Star Wars: Klonové války (2008)

Pilot k seriálu Klonové války, u kterého je záhadou, proč šel do kin. Dějově je to mezi epizodou 2 a 3 a Anakin s jeho padawankou Ashokou zachraňují syna Jabba Hutta ze spárů intrik hraběte Dooku. Animace dneska už spíš slabší průměr a dějově nic extra. 2*

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Pamatuju si ten hype kolem filmu v roce 2005, kdy internet mělo hodně málo lidí a dvd s tímhle filmem byla modla. Execute order 66 zní po letech ještě lahodněji. 5*

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Seth Rogen a jeho friendi se sešli a natočili svojí verzi toho, jak by probíhaly poslední chvilky, kdyby spolu byli zavřená parta kamarádů - nerdů, kteří se polovinu času baví o hulení, svých filmech, pérech nebo o jídle. Hodně známých tváří se tam mihne v cameu a jako bonus Hilla opíchá démon, Franca sežerou kanibalové pod vedením McBrida. Podstatné je, že tam všichni hrají sami sebe v reálném životě. Škoda, že víc prostoru nedostal Kevin Hart, asi tenkrát ještě nebyl taky hyped. 3*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epický konec jedné mojí dětské ságy, film jsem viděl po 9 letech a pořád jsou některé momenty velmi silné, jako Snapeův příběh nebo souboj s Voldemortem. Myslím si, že Yates po slabší sedmičce sérii důstojně ukončil a udělal z téhle novodobé knižní klasiky epický příběh. 5*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jednoznačně nejslabší díl série, dějová linka s viteály a s relikvimi smrti je fajn, ale bohužel je místy upozadněna citovými dramaty mezi Harrym, Ronem a Hermionou. Z tohoto dílu jsem si po 10 letech pamatoval pouze úvodní přesun Harryho a ten animovaný příběh o třech bratřích s relikviemi smrti. Předlouhá pasáž v lesích opravdu brutálně film zastaví a dějově se zase rozjede až s nalezením Godrikova meče. 3*

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Šestka definitivně láme sérii do nejhlubší depresivní temnoty, začínají umírat klíčové postavy série a příběh začíná nabírat nový směr v podobě hledání a ničení viteálů. V šestce je nejhorší z hlavních aktérů asi Ron, který řeší vztahová dramata a Potter musí na vše přijít sám. Yates divákovy servíruje první milostná vzplanutí hlavních hrdinů a určuje tak, jak se vytvoří páry (ano, kdo četl knihy v době vydání, nečekal Harryho s Ginny ale s Hermionou). Konec šestky je ještě smutnější než smrt Seriouse a když jsem to četl jako dítě, tak mi to zasáhlo. 5*

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Voldemort nastupuje, v Bradavicích začíná být temno a já zjistil, že si od přečtení a shlédnutí pětky z filmu nepamatoval nic kromě Umbridgové, smrti Siriouse a Beatrix. Pětka zase přináší do série něco nového, velké změny v Bradavicích a otravnou Dolores Umbridgovou, která pila krev snad všem čtenářům. Epický závěrečný souboj Brumbála s Voldemortem jsem si taky vůbec nepamatoval. Yatesův styl se mi od čtyřky velmi zamlouvá. 4*

Rychlejší (2010)

Béčko jak kráva z dob, kdy Dwayne hrál v samých průserech a áčková produkce ho teprve čekala. Story je prachsprostý revenge movie, bez jakékoliv invence, v závěru je předvídatelný zvrat, akce průměr. 2*

Jak vycvičit draka (2010)

Toothless je nejvíc cute drak, jakého kdo kdy viděl. Strašně skvělý animák od Dreamworks, který se tak nějak vynořil odnikud a dokázal si získat srdce nejednoho diváka. Svět Vikingů a Draků je zobrazen detailně, klíčový je vztah mezi Škyťákem a Bezzubkou a obecně vývoj pohledu lidí na draky. Animák je vtipný, dojemný a má super příběh. Pro mě velké překvapení studia DreamWorks, které jasně Pixaru ukázalo, že nejen oni umí točit animované příběhy pro všechny věkové kategorie. 5*

Všechno nejhorší 2 (2019)

Rok 2019 v amerických kinech byl ve znamení kasovních zklamání “dvojek” a sequelů. Tuto sérii v únoru 2019 v kinech odstartovaly Lego Movie 2 a pokračování hororu Happy Death Day. Ačkoliv dvojku zmíněného hororu točil stejný režisér jako jedničku, došlo k odklonu od hororového feelingu směrem k sci-fi s time paradoxy a více dimenzemi. Naháněčky s killerem jsou upozadněny na úkor storyline s přístrojem, který mění dimenze. V jádru je to stále celkem zábavné, ale ten nový look, kterým chtěli tuhle sérii oživit úplně nefunguje. Závěr už je dost překombinovaný a náběh na trojku je vyloženě zbytečnost. Po skvělých tržbách jedničky výrazné kasovní ochlazení pro Blumhouse a Universaly. 2*