Hercules (2014)

Nemám podobné starověké rubačky moc v oblibě, ale Hercules byl docela svižný, a to hlavně ve druhé polovině. Kdybych to měl porovnat s podobnými novými Titány, tak je Hercules o stupínek výš. Hlavní zásluhu na tom má určitý nadhled filmu a hlášky. 3*

Underworld: Krvavé války (2016)

Série Underworld přešlapuje na místě už od trojky, čtyřka byla sice o trochu lepší, ale je to pořád to samé dokola. Příběh Blood wars nepřináší v tomto ohledu (ani v jiném) nic nového. Dočkáme se zde supersilného vlkodlaka, jehož původ jsem moc nepobral, přehršle intrik, jak ze středověkého filmu, upírky s vizáží Lucie Bílé, jednoho zmrtvýchvstání a nekonečného hledání Seleniného dítěte. Sérii Underworld zastihla stejná krize jako projekt Resident Evil, i když u toho Underworldu je to dlouhodobější. Charles Dance by měl zvážit účasti v podobných projektech.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Já bych druhého Reachera úplně nezatracoval. Ano, jsou tam hlušší momenty, zejména ta melodramatická linka, ale jinak film jde ve stopách prvního filmu. 3*

Strážci Galaxie (2014)

Marvelovská CGI exhibice, která je velmi zábavná. Obecně bych film označil, jako jeden z nejlepších originů hollywoodských komiksových adaptací. "If you like Pinacoladas" 4*

Číslo 5 žije (1986)

V 80. letech přišel věk robotů a i díky tomu se "Číslo 5 žije" stalo kultovním. Od doby, co jsem to viděl poprvé, jsem si z toho nepamatoval téměř nic. G. W. Bailey v tradiční roli zeleného mozka. :D 3*

Machři 2 (2013)

Duganovi se povedlo natočit film, který nemá žádný příběh, je to jen sled scén. Pár vtipných momentů tu je, ale bohužel dominuje trapnost v podobě vtipů s fekáliemi, močením, zvratkami, apod. Prostě sandlerovská klasika.

Sestřičky (1983)

Vtipné momenty tam jsou, jinak film z prostředí malé vesnice krátce po válce. Radosti a strasti jedné mladé sestřičky, tak bych to asi nazval. Jirásková hraje životem zkušenou ženu, která dává své mladší kolegyni rady. Konec filmu byl takový nijaký. 3*

Šéfové na zabití 2 (2014)

Překombinovaný děj, některé dialogy za hranicí trapnosti, musím přiznat, že jsem se nudil. Obsazení vedlejších rolí se povedlo, ale ve srovnání s jedničkou je to jako celek mnohem sušší. 2*