Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

https://www.facebook.com/FilmovaBonbonieraKmotraGumpa Museli jsme čekat devět let než jsme konečně dostali další zpracování komiksů Sin City a upřímně nevím, jestli to za to stálo. Po vizuální stránce je film stejně pozoruhodný jako předchozí díl, akční scény brutálně krvavé, ale jako celek je méně dobrodružný a chybí v něm kouzlo jedničky. Historky z města hříchů mi přijdou méně působivé, a zčásti dokonce i nudné. Do Sin City nás jako první přivítá Marv. Mickey Rourke ho zahrál opět jako největšího drsňáka ve městě, který je schopný všem nakopat zadky, a ani minutu tohle snad nikdo nezpochybňuje. Tenhle úvodní příběh byl asi můj nejoblíbenější z celého filmu. Jako druhý se nám ukáže Jospeh Gordon-Levitt, který hraje namyšleného karbaníka Johnnyho. Johnny se rozhodne porazit svého největšího nepřítele na jeho vlastní půdě. I s jeho příběhem jsem byl spokojený. Další na řadě byl “A Dame to Kill For”. Zlatý hřeb večera bylo teda veliké zklamání. Vrací se tady postava Dwighta, kterou hraje Josh Brolin. Brolin se mi do role Dwighta zkrátka nehodil. Chybí mu charisma Clivea Owena, a fakt, že neměl červené conversky mě taky zklamal. A pak tu máme Evu Green. Byla sexy, nebezpečná, svůdná, a i přes její skvělý herecký výkon musím tuhle část filmu označit za nejslabší. Tempo filmů se hrozně zpomalí a jediný důvod, proč jsem neusnul byla -ehmmmm- nahá Eva Green. Na závěr jsme měli opět PG-13 striptérku Jessicy Alby, která je psychicky zničená kvůli smrti Bruce Willise, tak začne pít a twerkovat. . Ke konci filmů se ještě rozhodne, že se stane střihorukým Edwardem. Pokud jsou vám sympatické prostitutky starého města, bezcitné násilí Marva, a nemravnost občanů Sin City, tak tenhle film stojí za zhlédnutí, jinak ho můžete klidně přeskočit.

Lucy (2014)

https://www.facebook.com/FilmovaBonbonieraKmotraGumpa Lucy je film založený na zhruba sto let starém mýtu o tom, že člověk používá jenom 10% svého mozku. Jako student přírodovědných věd bylo pro mě zpočátku hodně těžky tohle ignorovat, ale když se mi to povedlo, tak jsem si ten film i relativně užil. Režisérem je franocuz Luc Besson, který v minulosti natočil pecky jako Pátý element, Leon, Taxi, a Kurýr. Naše hlavní hrdinka je blbá blodýna Lucy, která se nechtěně dostane do styku s nově syntetizovanou drogou, díky které získá superschopností. To je vysvětleno tím, že tato droga ji umožňuje využít sto procent své mozkové kapacity. No, je to blbost, ale v zájmu toho filmu tomuhle na 90 minut uvěřte. Musím pochválit herecké výkony všech hlavních herců a to speciálně ty od velice sympatické a krásné Scarlett Johansson. Ja osobně považují Scarlett za Angelina Jolie dnešní generace a s Lucy mi tohle jenom potvrdila. Morgan Svobodnýčlověk taky dobrý, ale zaujal mě náš záporák, kterého hrál talentovaný jižní korejec Choi Min-sik z kultovního Oldboye. Vizualně byl film nádherný a postřihy geniální. Bessonovi se povedlo do filmů nacpat svoje chrakteristické akční scény a honičky aut, které byly hodně povedené (hlavně scény v Paříži). Film bohužel zcela nevyužil svůj sci-fi potenciál a stál se v průběhu spíš akčním thrillerem. Větší chyba nastala až v druhé polovině, když mi film začal částečně nudit a částečně mi přestával dávat smysl. Můžu s jistotou říct, že to není nikdy dobrá kombinace. Zdálo se mi, že Besson při psaní scénáře najednou nevěděl jak dál, tak vybral tu nejjednodušší možnou cestu ven. Není to žádna klasika, ale pokud chcete jít na nějaký dobrý time-pass, tak je Lucy dobrá volba.

