Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

Poltergeist (1982)

Hororový film z dob, kdy ještě hororové filmy měly nějakou atmosféru. Skvělý námět, atmosféra a na tehdejší dobu i vizuální efekty posouvají film do klasiky tohoto žánru.

Šerifové (1998)

Snaha o pokračování geniálního thrilleru Uprchlík s Harrisonem Fordem. Tento příběh už nemá tu dramatičnost a napětí z Uprchlíka a co si budeme povídat, Wesley Snipes není Harrison Ford. 3*

Černý déšť (1989)

Douglas a Garcia jako dva poldové bojující proti japonské mafii. Slušná kriminálka konce 80. let, ale Ridley Scott umí lepší.

plakát

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Výborná hororová komedie, která dokáže parodovat jiné "zombie" filmy. Líbil se mi scénář, soundtrack a to, jakým způsobem film obsahuje téměř vše, co by takovýto film měl obsahovat - strach, atmosféru, gore a vtip.

Dívka z údolí (1983)

Poměrně pěkná romantická komedie z 80. let s hodně mladičkým Nicolasem Cagem.

Školák vlkodlak (1985)

Další z řady "teenage" komedií z 80. let. Michaelu J. Foxovi role "loosera" sedla dobře, ostatně stejně dobře jako v Back to the Future.

plakát

Pro jedno kousnutí (1985)

Pohodová "teenage" komedie 80. let s Jim Carreym,která dokáže zaujmout atmosférou a neurazí.

Útěk z New Yorku (1981)

Carpenterova béčková vize blízké budoucnosti, z Manhattanu je oplocené vězení pro nejhorší zločince a svět je stále stejně pokrytecký jako v současnosti. Snake Plissken dostane nabídku, která se neodmítá a musí zachránit prezidenta z ostrova kriminálníků. Sympatické obsazení, dobré hlášky i atmosféra špinavého Manhattanu. Slizký prezident v podání Donalda Pleasence je ukázkou toho, jak elitářský politik dokáže být vděčný za záchranu života. "Call me Snake"

plakát

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Klenot kinematografie, nezapomenutelný a silný lidský příběh o vůli žít, utéct, očistit své jméno. Příběh Andyho Dufresneho, který se dostane do věznice Shawshank za vraždu, kterou nespáchal. Tam zjišťuje, jak to ve vězení chodí...Nádherný soundtrack, scénář a herecké výkony obou hlavních protagonistů dělají z tohoto snímku jeden z nejzásadnějších filmů kinematografie o lidské svobodě a o korupci ve věznicích. Velká škoda že tento film vznikl ve stejném roce jako Forrest Gump, který mu vybral veškére Oscary. To ovšem nic nemění na faktu, který film je nejlepší...

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny Depp jako slavný gangster 30. let jménem John Dillinger. Christian Bale mi na roli policajta moc neseděl. Poměrně dlouhá stopáž sráží tento film o trochu níže, ale to by nebyl Mann. Filmu chybí k vyrovnání Heat hodně, zejména psychologie postav. V Heat Mann totálně rozebírá postavy jak policajta tak gangstera, takže si k nim divák udělá vztah, kdežto tady je pozornost stržena na Deppa a Bale je tam jenom jako "strážce zákona". Heat tak zůstává stále nepřekonané.

Ovládací panel