Plán útěku (2013)

Dávám 3* ale velice silné. Film se mi líbil, trošku mě vytáčeli ty střelci nestřelci co měli být bývalí vojáci, tak se netrefili snad vůbec. Nicméně na to jsem si u těchto filmů už asi zvyknul a tak to přehlížím a říkám "povedené, bavilo, jen tak dál"

Hra na hraně (2013)

zvažoval jsem i 3*, ale po tom co tam Gemma moc nehrála a po tom co jsem po shlédnutí filmu přemýšlel o místě kdy měl film gradovat a nic mě nenapadlo, tak dávám 2*. Bylo to takové nedovařené, takové ... no takový ten film, který už nemusíte vidět vícekrát

Riddick (2013)

Mám z toho takové polovičaté dojmy, na jednu stranu kladné, béčkové, potěšující s návratem ke "starému" Riddickovi, na druhé straně záporné, až parodující, pobíhající volně s ochočeným dingodongem žlutočerným vlkohienopsem, který zná pokyn svého pána. Kde někdy mi Riddick připomínal Torreta, který rozdává jídlo své rodině. Tým vojáků resp. mise dvou týmů mi přišla ne úplně zvládnutá, jako kdyby mi v tom příběhu někdo kus filmu ustřihl a obraz poposkočil, ostatně to samé i o cestě na vyduchotryskoskútrech, kdy pro zdroje to vypadalo, že jedou půl světa a zpět po svých to bylo co by dup. Ale závěrem říkám, že jako Riddick fan dávám 3a1/4 hvězdy, pobavil jsem se, stejně jako u hlášky na růžovou barvu shodnou s barvou Kateenin bradavek.

Gravitace (2013)

verbal přesně vystihl můj pocit z tohoto filmu, užíval jsem si podívanou a když by mi některé faktické věci trošku nevrtaly hlavou, napálil bych plných pět, ale takhle dávám 4 a půl. Nicméně jako podívaná, bravurní. Jak říkáme mi jihočeši "šajze grózartich"

Nymfomanka, část I. (2013)

za mě 5* už teď před dvojkou. toto byl můj čtvrtý Larsův film a prostě jeho skandinávská syrovost graduje a dovoluje si některé záběry a vyprávění protáhnout do velmi dlouhých pasáží. Já jsem byl po shlédnutí velmi nadšen.

S čerty nejsou žerty (1984)

jen škoda, že peklo není, to by se uběhali čertíci. Tahle pohádka je má nejoblíbenější a pokaždé se na ní rád podívám, protože tolik přesně vybarvených typických českých vlastností tam, to je nádhera :-)

Pot a krev (2013)

Bavil jsem se skvěle, i to jak se ve filmu při představování rumunské striptérky, objevil pohled na pražské Hradčany a zaznělo "začalo to v Bukurešti" :-)

V zajetí démonů (2013)

Těšil jsem se na tento film a výsledný efekt nedostál natěšení. Ano, zpracování kvalitní, dobová atmosféra 70tých let perfektní, nicméně, vše jsem ve filmu předpokládal, nic nepřekvapilo a od půlky filmu jsem tak nějak pociťoval v sobě něco, co mi říkalo, že se koukám na duchařský díl Akta X ze 70tých let. Nicméně 3 a 1/2 hvězdy dávám jen proto, že jsem dva dny před resp. 4 dny před shlédl REC resp. REC2 a mohl jsem porovnávat.

Světová válka Z (2013)

nějak mi to pořád něco připomínalo a že už to tu bylo, jak jsem byl zvědav, tak mě to neuchvátilo, prostě 3* a víc ani ťuk ani 28 dní či týdnů od shlédnutí filmu nepřidám *