Strážci Galaxie (2014)

https://www.facebook.com/FilmovaBonbonieraKmotraGumpa Banda marveláků, o kterých nikdy nikdo neslyšel. Teda, než vyšel zajímavý trailer s bombastickým Hooked on a feeling, který upoutal slušnou pozornost. Musím taky říct, že zaslouženě. Pokud chcete jít na galaktickou jízdu, plnou sympatických postav, kde se nejednou zasmějete nahlas, tak je tenhle snímek přesně pro vás. Všechno se točí kolem naši podivné pětice: chodící strom, mluvíci mýval s vášní pro zbraně, zelená verze Neytiri z Avataru, šedivý macho, který bere všechno doslovně, a jeden obyčejný člověk se starým walkmanem. Jako celek je film napínavý, veselý, a plný srandovních hlášek. Je v něm spousta klasických cliché a některé věcí musíte prostě brát s nadhledem. Soundtrack je směs hitovek z osmdesátých letech a jenom potvrdí motto „Old is Gold“. Film už jsem viděl třikrát (ano, je vážně tak dobrý) a vždycky jsem odcházel ze sálu s úsměvem na tváři a dobrou náladou.

Robocop (2014)

Moje první zkušenost v iMAXu. Achjo, měl jsem si svoje poprvé nechat pro něco lepšího.

Nespoutaný Django (2012)

To chce kuráž natočit podobný film v dnešní době, ale pán Tarantino na to má. Film má nápad, dobrý příběh a excelentní herecké výkony (hlavně Christpoh Waltz, tenhle rakušan nikdy nezklame). Scéna s Ku-Kux-Klan byla třeštička na dortu. I přes konec přípomínajíc Hamleta musím film ohodnotit velice kladně!

47 róninů (2013)

Všechno dobrý nám ukázali vpodstatě už v traileru... Od filmu jsem toho moc nečekal ale i tak jsem trochu zklamaný. Našteští jsem to viděl v dabingu, jinak bych ty japonské přizvuky asi nepřežil. Jediný plus byly asi dobře vypadající příšery, který podle legend žily v Japonsku. Ani drsně bojujíci Keanu Reeves nedokázal film zachránit.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Lehkost a živost Walter Mitty nechá úsměv na tvářech i těm největším drsňákům. Už dlouho jsem necítil takový optimismus z nějakého filmu. Nejlepší práce jak Bena Stillera tak Stevea Conrada. Je to zkrátka filmografická pecka, která dlouho zůstane v mým srdci. Jeden z nejlepších filmu roku 2013.

Kapitán Phillips (2013)

Jeden z nejlepších filmů letošního roku. Tom Hanks nezklamal, dokonce uchvátil svým výkonem.

Počátek (2010)

Aaaaaa, tenhle film nemohl mít lepší sestacu herců! S úžasným scénářem a ještě lepší režií dostanete od filmu Inception všechno, co od filmu natočený v 21.stoleti můžete čekat. Celý tento "Mindfuck" je doprovázen soundtrackem od Hans Zimmer, který z filmu uděla vzrušující a šťavnatou hudební jízdu. Počátek jsem zcela pochopil až po tom, co jsem viděl toto video " https://www.youtube.com/watch?v=ginQNMiRu2w " Doporučují všem.

Carrie (2013)

=== VAROVÁNÍ - MOŽNÉ SPOILERY === Od filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Přiběh o dívce, která je šíkanovaná. Pozdějí zjistí, že má schopnost telekinezi a následuje její pomsta. Pokud jste viděli trailer, tak jste v podstatě znali celý děj. I když to má být horor, tak se člověk ani jednou nelekne. Jediný, co ten film trochu povzbudilo byly herecké výkony. Chloe zahrála Carrie celkem působivě ale bylo divné nevidět jí jako drsnou holčičku plné sebevědomí, která mlátí vbandu padouchů (Kick-Ass).