• Pohádka

The Punisher (2017) (seriál)

Frank Castle je Jon Bernthal a pochybuji, že by se našel lepší představitel. Opět další z temných superhrdinů, kterému se nikdy nevedlo na filmovém poli. Lungren nic moc a Jane, kterého jsem si pletl s Lambertem, se také nepředvedl. K uzoufání. A pak najednou vyskočí Jon v Daredevilovi a máme nejdokonalejšího Punishera. Tam se předvedl v tom nejlepším krvavém světle a dostal svůj vlastní seriál. Bohužel ne tak surový a temný jakým byl Daredevil a sám Punisher polevil z krvavých jatek. Samotný seriál se zaměřuje více na psychické rozpoložení hrdiny a jiných hrdinů z válek. Takže ubývá masakrálních okamžiků, ale je to vynahrazeno hlubším seznámením s postavou Punishera. Flashbacky do rodinného prostředí a nadržená Sarah to mírně kazí, ale dá se to překousnout. Záporáci zvoleni opět na jedničku.Ať už Rawlins (pořád ho vidim jako misionáře z Ramba IV) a nebo zákeřný, arogantní, megahumusák William R. Takové psychopatické hovado nechcete potkat a být v jeho blízkosti za žádných okolností. Těšim na další sérii. A pevně doufám, že malinko přitvrdí a Frankie bude louskat lebky ostošest.

Daredevil (2015) (seriál)

Tahle úžasná postava vždy trpěla ve všech pokusech o ztvárnění pro obrazovky. Filmový Daredevil nikdy nebyl na úrovni a dosrán byl filmovou adaptací s Benem Afleckem. Na velmi dlouhou dobu ztratil pozornost i zarytých fanoušků. Seriálová verze je o milion levelů výš a upřímně předčila všechna má očekávání. Je to přesně to co komiksový divák chce. Temný surový příběh z odporného prostředí Hell's Kitchen, kde by nechtěl vyrůstat ani žít nikdo s pudem sebezáchovy. Dokonalý casting jen podtrhuje zbytek. Samotný Daredevil, Keren a v neposlední řadě úchvatný Fisk v podání Vincenta D'Onofria. To je pastva pro oči. Každý jeho pohyb, gesto, když si připíná manžetové knoflíky, tak tuhne krev v žilách. Trošku zklamala Elektra, ale zase třeba Punisher zazářil a to tak, že si získal prostor pro vlastní seriál a neméně kvalitní. Takže hoši z Marvelu, pusťte na světlo další sérii obou klenotů. S teenage seriály DC comics si vytíráte otvory.

Mumie (2017)

Možná je to moje chyba, ale nevyhnul jsem se srovnání s Mumií s Fraserem. Místo krásného egypta, zde máme ponurý Londýn a furt prší, je tma a nebo prší a je tma. Hnus. Cruise vs Fraser tak Tom je asi jediné pozitivum a drží krok. Dokonce i vtip se občas povedl. Krásná Annabelle - jo, ale neni to Rachel. A pořád jsem ji viděl s modrým a zeleným okem, jak ji v První třídě balí Xavier. A mohla aspoň ukázat víc. Pak tu máme nezáživný příběh, zombíky, nehodíciho se Jekylla, navíc asi nejhůře ztvárněného no a na závěr záporák. Bohužel Sofia nestačí ani na Annch su namon, natož na Imhotepa. Slabá pipka připomínajíci tu čaraglu ze Sebevražedného oddílu. Nuda. A obávám se, že budou chtít natočit dvojku. Což byl propadák i u staré trilogie.

Vetřelec: Covenant (2017)

Obrovské zklamání. Banda zálesáků ve flanelkách má představovat perfektně vycvičené astronauty, kteří mají za úkol kolonizovat planetu? Proč? Na neprobádané planety se přeci zásadně chodí bez skafandrů a bez pořádných zbraní. Navíc místo drsných mariňáků chránících posádku tam má každý svou milou ženušku co chce stavět chajdu u jezera. Celkově tupost v chování jednotlivých členů posádky. Včetně vysraného kapitána bez špetky autority. Samotný první kontakt s mimozemským organismem je k smíchu a svým způsobem zabíjí tu genialitu ve vývojových stádích původních vetřelců. Kdo a jak je stvořil mi osobně nepřipadá podstatné a věnovat tomu film je z mého pohledu zbytečné. Chci vidět umírající kolonisty nebo planetu plnou vetřelců jak si v poklidu žijí než jim tam zaletí návštěva k sežrání. Každý díl z původní série přinesl něco nového a přitom udržoval původní prvky a to ty základní. Vývojová stádia, kyselina, chytrost vetřelce, vysouvací čelisti, charakteristické syčení,úzké chodby s neomezenými schovkami, napětí, strach a udržování diváka v kontaktu s členy posádky. Tipnu si, že každý vyhrkne jméno Ripleyové, Bishopa, Vasquezové nebo Hickse. Kdo ale vyjmenje aspoň dva členy posádky Covenantu? I AvP jak stojí za prd, tak má aspoň dvě nejlepší vesmírná monstra pohromadě a tim covenantovi nakopává řiť na plné čáře.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jak v jedničce perlil Star Lord, tak tady si pro sebe veškerou pozornost strhává Drax. Hláškuje mnohem víc a opravdu dohání až k slzám. Babygroot je fajn, ale v potitulce jedničky stačil a byl vtipný. Zde snad jen jeho taneční intro a geniální scéna s hledáním číra. Mohl být víc badass a využít schopnosti i přes svou minipodobu. hudba opět geniální, vsuvka s Haselhoffem k popukání, rozhodně si Strážci 2 neudělali ostudu. Trochu víc bych rozjel nevyřčené mezi Gamorou a Quillem.

