Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama

Poslední recenze (444)

plakát

La Reina del Sur (2010) (seriál) 

Narconovela La Reina del Sur byla v době uvedení opravdu hodně dobrá - dnes však seriál vypadá dosti zastarale, levně a komicky, rozhodně tedy neočekávejte sofistikované drama à la Narcos anebo extra zdařilou adaptaci románu. Problematika mexické drogové války je zde oproti knize poměrně bagatelizována, Teresein život a vzestup ve světě organizovaného zločinu se naopak předlohy drží, ale tvůrci to divákům servírují v nesmírně sra*koidním telenovelovém formátu. Pochválit ovšem mohu charismatickou Kate del Castillo v hlavní roli a odvahu studia, které se nebálo zobrazit kontroverzní témata jako je nelegální migrace ve Španělsku nebo fakt, že Islám je k ženám „ne zrovna shovívavý", jinak je tahle produkce naprostej trash 55% :) Druhá sezóna pak nemá s knihou nic společného a vznikat dle mého nemusela, i když musím uznat, že z technického hlediska nevypadá vůbec špatně a taková akce je v ní naprosto bombastická - několika prvními (a posledními) díly i stálo za to se proklikat, minimálně si člověk „naposlouchá" španělštinu 35% :) Na pár epizod ze třetí sezóny se určitě podívám, dle přiloženého traileru očekávám fajn přestřelky a určitě NE kvalitní příběh, kecy o tom, že trojka bude finální Telemundu fakt nežeru, v případě úspěchu dozajista poskládají ze scenáristických blitek nějaké to „poslední pokračování" :)  

plakát

Nepřemožitelné zlo (2005) 

Jako malého mne tento snímek opravdu velmi vyděsil, přičemž k mému velkému překvapení si onu znepokojivou hororovou atmosféru dokázal zachovat i po letech a zestárl poměrně s grácií. Objektivně se sice jedná o přehlídku různých klišé, která jsou pro subžánr duchařin zcela typická (stará nemocnice, divné dítě), ale zásluhou slušného tempa, sympatických hrdinů a naprosto odpudivého ústředního bubáka mi tato skutečnost absolutně nevadila. Budování atmosféry též funguje na výbornou a chválím, že se tvůrci vyvarovali nadbytečného množství trapných lekaček a naservírovali divákům horor, v němž je podoba nadpřirozené entity (podobně jako např. v Kruhu) divákům vesměs skryta až do samotného finále - a o čem víme, ale nevidíme (viz. žralok ze slavných Čelistí) je opravdu 100x děsivější než strašidlo, které na nás bafné v každém druhém záběru. PS1. Závěr mě dohnal k slzám. PS2. Kterého ko*ota proboha napadlo, dát tomu tak hrozný český distribuční název?

plakát

Looney Tunes: Zpět v akci (2003) 

Jako malému harantovi se mi tahle dobrodružná taškařice hóóódně líbila a překvapivě mi přijde docela snesitelná i po letech (což se o filmech jako Space Jam nebo Scooby-Doo povědet rozhodně nedá). Kombinace animovaných postaviček se skutečným prostředím a živými herci působí koukatelně (narozdíl od nového filmu s Tomem a Jerrym), hrdina v podání Brendana Frasera je neskutečný sympaťák a jeho interakce s ostatními protagonisty je naprosto bezchybná. Komediální sekvence působí občas poněkud dětinsky a trapně, ale onen meta humor byl i přesto vcelku fajn a takové narážky na nenažrané hollywoodské producenty nebo sérii o Mumii mne pak i vyloženě pobavily - přesto jsem však toho názoru, že scenárista se mohl snažit rozhodně víc! Občasné dvojsmysly a sekvence z nestoudného města hazardu jménem Las Vegas se mi zdály trochu nevhodné, vezmeme-li v potaz, že jde především o rodinný film, ale jsou tací, co nechají své malé ratolesti koukat na sexuální předehry Homera a Marge Simpsonových (vždyť je to přeci kreslené, to určitě musí být pro děti), takže bych to jako extra velký prohřešek asi neřešil :)

Poslední hodnocení (1 418)

La Reina del Sur - Season 1 (2011) (série) (S01)

16.08.2022

Looney Tunes: Králíkův útěk (2015)

08.07.2022

La Reina del Sur - Season 2 (2019) (série) (S02)

20.06.2022

Whitney Houston feat. Faith Evans and Kelly Price: Heartbreak Hotel (1999) (hudební videoklip)

14.06.2022

Whitney Houston: All the Man That I Need (1991) (hudební videoklip)

14.06.2022

Whitney Houston: I'm Your Baby Tonight (1990) (hudební videoklip)

14.06.2022

Harley Quinn - Season 2 (2020) (série) (S02)

27.05.2022

Harley Quinn (2019) (seriál)

27.05.2022

Harley Quinn - Season 1 (2019) (série) (S01)

21.05.2022

Reklama

Poslední deníček (36)

CDEA

Návrh plakátu 

CDEA

Reklama

Reklama