La reina del Sur - Escape de suerte (2011) (epizoda)

Scény na haciendě kolumbijského kartelu byly velmi dobré, to jak se tam sjížděli, aby domluvili kšefty... Rovněž i příprava zásahovky (týpci z DEA) na „návštěvu" oné haciendy působila vcelku akčně... Škoda že zůstalo jen u té přípravy (fasování zbraní) a tak se žádné přestřelky tentokrát nedočkáme. Vynahradily to „záběry" na letadla, asi jak mafiání utíkali. Druhá půlka dílu vcelku nudná, vynahradili to jen mexičtí sicarios před domem Teresy na konci dílu.

La reina del Sur - Pistas señaladas (2011) (epizoda)

Tak do příběhu se nám opět naplno vrací agenti z DEA a mexické kartely, drobnější změna prostředí rozhodně prospěla :) Jinak se zde dočkáme i pašování drog a střílející zásahovky :)

La reina del Sur - Muerte por amor (2011) (epizoda)

Místy tento díl sice působí lehce melodramaticky, nicméně vzhledem k tomu, že se tvůrci rozhodli nechat odprásknout Fatimu a jejího syna (něco jako Teresina rodina), ani nic jiného čekat nešlo. Ta přestřelka sice mohla být delší, nicméně osm mrtvých je celkem hezké číslo :)

La reina del Sur - Tráfico de influencias (2011) (epizoda)

Velmi dojemný díl - jednak nám Teresa prochází kompletní přeměnou charakteru (vůbec poprvé vydává příkaz k vraždě svých nepřátel, jednoho z nich odprásknou už i v tomto partu) a jednak nám tvůrci ukázali, jak dopadl Lalo po pár letech v marocké věznici - a moc slavně ne (z kdysi usměvavého sexy týpka zbyla jen ubohá troska, stále jsem si musel opakovat, že je to jen seriál :D)... Skvělá ukázka toho, že život v drogovém byznysu není až takový růžový (LALO!) a pokud je, tak to nikdy nemá dlouhého trvání... I k slzám mě tento díl donutil :( Oceňuji však to, že v tomto seriálu se prostě s nikým nikdo nepáře, ať se jedná o nevinné, malé ryby (LALO!) nebo i větší zmetky.

La reina del Sur - Tesoro de mafia (2011) (epizoda)

Tak Teresa se konečně zpřáhne s ruskou mafií... Nyní může rozjet ten pravý byznys :) Jinak potěší celkem pěkné letecké záběry a scény na moři, jinak se našim pašerákům pěkně povedlo ochcat zásahovku :)

La reina del Sur - Libertad peligrosa (2011) (epizoda)

Teresa je sice venku z basy, ale i tak jde o (zatím) nejnudnější díl... Rozjede se to až v závěru, kdy si devčata jdou pro tu půl tunu koksu...

Kanibalové: Začátek (2003) odpad!

„Seriózní film" jsem nečekal, ale že to bude až taková kravina... Dialogy a děj - vyloženě dementní (vykrádá snad všechna klišé kanibalských hororů, provedení je však ještě horší), Grace a její dialogy na přes držku, herecké výkony radši komentovat nebudu, postavy příšerné... Technícká stránka je rovněž odpudivá, kamera je odporně nepřirozená, krev a gore působí uměle, krev směšně. Prvních dvacet minut jsem se na té brakovitosti celkem slušně povařil, avšak s přibývajícími minutami už mi to celé přišlo takové mndlé a měl jsem pocit, že to trvá ne 90, ale 2x90 minut... Ani ty kanibalské horory z osmdesátých let nepůsobí tak amatérsky jako toto... Odpad! už jsem nedal dlouho, protože tak zbytečný film se jen tak nevidí, i na to gore se zde vesměs kašle a nedá se tomu ani smát... Škoda, Matteiovi filmy jako Zombie (Ostrov smrti, Začátek) nebo Ženská věznice byly aspoň krvavější a nasmát se dalo u každé scény... TOHLE ALE NE!

La reina del Sur - Mala suerte (2011) (epizoda)

Alespoň se už Patty zmínila Terese o pokladu (půl tuny kokainu)... I ten jejich polibek v alkoholovém opojení měl něco do sebe. Jinak se ale tento díl komplet odehrává ve vězení, takže děj víceméně „stojí."

La reina del Sur - Objeto de deseo (2011) (epizoda)

Požár ve vězeňské knihovně byl celkem napínavý (mimo jině během něj zemřela jedna uřvaná typka, která mi byla fakt protivná), jinak ale děj nepřináší nic nového... To vězeňské prostředí to zkrátka brzdí... Nicměně Kate del Castillo a Cristina Urgel to zachraňují, jsou zkrátka sympatické :)