Gangster Ka: Afričan (2015)

I druhý díl je na české poměry nadprůměrnou gangsterkou o Kravěcovi, jen je to zasazené do exotičtějšího kabátu. Zajímalo by mě, jak moc se to rozchází s Kmentou.

Gangster Ka (2015)

Zajímavý snímek o Káčkovi, jehož aféru zná snad každý. Samozřejmě řada informací je upravená do líbivějšího kabátu. 4*

Mistrovský plán (2011)

Docela suchá "krimi-komedie", kterou oživuje účast Murphyho. Celkově dost nabité obsazení, ale hrozně nudnej a tuctovej scénář. 2*

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pokračování SW ságy ještě z dob, kdy Impérium vládlo galaxii pod ochrannou rukou Sidiouse a Vadera. Rogue one je film, který objasňuje krádež plánů imperiální Hvězdy smrti. Hodně mi překvapil přístup tvůrců, jenž vytvořili takřka hrdiny na jedno použití, kteří jsou hodně lidští a vcelku i sympatičtí (narozdíl od Force Awakens). Závěru nechybí typická epičnost SW příběhů. Ta závěrečná scéna s Vaderem skvěle film propojuje s epizodou 4 a stane se pro každého fandu Darth Vadera modlou. Letecké souboje rovněž výborné, opravdu me snímek mile překvapil. 4*

Osudná droga (1987)

Hrozně nezajímavý scénář, který nezachrání ani užvaněná Whoopi Goldberg se sympatickým Samem Elliottem. Ve filmu je hrozně málo akce a závěrečná přestřelka to nevytrhne. 2*

Poslední z nejlepších (1990)

Ústřední obsazení policajtů je sympatické, ale záporák a zejména scénář pokulhává a nezachrání to ani závěrečná přestřelka na baseballovém hřišti. 2*

Bronco Billy (1980)

Opravdu dlouho jsem film odkládal, měl jsem obavu, aby snímek nebyl rozvleklý. Ani omylem, film má svoje kouzlo, kterým vás vtáhne do děje. Clint jezdí s pojízdným cirkusem, který má podobu one man show. Příběh o tom, jak kovboj Clint pyšnou a protivnou Sondru Locke zkrotil. Nečekaně civilní Eastwood. 4*

Zlaté dítě (1986)

Film je typově podobný Carpenterově Big trouble in little China ze stejného roku, dobrodružství, fantasy, mystika a hláškující hrdina. Murphy byl hitmaker a dřív měl fakt šťávu a zde je v jeho typické formě. 3*

Nenapravitelný (1975)

Belmondo táhne celý film, ale má určitě lepší snímky, tohle pro mě byla průměrná komedie s pár zabávnými scénami.