Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

Lidi tam padají na sto způsobů jak mouchy, ale hlavně aby se někomu neudělalo zle ze stroboskopu. 😊 To upozornění na začátku tohoto dílu mě pobavilo. Jinak se mi líbí ta pestrost, jak je každej díl v podstatě úplně jinej. Nemyslím kvůli obměnám her, ale změnám nálad a prostředí a posunům v myšlení… Tohle je fakt velký.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

Je to tak úžasně vynalézavý… Jsem unešenej. A jistě i do jisté míry zvrácenej, když se mi něco takovýho může líbit. Je to nádherně odpudivý.

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

Bez té nervydrásající hry to pochopitelně nemá takový grády jako jednička, ale pořád je i Peklo pekelně dobrý. Tady nejde jen o ten vizuál a tu neuvěřitelnou krutost, ale i ten opis lidskýho nitra trpícího rostoucími, nesplatitelnými dluhy. Je to společensko kritický podobenství na hraně totálního šílenství.

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

Tohle bylo od začátku do konce nekompromisně dobrý. Tak vynikající úvod do seriálu nepamatuju. Jinak hlavní hrdina měl dlužit cca 410 miliónů wonů, což je na koruny asi 7,5 miliónů (1 won=0,018 Kč). Když v rychlosti přeříkávali, kolik má ten kterej hráč venku dluhů, zaznívaly tam i miliardy. Nevím, nakolik věrně to kopíruje situaci lidí v Jižní Korei, ale znamenalo by to, že dluhy některých lidí jsou tam astronomický.

Pravdivý příběh (2015)

Navzdory tomu, že se tam vlastně nic pořádně nestalo a možná z poloviny se to krylo se žánrem, který nade vše nemám rád- s dramatem ze soudní síně, se mi to vlastně docela líbilo. Já jsem pomalej člověk a ono to pro mě mělo takový příjemný, mně blízký tempo. Co mi vadilo, že z toho nevyznělo, že Finkel selhal i podruhé- jestli to tak tedy bylo… Jednu ostudu si trhnul nepravdivým článkem (ty návodný otázky při rozhovoru s těmi černochy z plantáže byly faul sám o sobě) a podruhé, když chtěl Longa v knize vyvinit z těch vražd. Přitom pokud vím, jasně se domluvili, že až do verdiktu soudu nevydá ani čárku. Takže za mě porušil i tuhle jejich dohodu. Ale to jsem trochu spoiloval, omlouvám se. Prostě to není tak špatný, jak to vypadá podle hodnocení. Není to žádná šupa, ale vidět se to dá.

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

V průběhu sledování jsem měl neodbytný pocit, že jsem si spletl kanál. Že jsem naladil Novu nebo Primu. Tohle je fakt lidová zábava velmi hrubého zrna. Nemůžu říct, že by mě to vysloveně nebavilo, místy je to vážně celkem vtipný, ale kdyby to pojali trochu civilněji, víc českotelevizně, tak bych to třeba hodnotil i lépe. Protože jsem to chtěl hodnotit lépe, téma mě zaujalo a měl jsem v úmyslu se u toho dobře bavit. Ale tohle pitvoření..?

Rubikova kostka (1984) (TV film)

Tohle pochopitelně nejsou stejný 4 hvězdy jako pro nějakej plnotučnej biják. Chci jimi vyjádřit jen to, že mi to celkově přišlo nadprůměrný- spletitost toho případu, herecké obsazení i výkony, líbily se mi kvalitativní rozdíly mezi policisty, logické úvahy kapitána v podání pana Brzobohatého… Líbily se mi motivy desperátů, třeba paní lehčích mravů ztělesněná Evou Hudečkovou chtěla stůj co stůj na západ a byla pro to ochotna udělat cokoliv- tohle byl v roce 1984 poměrně odvážný počin, ukázat někoho takového. Totální finále se trochu zvrhlo, bylo to už moc jako na divadle, ale v té chvíli už jsem měl o svém hodnocení jasnou představu a nenechal jsem se tím zviklat.

Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

Fakt se mi moc líbí, jak je to udělaný, jakej to má feeling. Taky je dost zásadní ten kontrast mezi seriózním Vaculíkem a lidovým Řezníčkem- to považuju za doklad zručnosti scénáristů. Bojím se tomu tleskat moc nahlas, protože bych pak mohl být za blázna, pokud by se například ukázalo, že kluk, kterej by pobodal/záměrně říznul spolužačku nůžkama, by se už do školy ve skutečnosti rozhodně nevrátil. Tomu se mi prostě nechce věřit. Naopak doufám, že celá tahle věc už by se i v té naší hyperkorektní společnosti vyřešila ein zwei.