Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 647)

Spider-Man (2002)

Příběh o Peteru Parkerovi a o zrodu Spider-mana. Raimi se režie chopil víc než dobře a posunul tuhle legendární komixovou sérii zase o kus dál. Willem Dafoe jako Green Goblin byl rovněž skvělý. Pan Raimi ukázal, jak by se měly komixové filmy točit.

Spiderman (1994) (seriál)

Kdysi jsem sledoval na FOX KIDS, skvělý animovaný seriál, kde je zastoupena většina villainů z komixů o Spider-manovi. Díly měly spád a byly napínavé, navíc časté rozdělování epizod v nejnapínavějším momentě vás nutilo koukat na další díly. Takhle má vypadat napínavý animovaný komiksový seriál! 5*

plakát

Zastav a nepřežiješ (2006)

Překvapivě dobrý film s Jasonem Stathamem se skvělým námětem. Film je od začátku do konce jedna velká akční jízda, ve které jde o čas a hlavně o život. Dvojka už je o poznání horší.

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvělá akční jízda se Stallonem, Jet Li, Lundgrenem a Stathamem. Při sledování tohoto filmu se vám vybaví staré akční filmy 80. let, na které mnoho z nás koukalo na VHS.

plakát

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po opuštění kinosálu jsem si říkal: "Sakra, to byla jízda." První díl se mi hodně líbil a dvojka navazuje na klasické akční řežby 80. let typu - Commando, Die Hard nebo Cobra. S hlavními protagonisty jsem byl spokojen. Málo prostoru dostal pouze Jet Li, což mi až tak nevadilo. Film má všechno co by podobný akční film měl mít - akce, hlášky (těch tam bylo požehnaně) a neuškodí ani to, že to herci neberou vážně a parodují sama sebe (Schwarzenegger na letišti, Norris v opuštěném městě). Schwarzeneggerovo "I'll be back" a "I'm back" do filmu padne jak ulité. Když se na scéně objeil Chuck Norris celé kino šlo do kolen..:D Skvělý dojem z tohoto filmu umocňuje závěrečný souboj mezi Van Dammem a Stallonem.

Doom (2005)

Na tenhle film jsem se těšil, protože jsem hrál původní hry, ovšem nadšení vystřídalo zklamání, protože je ve filmu strašně málo akce a hodně nudných scén. Nezachrání to ani FPS pohled a závěrečný souboj. 40%

Lovec policajtů (2001)

Akční film, který vás dokáže zaujmout a rovněž jeden z nejlepších filmů Seagala za posledních 10 let. Tento film ho měl vytáhnout z kalných vod akčních slátanin, bohužel se tak nestalo.

Zabiják (2003)

Z tohoto filmu si vybavuji scény, kdy byl vždy záběr na zasedání čínské mafie u stolu. Čím víc se děj blížil ke konci, tím méně jich tam sedělo, protože byli eliminováni Seagalem. Nicméně jinak další podprůměrný Seagalův film, kterých poslední roky chrlí mraky a dopadá to tragicky.

plakát

Nico - víc než zákon (1988)

Filmový debut Stevena Seagala dopadl více než skvěle, i proto patří tenhle film mezi mé oblíbené "Seagalovky". Bohužel, takto nastavenou laťku si Seagal moc dlouho udržet nedokázal. Kultovní je hlavně Henry Silva jako Kurt Zagon a jeho sérum pravdy.

Těžko ho zabít (1990)

Tento film se Seagelem bych zařadil spolu s Nico: Víc než zákon někam hned za Přepadení v Pacifiku. Dobrý námět a povedené akční scény. Zároveň si z tohohle filmu pamatuju zlomené zápěstí B. Richmonda, kterého Seagal pozná a naloží mu. :D