Plážový povaleč (2019)

Přehlídka bohémského miamského života plného luxusu, fetování a chlastání v podaní McConaugheyho a jeho bizardních přátel. Dal bych větší hodnocení, ale těch vtipných situací je málo a známé tváře se tu mihnou v epizodních rolích (nejlepší byl asi Martin Lawrence jako kapitán lodi, kterému žralok ukousne nohu). Tvůrce si vyložně dělá srandu a zlehčuje život pofidérní h umělců, kteří ať udělají sebevětší píčovinu, lidi tleskají, to je totiž přesně případ hlavního hrdiny Moondoga. 2*

Dumbo (2019)

První hraná Disney CGI pohádka v roce 2019 skončila průměrem a nezměnila to ani režie Tima Burtona, ze kterého se stává hollywoodský rutinér. Dumbo je jako Louskáček z konce roku 2018, prostě další z řady hollywoodských pohádek, ve kterých není nic navíc, co by diváka víc zaujalo, zároveň však platí, že ten zbytek je dobrá filmařina se zajímavým castem. Těžko říct proč Dumbo neuspěl, asi malá reklamní kampaň a nepříliš atraktivní téma. Po velkém úspěchu Captain Marvel, první zklamání pro Myšáka v roce 2019. 3*

Na špatné straně (2018)

Drsňácká, neotřelá krimi, která jakoby vypadla z dob dřívějších. Dlouhá stopáž a jednoduchý příběh, který pomalu plyne až k velkému finále, které je natočeno tak minimalisticky, že se vám u každého výstřelů tají dech. Podruhé za sebou vidím Vaughna ve vážnější roli a musím říct, že mu to sedí víc, než bych čekal. Víc podobných krimi. 4*

Kouzelný park (2019)

Barevný ultra infantilní animák o jednom Wonder Parku, který hlavní hrdinka vytvořila a přestala se o něho starat. Humor zde není, napětí nebo překvapení se taky nekoná, výhodou je krátká stopáž. Tohle nikdy nemohlo diváky zaujmout, vcelku pochopitelný propadák studia Paramount. 2*

My (2019)

Mně se Peele líbil i podruhé, pokud si udrží nekonvenční a neotřelé nápady a práci s atmosférou, odpustím mu i trochu kostrbaté rozuzlení příběhu, protože divák lačnící po Hollywoodské inovaci by měl práci tohohle člověka ocenit, už jen proto, že nejde s davem a snaží se žánr mrazivých thrillerů/hororů inovovat a reagovat s nimi na aktuální sociální problémy či zobrazovat určité podobenství s dnešní společností. Filmu bych pouze vytknul, že narzodíl od Get Out, tady tou disturbing atmosférou Peele diváka drží v šachu jen cca 45 minut, kdežto u Get Out to bylo třičtvrtě stopáže. Pro studio Universal i pro Jordana Peela velmi úspěšný projekt, který s rozpočtem 20 miliónů vydělal globální čtvrtmilirdu dolarů a je to jedno z mála kasovních překvapení roku 2019. 4*

Captain Marvel (2019)

Disney se do toho v roce 2019 obul, první Marvelovka, navíc se superhrdinkou a hned miliardový hit. A není asi důvod se divit. Captain Marvel je zasazená v devadesátých letech, Fury je díky CGI omlazen a bez pásky přes oko, je tu hodně hlášek a příběh dokáže překvapit. Film navíc vysvětluje výskyt Captain Marvel v Endgame. 4*

Souboj s rodinou (2019)

Rockův vysněný projekt, který jsem si jako člověk nepolíbený wrestlingem užil. Vtipná rodinka, dobré hlášky, Dwayne zaujme i v pár minutách a Paige skvěle táhne tenhle emocemi nabitý film až k souboji o titul. A Vince Vaughn ve vážné roli? Už teď se těším na jeho roli v Dragged across concrete. 4*

Trojí hranice (2019)

Po slibném rozjezdu a heistu přijde na řadu pár debilních rozhodnutí, které byste od bývalých vojáků speciálních jednotek nečekali. Obsazení je skvělé, ale čekal jsem to zábavnější a překvapivější. Ale jo, slušná chlapácká Netflixovka. 3*

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Emocionální završení této trilogie, která příběh Škyťáka a Bezzubky od jedničky posouvala a rozvíjela, aby ho ve trojce zajímavě ukončila. Hudba Johna Powella stále výborně podtrhuje klíčové momenty série. Škoda jen, že ten záporák a jeho motivy jsou velmi podobné Dragovi z dvojky. Vcelku chápu, proč je tahle série tak oblíbená, svět draků je napsaný velmi dobře a nabízí poctivý mix akce a emocí. Komerčně uspěla i trojka, tentokrát v distribuci Universalu. Já jsem i po trojce se sérií nadmíru spokojen. 4*

Jak vycvičit draka 2 (2014)

How to Train Your Dragon 2 není milkovací typ sequelu, nýbrž typ, který rozvjící původně vytvořený svět, scénář tak divákovi ukazuje, jak funguje svět draků a představuje nového záporáka Draga, lovce draků, který chce vládnout drakům i lidem. Rovněž dojde i k vývoji vztahu mezi Škyťákem a Bezzubkou. Studio DreamWorks netlačí na pilu a nesnaží se ždímat z diváka emoce, spíš mu prostě servíruje jejich představu světa lidí s draky. Soundtrack stejně výborný jako minule a finále opět napínavé. Dvojku distribuovalo studio Fox a opět z toho byl komerční úspěch, když film utržil přes půl miliardy dollarů. 5*