Nebuďte policajta (1988)

Celkem slušná a docela brutální kriminálka s Delonem, kterou jsem viděl asi po 6 letech. Živě jsem si pamatoval, jak mu Zdravé jádro udělá z Lancie Delty řešeto. 3*

Opojení (1991)

Hodně jsem si od tohoto snímku sliboval, ale nakonec jsem byl trochu zklamán, protože na tuto problematiku by šel natočit působivější film. Zaujala mě zejména tajemná postava Willyho - majitele baru, jezdícího Mercedesem. Jinak průměr. 3*

Hořící kříže (1988)

V první polovině filmu to vypadá, že má film našlápnuto k významnému počinu, bohužel druhá půlka jela podle klasického schématu, čemuž odpovídal i závěr.

V podstatě jsme normální (1981)

Celkem úsměvná komedie z dob normalizace o snaze zbohatnout. Rodinka Nováků se snaží vyšplhat do vyšší společnosti. Samozřejmě nesmí chybět závěrečný projev Petra Kostky o morálním pochybení celé rodiny. 3*

Lovec jelenů (1978)

Silný snímek o velkém přátelství, které poznamenala válka ve Vietnamu. Všichni tři titulní hrdinové podali skvělý výkon. Ta ruská ruleta je fakt svinstvo. 4*

Společná hra (1991)

Strašně nudný politický thriller s prvky buddy komedie. Herci nemají co hrát, protože neni mdlý jen scénář, ale i režie + nesmím zapomenout na nijaký konec. 2*

Až si vydechnu (1995)

Tak nějak film o ničem, 4 černošské kamarádky hledají své štěstí v životě. To ale naleznou pouze dvě z nich, zbylé dvě jsou hloupé a zklamání jim patří. Nejzajímavější pro mě byla scéna s Wesleym Snipesem, který zde byl v netradiční roli citlivého muže. Celkově jsou to ale slabší. 2*

Diagnóza smrti (1979)

Škoda, že je tu ten detektivní motiv trochu v ústraní na úkor nemocniční příběhové linie. Vyšetřování se rozjede před koncem a ve finále je ta pointa zajímavá, ale ten prostředek filmu z nemocnice je trochu slabší. Rudolf Hrušínský to tàhne nahoru. 3*

Johnny, buď hodný (1988)

Nevtipná komedie o tom, jak funguje scouting mladých štředoškolských talentů do vysokoškolských týmů. Mám 80's komedie rád, ale čekal jsem víc. 2*

Mrtvá hlídka (2002)

Slušná atmosféra hororu z první světové války, kterou v posledních 20 minutách pohřbí scénář. Pochybuji, že sami autoři věděli, co divákovi chtěli interpretovat. 2*