La reina del Sur - Correr para vivir (2011) (epizoda)

V rámci Telemunda jedna z mála produkcí, jež bych za telenovelu rozhodně neoznačoval - byť tam to melodrama místy lehce prosvítá... První díl je poměrně akční (přestřelka či výbuch letadla) a lehce násilný (scéna znásilnění, vraždy dětí mimo záběr), s poutavým příběhem a dobrým obsazením - i když Kate del Castillo rozhodně není nejlepší herečka, srší z ní neuvěřitelné charisma, které mě nutí dozvědět se, jak se bude nadále vyvíjet příběh její hrdinky... Technické zpracování poměrně obstojné... Shrnuli celý seriál, akční sekvence cca každých pět epizod, úmrtnost vysoká a postav také není tolik. takže sledovat se dá :)

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Tak toto mne moc nebavilo, ten příběh mi přišel dosti nekonzistentní. Chválu si tak zaslouží jen kamera, některé lokace a především Angelina Jolie, jež je přesně tou Larou, kterou znám z her - vše jí „vychází," všechno ví, všechno zná a vše dělá s co nejsložitějším postupem :D Kolébka života se mi líbila o hvězdičku víc, letošním přírustkem jsem byl přimo nadšen...

Legenda o strážci hrobky (2018)

Mix pavoučího „hororu" a Mumie (Sommers/Cohen/Kurtzman). Kellan Lutz mi navíc dosti připomínal hlavního hrdinu z Jurského světa a Bingbing Li byla zas asijskou verzí Lary Croft z letošního Tomb Raidera... Co víc dodat? Efekty digitální, děj předvídatelný a ty pavouky jsem opravdu nečekal, takže vzhledem k mé fóbii to njak extra příjemné pokoukání nebylo :D Na dobrodružný film to sice bylo málo dobrodružné, na horor málo drastické a na pořádné drama chyběl scénář, dalo se to dokoukat... Ale podruhé se už asi nepodívám, to se tam na můj vkus opravdu nic moc nedělo. 3* za sympatické herce, digitální oheń a vyvolání vzpomínky na Tomb Raider :D

Tomb Raider (2018)

Byť se jedná o snímek, ve kterém nesmyslná „klíšé" hrají prim takřka v každé scéně (v Londýně je "Lara" za „smolařku," kdežto na ostrově se z ní stává neohrožená bojovnice téměř z minuty na minutu, dále „nebezpečí," z něhož se hrdinka vždy nějak záhadně dostane, podivné hádanky...) a soundtrack působí trochu nevýrazně (oproti boží skladbě z traileru), musím uznat, že jsem se skvěle bavil. O dost lepší než nestravitelný první díl z roku 2001 a jeho následné pokračování (které se mi však velmi líbilo) - Alicia Vikander působí v roli poměrně přesvědčivě (byť Jolie se do role hodila též) a byla pro mne uvěřitelnou hrdinkou - zbytek obsazení sice méně výrazný, ale příjemný... Kamera byla velmi dobrá a efekty též (byť amatérský film "Croft" z roku 2013 v tomto působil mnohemlepším a násilnějším dojmem). Příběh sice nijak nepřekvapil, ale byl dobře vylíčen (scéna na kole nemá chybu) a SPOILER! zápletka s nákazou z hrobu mrtvé Himiko přiměřená - rozhodně jsem ke konci čekal větší a hlavně horší fantasy úlet... Na pět hvězd to zdaleka není, ale filmů s ženskými hrdinkami mnoho není, obzvlášť ne takových... A film spíš uvítám - ty hry s Larou totiž fakt nedávám. Alicia rozhodně největší překvapení celého filmu :) 75%

Cocaine Godmother (2017) (TV film)

Místy neskutečně úmorný (zdlouhavé taneční scény), scénaristicky strohý a takřka bez výpravy - takový je snímek o Grisledě Blanco... Příběh jako takový by nebyl špatný, určité části filmu jsou velmi dobře zpracované a Catherine Zeta-Jones a Raúl Mendez ve svých rolích přímo excelují, ale... Čekal jsem trochu něco jiného, méně nudného... Když už nic jiného, herci byli velmi dobří, kamera ušla (sem tam prostřihy na archivní záběry ulic 70. let, páč produkce na retro auta prostě neměla) a životní příběh Griseldy Blanco rozhodně není nezajímavý, jen by to chtělo trochu lepší zpracování... Pohodový film, který extra nenadchne ani neurazí a film, u kterého nemusíte přemýšlet... 65%

