kam). Celkově byl ten jejich humor docela za hranou, ten vdovec ze hřbitova by měl kvůli pěti minutám něčí srandy taky po zbytek života o čem přemýšlet. Takhle bych to asi vůbec neměl brát, ale nemůžu si pomoct.

Na špatné straně (2018)

Táhlo se to jak soplík, ryze pozitivně ale hodnotím spoustu žánrových novot a celkově originální výstavbu příběhu. Naopak negativně hodnotím krabici plnou zlata přelepenou izolepou a vůbec fakt, že negr posílal zlato, když už to svoje předtím dávno dokázal proměnit na prachy, s čímž měl jistě nemálo starostí. A teď je přidělal dítěti a invalidní důchodkyni. Nebaštím jim ani to, že by se bývalej černej mukl tak pohodlně zabydlel u jezera. To je pohádkovej motiv. Dobrej film, zapamatováníhodnej, ale mám k němu velký výhrady.

Zkáza Dejvického divadla - Šmejdi (2019) (epizoda)

Příliš realistické, než aby mě to nějak zvlášť pobavilo. Herců z Dejvického se to až tak netýká, ale místo hrnců se zdánlivě neblahá finanční situace (spíše jednotlivců, nikoliv institucí) řeší Ordinacemi, Modrými kódy, Kameňáky, Přístavy...a filmy, které nemají hlavu patu. Tenhle úpadek přitom nemá na svědomí nouze, rozhodně ne nouze finanční. Má ho na svědomí mamon a chamtivost. Jestli by herci začínající každodenní maraton ve čtyři ráno Ulicí, stíhající divadla, dabingy, rozhlasy, filmy, moderace, reklamy... prodávali hrnce? Jasně že jo, málokdo je tak potřebnej jako právě příslušníci tohoto cechu. Takže co na tom dnes mělo být tak úžasně vtipnýho?

Zlá noc (1973)

Lepší z normalizačních detektivek, byť lehce překombinovaná a vystavěná na naivitě až dětinskosti dospělých představitelů (Pavlatův hrdina žije v tom, že vraždil, byť se jeho oběť našla na jiném místě, než kde ji předtím zanechal). Iritovala mě technická stránka, z poloviny se to odehrává ve tmě, se kterou se tehdejší kamery vůbec neměly rády. Jinak jako by si tady kulturní fronta vyřizovala účty s dělnickou třídou. Nebyl snad jedinej člen party kameníků, kterej by se nenamočil do vraždy mladé ženy v podání Carmen Mayerové. Měli jsme tady násilnýho nevěrníka, vyděrače, agresora, lháře... Soudruhům na schvalovačce z toho muselo cukat v obočí.

Offside (2006)

Přeju Iráncům, aby se tomuto filmu mohli jednou v budoucnu s chutí zasmát a poklepat si na čelo při vzpomínce na nesmyslnost islámských zákonů a nařízení.

Muž z Acapulca (1973)

Geniální film, 10 hvězdiček z pěti možných. Tohle mě nikdy nepřestane bavit a věřím, že to nikdy nezestárne.

Bez okolků (1967)

Nepochopil jsem. S takovými supersuperschopnostmi dělat chmatáka..?