Školák vlkodlak (1985)

Další z řady "teenage" komedií z 80. let. Michaelu J. Foxovi role "loosera" sedla dobře, ostatně stejně dobře jako v Back to the Future.

Pro jedno kousnutí (1985)

Pohodová "teenage" komedie 80. let s Jim Carreym,která dokáže zaujmout atmosférou a neurazí.

Útěk z New Yorku (1981)

Carpenterova béčková vize blízké budoucnosti, z Manhattanu je oplocené vězení pro nejhorší zločince a svět je stále stejně pokrytecký jako v současnosti. Snake Plissken dostane nabídku, která se neodmítá a musí zachránit prezidenta z ostrova kriminálníků. Sympatické obsazení, dobré hlášky i atmosféra špinavého Manhattanu. Slizký prezident v podání Donalda Pleasence je ukázkou toho, jak elitářský politik dokáže být vděčný za záchranu života. "Call me Snake"

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Klenot kinematografie, nezapomenutelný a silný lidský příběh o vůli žít, utéct, očistit své jméno. Příběh Andyho Dufresneho, který se dostane do věznice Shawshank za vraždu, kterou nespáchal. Tam zjišťuje, jak to ve vězení chodí...Nádherný soundtrack, scénář a herecké výkony obou hlavních protagonistů dělají z tohoto snímku jeden z nejzásadnějších filmů kinematografie o lidské svobodě a o korupci ve věznicích. Velká škoda že tento film vznikl ve stejném roce jako Forrest Gump, který mu vybral veškére Oscary. To ovšem nic nemění na faktu, který film je nejlepší...

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny Depp jako slavný gangster 30. let jménem John Dillinger. Christian Bale mi na roli policajta moc neseděl. Poměrně dlouhá stopáž sráží tento film o trochu níže, ale to by nebyl Mann. Filmu chybí k vyrovnání Heat hodně, zejména psychologie postav. V Heat Mann totálně rozebírá postavy jak policajta tak gangstera, takže si k nim divák udělá vztah, kdežto tady je pozornost stržena na Deppa a Bale je tam jenom jako "strážce zákona". Heat tak zůstává stále nepřekonané.

Miami Vice (2006)

Poměrně slušné převedení legendárního seriálu Miami Vice do celovečerního filmu. Vytratila se sice hudba Jana Hammera, pastelové barvy a prostředí 80. let, ale i tak dobrá krimi podívaná, která jen místy působí dost nudně.

Nelítostný souboj (1995)

Jeden z nejlepších filmů Michaela Manna. Cílevědomý a poctivý polda A. Pacino a velice sympatická čtverice gangsterů - R. De Niro, V. Kilmer, T. Sizemore, D. Trejo s pomocníkem J.Voightem. Parádní Mannova režie, výborný scénář a profesionálně zvládnuté akční scény dělají z tohoto filmu špičku žánru. Film si po celou dobu drží slušné tempo a pořádné napětí, a tak i přes dlouhou stopáž nenudí. Tady prostě musíte fandit zlodějům, protože jsou to sympaťáci. 5/5.

Gangsteři (2010)

Takové o třídu horší Heat. Chybí tomu dramatičnost a psychologie z Heat. Děj je poměrně lehce předvídatelný, přijde kamarád, kterej vylezl z vězení a přijde z kšeftem - přípravy - akce - podraz. V podobných filmech jsme to viděli už hodněkrát. Nicméně poměrně dobré obsazení tenhle film zvedá lehce nad průměr.

Terminátor (1984)

Kult, kult, kult - tenhle film je modla všech fanoušků akčně laděných snímků. Schwarzeneggerovi padla role umělého člověka s názvem T-800 výborně. Camerone díky ti za tohle veledílo.

Komando (1985)

Klasika akčních filmů 80. let, na kterou jsem koukával na VHS. Film plný Arnoldových hlášek typu: "Došla ti pára Bennete." nebo "Zelený barety si dávám k snídani". Sice u tohohle typu filmu nesmíte přemýšlet, ale to ani takovýto film nechce, chce pouze abyste se u něj bavili a to se mu daří velice dobře. Z nostalgie dávám 4 hvězdy.