Půlnoční běh (1988)

Parádní krimi komedie, která nenudí a získá si vás dobrými dialogy a hláškami. Scény, kdy soutěží lovci odměn o účetního, jsou velmi povedené. Navíc De Niro je prostě skvělej.

Žít a zemřít v L.A. (1985)

Méně známá, ale opravdu povedené kriminálka, ve které nechybí jak akce, tak automobilová honička. Film má solidní tempo a nenudí, W.Dafoe tu dávál krásný návod, jak padělat americké dvacetidolarové bankovky. Do toho všeho jedou skladby kapely Wang Chung. Nejvíce mě překvapil až samotný závěr, který naprosto vybočuje ze zajetých kolejí žánru. // Shlédnuto podruhé, vysílalo AMC. Ponechávám 3*.

Vánoční prázdniny (1989)

Skvělá ukázka toho, jak může být třetí díl série lepší než ten první. National Lampoon's Christmas Vacation vás dostane parádní vánoční atmosférou a opravdu povedeným scénářem. Velice zdařilá komedie na téma "Jak totálně zkazit Vánoce". :)

Temný anděl (1990)

Akční béčko s Lundgrenem, které má nádech 80. let. Lundgren v roli poldy bojuje proti emzákovi, který si z lidského mozku vyrábí speciální vesmírnou drogu. Nad příběhem bych moc nedoporučoval přemýšlet, ale film těží hlavně z atmosféry, akce a hlášek. "Já přicházím v míru." 4*

Poltergeist II (1986)

Horší než jednička, ale pořád se to drží nad průměrem. Příběh je více méně to samé jako v jedničce, pouze s tím rozdílem že se to odehrává v domě jejich babičky. Pamatuji si postavu starého muže, ze kterého mi dříve mrazilo v zádech.

Poltergeist (1982)

Hororový film z dob, kdy ještě hororové filmy měly nějakou atmosféru. Skvělý námět, atmosféra a na tehdejší dobu i vizuální efekty posouvají film do klasiky tohoto žánru.

Šerifové (1998)

Snaha o pokračování geniálního thrilleru Uprchlík s Harrisonem Fordem. Tento příběh už nemá tu dramatičnost a napětí z Uprchlíka a co si budeme povídat, Wesley Snipes není Harrison Ford. 3*

Černý déšť (1989)

Douglas a Garcia jako dva poldové bojující proti japonské mafii. Slušná kriminálka konce 80. let, ale Ridley Scott umí lepší.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Výborná hororová komedie, která dokáže parodovat jiné "zombie" filmy. Líbil se mi scénář, soundtrack a to, jakým způsobem film obsahuje téměř vše, co by takovýto film měl obsahovat - strach, atmosféru, gore a vtip.

Dívka z údolí (1983)

Poměrně pěkná romantická komedie z 80. let s hodně mladičkým Nicolasem Cagem.