Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Průměrné pokračování průměrné jedničky, jen tentokrát víc zacílené na nejmenší děti. Příběh rutinní bez nápadu a ruský záporák je hodně podobný Gruovi z Despicable Me (stejné studio). Bez králíka Snowballa s hlasem Kevina Harta a psa s hlasem H. Forda bych šel v hodnocení ještě o stupeň dolů. V tržbách Mazlíčci 2 vydělali o 300 mega míň než jednička, což se solidní sešup a jasný signál pro Universal nedělat trojku. 3*

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Pohřeb série MiB režírovaný F. Gary Grayem pod taktovkou Sony. Nezajímavý, špatně napsaný film, který do série nepřináší nic nového a nemá jedinou zapamatováníhodnou scénu. Vtipy nefungují, female power spíš otravuje a neúčast Smitha citelná. Plusem je snad jen Liam Neeson, který ale nemá co hrát, když je jeho postava ploše napsaná. Men in Black vyhořelo v kinech jen týden po Dark Phoenix a Secret Life of Pets 2. Není se čemu divit. 2*

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Už v Apocalypse šla kvalita mutantí série dolů, ale Dark Phoenix byl podle očekávání smutným rozloučením s touhle kdysi kvalitní komiksovou adaptací. Scénář ignoruje dost událostí z minulých dílů, Sophie Turner nemá na to hrát hlavní postavu, protože neumí uvěřitelně zahrát vážnější scénu. Hrozně mi pobavilo, jak jsou ty postavy tak špatně napsané, že se jejich motivace a postoje v rozmezí pár minut otočí o 360 stupňů. Tady Disney po převzetí Foxů věděl, že tohle bude průser, film byl jeden z největších kasovních průšvihů roku, kterému mohou konkurovat snad jen červená čísla Mužů v černém a Gemini Man. 2*

Máma (2019)

Proč tak nízké hodnocení? Lepší jak všechny duchařské Annabelle dohromady. Octavia Spencer je správně creepy fat momma a příběh je vystavěn tak, že divák cca hodinu nezná vůbec motivaci záporačky. Navenek je to teenage komedie se solidně napínavou řezničinou nakonci. Film produkoval Blumhouse - pásová výrobna levných hororů a pro distribující Universal nejde o žádné kasovní terno. Podobné filmy Disturbia a Summer of 84. 3*

Rocketman (2019)

Takový klasický životopisný film ze showbyznysu, průlom, sláva, bohatství, okázalý životní styl, drogy, alkohol, přetvářka a motiv odcizení. Egerton to zahrál suprově, maskéři odvedli velký kus práce. Pokud však film srovnáme s Bohemian Rhapsody, tak režisér Rocketmana Dexter Fletcher nedokáže z látky vyždímat emoce, a to je zásadní rozdíl oproti biografii Queen. Z komerčního hlediska byl pro produkující studio Paramount největší problém Rkový rating, díky kterému rovnou mohli zapomenout na čísla jako Bohemian Rhapsody, Elton tak vydělal cca 200 milionů a s nízkým rozpočtem to věčně paběrkujícím Paramountům něco vydělalo, ale asi čekali trochu víc. A já to od tohohle filmu čekal taky. 3*

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla II je lepší než jednička v tom, že rozvíjí svět monster a ukazuje, jak funguje jejich hierarchie a vztahy. Akce je rutinní jako v podobných filmech z minulých let (Pacific Rim, Rampage, Transformers nebo Power Rangers) a lidští hrdinové jsou stejně jako v první Godzille strašně nezajímaví. Pro Warnery byla Godzilla II komerční kotrmelec, protože měla připravit půdu pro Godzilla vs Kong, přitom se v kinech ale nejspíš ani nezaplatila. To může být dáno tím, že jsou diváci podobnými filmy zásobováni v posledních letech až příliš často a zřejmě je to unavuje. U mě z téhle série vede Kong, pak Godzilla II a nejhorší je první Godzilla. 3*

World Trade Center (2006)

Když je dneska 9/11, tak jsem využil na HBO GO poslední šanci si film pustit. Byl to strašnej patos a nejhorší Stonův film, co jsem viděl. Prvních dvacet minut je super, pak tempo upadne a divák je nucen přes hodinu sledovat Cage a Peňu uvězněné v troskách budovy Dvojčat. A ten patos k tomu, ubulené rodiny, mariňák co se dal na víru a dobrovolně jede do NY pomáhat, protože ho USA potřebuje. :D Tohle už nikdy neuvidim. Stonův propadák jako hrom. 2*

Aladin (2019)

Nadprůměrná hraná verze staré Disney klasiky, za kterou sice o parník zaostává, hlavně atmosférou (strašidelná cave of wonders v animáku a tady rutinní jeskyně, ďábelštější Jafar). Starší verze je rovněž vtipnější a Robin je o chloupek lepší než Will Smith. Příběh je až na pár detailů skoro identický. Pravdou je, že rukopis Ritchieho je pryč a v podstatě vytvořil pásový mainstreamový Disney produkt s kvalitním a léty prověřeným a provařeným příběhem opřený o dobrý scénář a casting. Jen tomu prostě chybí ta atmosféra a kouzlo originálu. Disney si Aladina kasovně pohlídalo a ten pohodlně dokráčel k titulu třetího miliardového filmu Myšáka v roce 2019. A to měly ještě přijít Toy Story, Lion King a Frozen 2. 4*

Aladin (1992)

Super příběh, soundtrack, animace, Robin Williams jako Džin, správná buddy dvojka Aladin a opička Abu a úlisný záporák Jaffar. Třešničkou je pak song The Whole New World. Klasika mého dětství od Disney. 5*

Syn temnoty (2019)

Nevyužitý potenciál námětu, to je asi nejvýstižnější popisek filmu Brightburn. Je to temný Superman, nic víc navrch. Divák se nedozví nic o původu klučiny Brandona, jen to, že je z vesmíru. Jeho slabina tam není rozvedena, je to opravdu ploché odvyprávění originu dětského antihrdiny. Kasovní zklamání pro Screen Gems/Sony. 3*