Jak si zasloužit princeznu (1994)

Některý věci mi vůbec nedávaly smysl- příkladně proč se kluci museli vylíhnout z vajec..? Rodičům, kteří se z pohádky úplně vytratili. Ale jinak hezká princezna, charismatičtí nápadníci, králova užitečná sebereflexe- podruhé už nechci, ale celkem se mi to líbilo.

Vesničko má středisková (1985)

Za plnej kotlík už to dnes (2019) nemám. Hlavně ze začátku se to moc vleče. A Libušku tady nehodnotíme, na tu je tady těch hvězdiček naopak málo.

Čertí brko (2018)

Já jsem v tom nehrál, ale jinak jste se v tom aspoň mihli snad všichni. Kvantita ale neznamená kvalitu. Naopak, čert aby se v tom pak vyznal. Nejvíc mi ale vadila absence originality. Je to jen další kompilát všeho, co už tady někdy bylo. Mění se jen názvy a občas tváře. Chválím ale výpravu, rozhodně jsem z toho necítil tlak na úspory.

Rocketman (2019)

Srovnání se nevyhýbám, naopak mu jdu naproti: Líbilo se mi to víc než Bohemian Rhapsody, přišlo mi to otevřenější a upřímnější. Na Eltona toho tady snad nemohlo prasknout víc. Respektive nám v koňské dávce naservírovali to, co nám bulvár pouštěl po kapkách. Deprese, chlast, drogy, nezřízenej sexuální život, .... Co nám neukázali, o tom se alespoň mluvilo. Eltonovu muziku já spíš nerad, ta ve filmu mi ale nevadila. Asi se při ní člověk musí na něco koukat. Třeba i proto se na to Elton vždycky tak vymódí...? Asi to v životě fakt neměl lehký. Uvěřil jsem. A bavil jsem se. Nemůžu hodnotit špatně.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Mladému muži Karlovi bylo v době natáčení této pohádky bezmála 40 let, díky paruce mu bylo 50. Všechny dívky tady byly nízké, protože zištně vdavekchtivé. Pohádky z nás dělají to, co jsme. A není to věru hezká podívaná. Ani na pohádky, ani na neexistující morálku ve společnosti. Ale to jsem odbočil. Tahle pohádka měla ambici pobavit, půvabná snad ani být nechtěla. Můj celkový dojem- rozpačitý, padesátiprocentní- přesně na půl cesty mezi oslavou a zatracením.

Jsem vrah (2016)

Vždycky jsem to odmítal, ale dnes říkám: Ano, jsem závistivý člověk. Závidím Polákům jejich filmy. P.S.: Film patrně velmi významně ohýbá historii. Odpady! bych v tomto případě pochopil.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

59%?! Cože? Jdu si číst vaše kritický komentáře, ve filmu jsem ty chyby nenašel.

Snowboarďáci (2004)

Jasně, lepší vypnout mozek. Ale pak je to jízda! Kdo se u toho aspoň párkát nezasměje, ten se nezasměje už nikdy...

Učitel tance (1994)

Je to takovej PřeletnadkukaččímhnízdemPozorvizita trojka, ale je to krásně napsaný a bezvadně zrežírovaný i zahraný. Po dlouhé době silnej českej film. Škoda, že jsme to tady zapomněli dělat. P.S.: Do tohoto filmu musí člověk dozrát. Jako kluk lehce přes dvacet jsem ho kdysi v premiéře nepochopil. Něco jsem musel zažít, abych mu porozuměl.

Manželské etudy: Nová generace (2019) (seriál)

Filmařina paní Třeštíkové ml. (lépe) funguje, když má ústřední dvojice regulérní problémy (Mirka a Kuba, Zuzana a Lukáš). Taková soužití mají přirozený dramatický vývoj, který paní režisérka dokáže se svým štábem zachytit (proč by také ne). Z mého pohledu ale zcela selhala tam, kde problémy nejsou buď vůbec, nebo kde je jeden problém zásadní a nepřehlédnutelný. V prvním případě jsou její časosběry nudné, protože zcela pomíjí pozitiva a drobnokresbu (zájmy, dovednosti, názory), ve druhém případě se mění v úmornou pavlačovou bábu (Irena a Petr). Otázka “co dítě?” už mě tak hnětla, že jsem se styděl za svoji slabost pro tenhle šmíráckej žánr. Cesta na režisérskou sesli byla vydlážděná, vydal se po ní ale člověk, který postrádá empatii toho, kdo ji kdysi pracně vybudoval.