Jason Bourne (2016)

Co si budem povídat. Mohlo to být lepší. Mám dojem, že i nadstavba s Rennerem je v mnohém lepší. Bourna vždy zdobila schopnost rychlé bezporstřední reakce na zapeklité situace. Geniálně vycvičený agent, který se podívá do mapy Moskvy v plné rychlosti a pod palbou, pronásledován zabijákem a policajty a bleskurychle má v palici každou křižovatku a únikový plán , se tady ztrácí. Chybí ty okamžiky, které dělají Bourna Bournem. Únik z letiště v Neapoli, z ambasády v Paříži, navigování reportéra na letišti, to vše tu chybí, bohužel. A souboje jeden na jednoho s propiskou, časopisem, knížkou.... Možná by bylo lepší už nechat Jasona vklidu dožít.

Sebevražedný oddíl (2016)

Bože proč? tomuhle se říká nevyužitý potenciál. Z partičky psychoušů mohla být lepší squadra než ze strážců Galaxie a nakonec se z nich vyklubala parta trapných, nevýrazných, nevtipných individuí. Bez Willa a Harley by se na to nedalo koukat vůbec. Záporačka totálně trapná. S takovou mocí mohla předvést mnohem mnohem víc. Jo a její brácha je zase trapná kopie Ničitele, Sentinelů a podobných strojů, které se v poslední době objevují snad ve všech komixárnách.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Nádhera! Návrat před Novou naději, kde je po pomstě Sithů obrovský prostor pro příběhy. A po vystoupení Lorda Vadera, chci jeho samostatný film, ve kterém nebude mít minutové sólíčko, ale urve si celý film pro sebe. To co i v tom krátkém skoro cameu předvedl stojí fakt za to. Více jsem čekal pouze od Donnieho. Tomu by světelný meč nebo tyč seknul/a.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Strašně jsem se těšil na Afflecka jak se mu povede po Baleovi ztvárnit netopýrka. Bohužel. Jako Bruce Wayne je o parník lepší než Bale a všichni předešlí (Kilmera s Clooneym snad ani nelze počítat) , ale jako Batman je nesahá po kotníky ani jednomu. Neohrabaná svalnatá mašina, bez špetky temnoty. Je divnej. A Irons jako Alfred? To jako vážně? Nuda, naprosté nepochopení postavy Alfreda od tvůrců. Luthor je prostě moc mladý i když snaha tu je, ale Hackmanovu ztvárnění se nepřiblížil ani Spacey, natož vyjukaný Jesse. Samotný Superman byl v Muži z oceli zahranej na výbornou, ale zde se z něj stává karikatura Supermana. Obletěním Země dokáže vrátit čas, je rychlejší než kulka a neporadí si s Batmanem? No kde to jsme? Než by vybuchl granát s kryptonitem, tak by ho stihl rozebrat na součástky, Batmanovi přetahnout trenky přes hlavu a rozdat si to s Loise. Také samotná motivace neni nic moc, kdyby mu alespoň odkrouhnul nějakou milou. příšerka na závěr a zakomponování Wonder Woman už bylo mimo totálně.

Pixely (2015)

průměr. Potenciál jak prase, bohužel využitý jen z části. Ralf hraje na tu nostalgickou strunu lépe a vtipněji. Od obsazení jsem čekal fór za fórem a tolik jich tam zas nebylo. Výborný vtípky byly třeba líbačka v šatníku nebo seřvání nubijského mariňáka. PacMan se povedl, Qbert mega roztomilý, vztah pařana a postavičky z videohry, to vše zvedá film ze dna, ale je to málo. Závěrečné titulky super.