Simpsonovi - Opus slečny Lízy (2017) (epizoda)

Epizody o tom, kterak se chce Homer kvůli Marge změnit už začínají být dosti otravné a celé to drama o životě Lisy je zde taktéž hrozně zpracované... Všichni na ni kašlou a ona má pocit, že nikam nezapadá, jak originální... Kdyby se alespoň „okolo" něco dělo, ale mám pocit, že tenhle - kdysi lehce neotřelý - animák začíná svou nekonečností a stupidními zápletkami připomínat spíš soap operu - za těch dvacet minut jsem se nezasmál ani jednou, což se mi u novějších sérií stává opravdu často. Tento díl už mi ale přišel přes čáru a už se nemůžu „dočkat," čí milostný život se bude řešit příště...

Rosemary's Baby (2014) (TV film)

Zatímco v původní "Rosemary" bylo divákům vše podáváno jen v náznacích, díky kterým pak ani nebylo pořádně jasné, zdali se "Satan" skutečně zrodil či jestli to celé nebyl jen blud hlavní hrdinky, zde je to jasné téměř od začátku - ne proto, že bych znal originál, ale proto, že snímek divákům tyto informace naservíruje rovnou a na stříbrném podnose. Je sice pravda, že bylo mnohem zajímavější vidět i nějakou tu krev (prostě remake, tudíž co se brutality týče ze zásady „přehnanější") než jen poslouchat nudné žvanění jako v originále, ale když si to tak vezmu, tak ten byl zaměřený JEN A JEN NA ROSEMARY a na tom, co ona divákům zprostředkovala. Zde se do toho těch postav se*e až moc a máme zde i scény, ve kterých se hlavní hrdinka nevyskytuje, tudíž nevidím jediný důvod v tom, proč nemohly být lépe vykresleny charaktery ostatních postav... Co třeba Guy? Dělal to nakonec jen proto, že si zvykl na život v luxusu nebo že měl o Ro strach? Od každého trochu, nejspíš... A co Roman a Margaux? Co jejich motivace, jejich osobní problémy? Nic. Hlavně že jsme tam měli tu krev. Konec byl taktéž zklamání - ačkoliv se mi původní verze vůbec nelíbí, tak finále filmu patří k mým vůbec nejoblíbenějším kvůli vyhrocené atmosféře - zde mi to přišlo takové nijaké... Ale jinak se mi to celkem líbilo. Herci v pohodě, utíkalo to celkem rychle, ale čekal jsem víc, jelikož ani Polanskiho verze se mi (krom konce) zas až tak moc nelíbí :D

Společenství vlků (1984)

Až na konec, jenž mi přišel dost natahovaný a lehce debilní, se mi tento snímek moc líbil. Skvělé prostředí („procházky" po lese), úžasné masky (první proměna či následná proměna šlechticů) a výborná, pohádkově laděná fantasy horor atmosféra, díky které ani nevadil ten povídkový styl vyprávění a prolínající se dějové linie... Jen ten závěr mohl být trochu větší psycho.

Frankensteinova nevěsta (1935)

Těch 75 minut mi přišlo opravdu zdlouhavých a dialogy byly příliš úmorné a strojené (asi jako u většiny černobílých filmů), ale potěšil mne hororový nádech, výprava a závěr filmu, jenž byl dechberoucí a nakonec samotná „Nevěsta," jež si svých necelých pět minut slávy ukořistila jen a jen pro sebe.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Po zpackané Epizodě VII jsem od tohoto snímku mnoho nečekal, především jsem se obával mdlého příběhu bez inovací, jak tomu bylo v případě již zmíněné epizody, která nestydatě kopíruje čtvrtý díl - co naplat že zápletka byla avizovaná dopředu, ale obával jsem se laxního přístupu tvůrců. Naštěstí se tak nestalo. Byť jsem si při sledování nesčetněkrát vzpomněl na Divergenci nebo Hunger Games, nadchlo mne, jak dospěle byl snímek pojat. Lehčí surovost, skvělé efekty a epické výbuchy, pojetí "Síly" v tomto případě vykreslené na jedničku, dále poměrně zajímavé postavy a konec, který jsem obrečel. Navíc ty nostalgické vzpomínky na starou trilogii, které vyvolaly všemožné odkazy v tomto filmu :) Spolu s "Attack of the clones" pro mne asi ty nejlepší Star Wars.