Příšerky s.r.o. (2001)

Čiči? Na tenhle animák se dokážu podívat kdykoli a nevypnu ho po pěti minutách, že bych na něj třeba neměl náladu, nebo mě dokonce nudil. Příšerky mají jedno velikánské plus ::: propracovaný příběh. Tudíž není možné, že by film bavil pouze děti, ale i dospělí mohou se svými ratolestmi koukat a fandit Mikeovi a Sullymu. K tomu si připočtěte vynikající animaci, perfektně vymyšlený svět Příšerek, skvělé herecké obsazení a jazzově laděný soundtrack a není jiná možnost, než pět*!

Pearl Harbor (2001)

Pod vedením Michaela Baye film neztrácí svižnost. Během tří hodin tak máme možnost vidět, proč Amerika vlastně vstoupila do druhé světové války, k tomu na nás vystupuje i milostný trojúhelník. Občas film ale trošku pokulhává v ději, škoda. Normálně bych dal tak 3*, ale proč 4*? Pane Bayi, za tohle by jste asi měl poděkovat Hansi Zimmerovi za nejlepší soundtrack, co kdy sám velký mistr Hans složil. Hudba nádherně dokresluje jak scény válečné, tak hlavně ty milostné. A konec s Faith Hill? Wow! :)

Život je krásný (1997)

Podle mě jeden z nejúžasnějších filmů z období války. Roberto Benigni zde díky svému charismatu baví každou situací, ve které se ocitne. Navíc nám nabízí trošku odlišný pohled na utrpení v koncentračních táborech. Svojí láskou k synovi a vtipným vysvětlením každého momentu, kdy jde pomalu o život dokáže přesvědčit pětiletého synka, který samozřejmě nemá možnost pochopit, co se kolem něho děje. Giosué má roztomilý kukuč. Při pohledu na šťastnou "princezničku" v objetí se svým synáčkem po skončení války s oscarovou hudbou Nicola Piovaniho máte pocit, že život je opravdu krásný. A je to tak, Život je krásný!

Moulin Rouge (2001)

There was a boy... Od první minuty tohohle filmu máte pocit, že jste se najednou ocitli v naprosto jiném světě. Ve světě barev, vynikající hudby a všeho, co člověka nenechá klidným. Tahle jízda zábavním parkem jménem Moulin Rouge krásně propojuje lásku s krutostí světa a samozřejmě s neskutečnou žárlivostí (viz El Tango De Roxanne). Samotnému se mi se slzami v očích nechtělo věřit, jak tragicky film končí. Asi největší dojetí se dostaví při představení s písní Come What May. Propojení Ewanova a Nicolin hlasu v sobě má takové kouzlo, že to prostě funguje. Bravo! "The Greatest Thing, You'll Ever Learn, Is Just To Love And Be Loved In Return..."