Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (2 044)

plakát

Hitman 3: Likvidátor (1991)

Mám tyhle akční béčka z přelomu 80. a 90. let rád. Tohle je přesně jedno z nich, má to dobovou atmosféru. Úvodní zrada ve skladišti je skvělá. Ano je to béčko jak svině, Chuck je Chuck a já dávám 3 hvězdy a ukamenujte mě.

plakát

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Docela svižný akční thriller se sympatickým obsazením, ale s trochu slabším scénářem. Naprosto nevýrazný záporák, kterého nahrazuje bývalý člen SWAT týmu - Jeremy Renner. Poprvé viděno v kině v roce 2003, podruhé viděno v TV (2013). 3*

Zvláštní dny (1995)

Perfektně vykreslená temná atmosféra posledních dnů minulého tisíciletí. Obchodování s nahranými zážitky a vzpomínkami byl vskutku originální a dobře zrealizovaný nápad (First Person pohled každou vzpomínkou je skvělá volba pro servírování vzpomínky divákovi). Fiennes dokázal bez problémů film utáhnout a skvěle mu sekundoval i Tom Sizemore nebo mladý Fichtner (pro změnu v roli záporáka). Zápletka mohla být lepší, ale hodnotil bych ji kladně. Škoda jen, že to byla taková finanční katastrofa..Film si to určitě nezasloužil.

Generálova dcera (1999)

Efektní, rychle plynoucí thriller s vojenského prostředí se sympatickým obsazením. Rozhodně jeden z těch zábavných filmů, ve kterých probíhá vyšetřování ve vojenském prostředí. Určitě stojí za to zkouknout.

Klub rváčů (1999)

Snaha o vytrhnutí se z každodenního obyčejného života. Fuck the system se asi na tenhle film hodí nejvíc. Jinak od určité fáze filmu docela psychárna. Je zvláštní kam až můžete v boji se společností zajít. Skvělé výkony Pitta i Nortona. Nechám to na 4 a kousku hvězdy.

Šaman (1992)

Pohodový dobrodužný film o protivném doktorovi z atraktivního prostředí Amazonie. Hudba Jerryho Goldsmitha dodává filmu zajímavý podtón. Film sice nemá ten potřebný tah na branku, ale ve finále je to zábava. 3*

Hellboy (2004)

Komiksovka, která určitě neurazí, naopak dokáže zabavit a 2 hodiny utečou jako voda. O komiksu jsem nevěděl vůbec nic než jsem si pustil film, a tak jsem byl mile překvapen celým tím nápadem.

Rok Draka (1985)

Rourke je drsnej, bezcitnej, sobeckej polda, kterej jde za svym cílem přes mrtvoly (a to doslova). FIlmu by neuškodila kratší stopáž, jinak se jednalo o tvrdou krimi na téma "boj s asisjkou mafií". Přirovnal bych to k podobnému filmu z 80. let s názvem Black Rain.

Armageddon (1998)

Tohle je spektátl mého dětství. Parta drsných těžařů tu zachraňuje Zemi před obrovským asteroidem. Poctivá chlapácká akce pod taktovkou bouchajícího Baye. Ten ale přesvědčivě hraje v závěru na city diváka a daří se mu to. Pro mě rozhodně nejlepčí katastrofický film. Už kvůli obsazení a vzpomínkám mu prostě musim dát 5 hvězd.

Nabít a zabít (2006)

Rozhodně povedená krimi-komedie, která se od určité fáze spíše zvrtne v gangsterku se vším všude. Velmi rafinovaně vymyšlený scénář, který tu funguje jako švýcarské hodinky. Sympatické obsazení jen potvrzuje dobrý dojem z tohohle filmu.