Sedmé znamení (1988)

Nenávidím náboženské thrillery, které se z větší části odehrávají na venkově nebo v jednom domě, protože jsou většinou neskutečně rozvleklé. The Seventh Sign bohužel splňoval oba atributy. Ospalé tempo snímku je vražedné zejména při sledování v noci, což jsem poznal na vlastní kůži. Nic na tom nezměnila ani Moorová, Biehn byl podprůměrný jako vždy, takže nejzajímavější postavou asi zůstává tajemný Jürgen Prochnow. Pocitově tenhle film měl dvě hodiny. 2*

Podivná věda (1985)

Další z řady 80’s filmů, který naše televize dlouhodobě ignorují, pokud vím vysílal to v době své existence Universal Channel s nějakým svým dabingem, já film naštěstí viděl na Netflixu s původním zněním. Po Curly Sue to bylo druhé setkání s tvorbou Johna Hughese a musím říct, že se mi i tento snímek líbil. Curly Sue byla romanticky laděná komedie, zatímco Weird Science je osmdesátková crazy teenage komedie, ve které si dva panicové a looseři vytvoří Kelly LeBrock, jenž jim dokáže zařídit oblíbenost na škole a holky. Downey Jr. hraje (snad jako vždy v 80’s komediích) naprostého douchebaga. Vyzdvihnout musím parádní 80’s soundtrack a Billa Paxtona v roli hrozného tyranského vocase. Nedivím se Seagalovi, že se s LeBrockovou oženil, byla fakt hrozně hezká. 4*

Roxana (1987)

Steve Martin i Daryl Hannah na vrcholu svých kariér, Martin bezpochyby navždy zůstane jedním z nejúspěšnějších komiků vůbec a minimálně mimo USA je hodně underated. Roxanne je ten starší typ filmu, který dlouho v televizi nešel, dostal jsem se k němu víceméně náhodou na Netflixu. Atmosféra 80’s, nenucená konverzační romantika a fakt, že jsem dlouho žádný 80’s flick neviděl udělaly své, film se mi líbil, a to slaďárny nemusim. No, ona to ani moc slaďárna nebyla, bylo to hodně mixnuté komedií. Parádní 80’s romantická komedie. 4*

Bitevní loď (2012)

Po strašlivých obou dílech Ouiji jsem se dostal k další zfilmované hře od Hasbra, a to Battleship. Předražený a hloupý patos jsou asi nejvýstižnější přízviska tohoto blockbusteru. Battleship je vykrádačka Transformerů a Independence Day, akorát v námořním looku. Děsivé je, kolik studio Universal uvolnilo peněz Bergovi na rozpočet filmu, přitom museli tušit, co za komerční malér to bude. 2*

Zpívej (2016)

Kasovně slabý rok 2016 Universalu zachraňovaly dva animáky, a to The Secret Life of Pets a Sing. Mazlíčci byly nejvýdělečnějším projektem Universalu v roce 2016 a Sing vydělalo rovněž velmi slušné peníze a v USA (i celosvětově) zcela smetlo Foxáckou Dobu Ledovou 5. Studioví hlavouni nasadili Sing před Vánoci ve velmi nabitém premiérovém víkendu (Pasažéři, Assassin’s Creed, Why him?), navíc kinům kralovaly SW. Sing se však dokázalo prosadit a z filmu se stala kasovní trvalka. Za úspěch vděčí několika faktorům - zvířecí muzikálový animák, zajímavý tracklist a doba Vánoc, která kasovně vždy táhne. Na filmu se mi líbilo, že nebyl dětinský, nemoralizoval a příběhově byl příjemným překvapením. 3*

Inferno (2016)

První adaptace knihy Dana Browna, co jsem měl možnost vidět. V těch vedrech to bylo Inferno doslovné. Howard s Zimmerem průměrní, moc rádoby chytrých twistů, nudné finále a vlastně i celý příběh a ty Hanksovy vize tomu nijak nepomohly. V Americe film v kinech nikoho nezajímal a zachránil ho až svět. Věřím tomu, že tento bezpohlavní “thriller” na stránkách knihy vypadá lépe, než na velkém plátně. 2*

Dívka ve vlaku (2016)

Určitá podobnost s Gone Girl tu je, ale tam Fincher pracuje víc s psychologií postav, v Dívce ve vlaku je hlavní důraz kladen na retrospektivu, která odkrývá motivace a propojení jednotlivých postav. K obsazení výtku nemám, ale příběhově jsem čekal víc, než jen vraždu kvůli “spoiler” těhotenství. Paradoxem pak je že postava Emily Blunt byla nakonec z postav ta nejnormálnější. 3*

Spojenci (2016)

500. komentář k Allied. Spojencům by prospělo víc akce a míň romantiky, o té je film především, akorát je love story zasazená do špiónského prostředí WW2. Marion Cotillard moc nemusim, dějově ok, ale nic převratného. Komerčně to Paramountu a Zemeckisovi moc nevyšlo. 3*

Sedm statečných (2016)

Původních Sedm statečných je klenot, který nelze s novým remakem seovnávat, to bez debat, ale pokud k Fuquově remaku divák přistoupí s nulovým očekáváním, rozhodně nebude zklamán. Sympatický cast, svižné tempo (a to nemám rád westerny) a úderná akce. Film rozhodně pokulhává v detailnějším vykreslení charakterů, o kterých se toho divák mnoho nedozví, jejich vztahy jsou až na asiata Billyho a Ethana Hawka dosti ploché a šablonovité. Záporák není nikterak zajímavý a možná mohl být vybrán někdo charismatičtější. Samozřejmě jsem se těšil na tu finální vybíjenou a takhle intenzivní a perfektně natočenou akci jsem dlouho neviděl, a to nejsem příliš velký fanda Fuqui. Mnoho diváků určitě překvapil i výběrem postav, které přežijí. Jako určitá alternativa vůči fousaté klasice by tento remake fungovat mohl. 4*

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Rozjezd nové spin-offové série ze světa Harryho Pottera mohl dopadnout lépe. Co na tom, že svět čar a kouzel měl vždycky propracovanou mytologii a to platí i ve Fantastic Beasts, když příběh zatím narozdíl od HP nemá výraznější nosný příběh. Tam to byl propojený osud s Voldemortem, ale bude Grindelwaldův příběh stejně zábavný? To ukáží až další díly, start do mého oblíbeného světa hodnotím *** a doufám, že u dvojky půjde série nahoru a využije trochu víc potenciálu v podobě rozmanitého světa HP.