• Pohádka

Želvy Ninja (2014)

hvězda za fór s Batmanem a druhá za zpracování želv. Zbytek je totální hovadina. Scénář o ničem, souboje dobré jen někde, robooblek trhače mi připomněl Wolverina a byl blbej už tam, takže i tady. To, že se nevychází z originálu mě taky vytočilo. Tříska a trhač mají mít taky jiný vztah. Pokusy o vtipy zůstaly pokusy a netušim, co je vtipnýho na pitvoření. Megan je hrozivě asexuální v porovnání s jinými filmy.

Na hraně zítřka (2014)

Bomba!!! Vynikající nápad, super zpracování, dokonalý Cruise a bombová ženská z Raubíře Ralpha :) Jak mě dostal Zdrojový kód , Nevědomí, Ralph, Matrix ,tak tady máme od všeho trochu. Přimixovat humor a nenucený jak na Hromnice a trošičku Nextu a máme suprovej guláš toho nejlepšího. Víc takových snímků si může filmový fanoušek jenom přát.

Godzilla (2014)

je mi hrozně líto zařadit film o Godzille někam ke kameňákům, ale já nemohu jinak. Emerichova nestvůrka je proti tomuhle supermegahyper. Nuda od začátku do konce. Vizuál Godzilky super, ale kdy byla vidět? Co tam dělali ti svítící pterodaktylové? Mimochodem, filmy před koncem nevypínám. Stalo se mi to tady a u Babovřesk.

Babovřesky 2 (2014)

je to stále ubohost, avšak proti prvnímu dílu vidím pokrok a to nejen v hereckém projevu neherců. Bába už tolik nešislá, omezení na jméno Šoustal je pryč, přidal se debil Jako Jako , holky hnusný, hokejisti nic nepředvedli a ani nemohli. Pakárna s trávou vypujčená snad ze 4 kameňáku a kontrolor lehce zaváněl předvojem Pláničkou. Vtipných momentů je málo a trapných opět víc než je zdrávo.

LEGO® příběh (2014)

Kdyby to aspoň natáčeli se skutečnými lego figurkami jako loutkový film dokázal bych to ocenit. Napodobenina božího Ralpha ale není boží a prostor mají hloupé postavičky namísto těch božích (snad jen han solo a batman ). Nudná hloupost s opravdu příšerným scénářem. A vtipem to taky nesrší.

300: Vzestup říše (2014)

Nebýt prvního dílu, asi by to byl originální nářez. Tady mě ale zpomalovačky začaly štvát hned na začátku a neubývalo jich, bohužel. Korunu tomu nasazuje fakt, že každý úder ať už mečem, helmou, pěstí, nohou doprovází litry digikrve. Tolik krve v sobě člověk ani nemá, natož aby dokázala několikrát vystříknout z míst, ze kterých ani nemůže. Celkový dojem napravila vydrsněná píchačka a hláška o urputnosti. Jinak víceméně nuda.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Supermana by si podal k snídani, Iron Mana k obědu a večer by naučil Hulka se nerozčilovat. Thorovo kladivo je pro něj jen dětské kladívko. Superman by ho zamáčk malíčkem, Iron man by si z něj dělal srandu a Hulk by se jen uprd a slavného Herkula zabil. Mám pocit, že i Kevin Sorbo by ho rozšmelcoval a to by měl v klídku prsty jedné ruky v Xeně. Strašilivý film co se obsazení týče, herecké výkony raději nekomentovat, protože to by zvládli lépe Mádl s Kotkem a Terkou Voříškovou. Efekty k pláči - u lva jsem se hodně smál, protože i Narnie vyplodila lepšího. Tvůrci navíc vykrádají co se dá. Spartakus,Gladiátor, Trója, 300 dokonce si vypůjčili elektrickej bičík z Ironmana 2. Až na to že přepůlená formule vypadala sakra líp než odražená skupinka vojáčků na nádvoří. Taky jste postrádali byť jedinou kapku krve? A i ten sex byl s Diem bez Dia...no potěš koště.

Muž bez stínu (2000)

Perfektní začátek, dobrý prostředek, hra na schovku, cucání bradavky, strašení sousedky.... mohli tam to znásilnění ukázat celý, to by byl mazec a k Verhoevenovi by to padlo. Víc bych nechal Kevina běhat po venku. Pak bohužel přišel tolik kritizovaný závěr. V prvé řadě Brolin s ďábelskou jizvou na břiše, který běhá, skáče, leze po žebříku, přitom by se pravděpodobně nebyl schopen pořádně pohnout. Pak tu máme opět Brolina, která omráčí nebezpečného padoucha a to dokonce dvakrát a pokaždé ho nechá se v klídku zvednout. Proč ho prostě nedodělá? Nerozšmelcuje mu neviditelnej xicht, dokud může? Sám doktor Caine je pak silně nesmrtelná potvora. Už opálení by mu jeho neviditelnost narušilo a poslalo ho do věčných lovišť, ale to ne, to by nebylo, aby neotřepal spálenou kůžičku z 90% těla a v klídku běhal dál. Ohnivzdorně si počínal i při megadetonaci nitráku, opět bez škrábnutí.... to sráží film hodně a je to vážně škoda.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tak v prvé řadě mě film nudí, protože se v něm nic neděje. Pak mě štve dost věcí. To to jako vážně nepřijde nikomu divný? Něco jako jé, mládneš, vypadáš dobře....hmm, super ale asi pro okolí dost normální věc. Kde je vláda a doktoři, kteří by milého Benjamina zkoumali a pitvali aby našli třeba lék proti stárnutí? No a nakonec jde o vykrádačku Arabely, akorát chyběj jabka z Pultanely.

Enderova hra (2013)

Začátek mě docela příjemně překvapil, děcka, která hrají hry intuitivně a jinak než dospělí a tudíž maj lepší šanci vykosit brouky , šikana na škole, výcvik...jooo, super až do křápnutí lebky ve sprše. Pak totální pokles a to všemi směry. Proč se trénuje boj jeden na jednoho? Proč se trénuje střelba ve stavu bez tíže? Vždyť to nemá žádné opodstatnění vzhledem k dalšímu vývoji. I v té vykradené Hvězdné pěchotě byl trénink relevantní a mimochodem geniálně vysvětlený seržantem Zimem při vrhání nožů. Tady navíc chybí krev a vůbec styl boje nesedí . Vykrádačka pěchoty, Avengers, Dne nezávislosti a asi i mnoha dalších filmů. Těšil jsem se na parádní sci-fi, možná ve stylu StarTreků,Oblivion, ale tohle ztěží sahá ke kotníkům.