Bournův mýtus (2004)

O kousíček lepší, než Agent bez minulosti. Příběh není tolik přímočarý, ale ani se v něm člověk neztrácí. Má to šťávu, napětí a s charismatickou Pam Landyovou vás to prostě musí bavit. Silně nedoporučuji hodnotit film hned po prvním promítání - to pravé zažijete až teprve při druhém, třetím shlédnutí. Postavy budete vnímat trochu jinak. Skvělé honičky, drsný Matt Damon, troška psychologie, nadupaný soundtrack, famózní kamera a režie, Jason Bourne s neuvěřitelným štěstím při vyváznutí z jakékoliv situace a na závěr klasicky Moby. Co dodat, velice skvostný počin a střed trilogie!

Zombieland (2009)

Zombieland - svět se spoustou pravidel pro přežití, byť některé jsou dosti bizarní. Vcelku vtipně pojatá zombie-komedie s klasicky štěrbinovitejma holkama (až na tu malou), s outsiderem a jedním drsňákem, která mě bavila a rozhodně nenudila. Čím víc rozmasakrovananejch zombíků, tím větší to byla sranda. Proto bych bezpodmínečně ocenil tzv. stupňovitost, kdy poslední půlhodinka v zábavním parku byla naprosto brilantní! To celé, co jste si až sem přečetli platí pouze pro komediálnost, nápaditost a přehlídku zabití zombies. Pravidlo číslo jedna - v zombie-komedii se nikdy nesnaž najít příběh!

X-Men 2 (2003)

Série X-Men je trilogií zajímavou, ale ani po dvojce mě to nechytlo naplno, nevím proč...

X-Men (2000)

Svěží záčátek adaptace komiksové trilogie. Na rok 2000 až moc brilantní triky a fajn herci v hlavních rolích. Jen ten scénář mohl být trochu duchaplnější. Uvidíme, co přinese dvojka.

Líbáš jako Bůh (2009)

Příjemná česká komedie o vztazích. Roztomilá Kamila Magálová s komediálním Oldřichem Kaiserem! Možná byl film Líbáš jako bůh lehce zdlouhavý, ale rozhodně velké překvapení po Krokodýlech! Přímo koncert hereckých (i pěvěckých) hvězd a závěrečné cameo Lucky Bílé je jen sladkou tečkou. Až s podivem můžete v soundtracku slyšet i takové hvězdy jako například Norah Jones. Na vánoce se na Líbáš jako bůh rozhodně podívám znovu!

Těžká váha (2005)

Cink! Russell Crowe v roli odepsaného boxera z 30. let vyzařuje neskutečnou nadějí, nadějí pro lidi, kteří v té době neměli ani na mléko. Famózní počin Rona Howarda s naprosto brilantní kamerou. Ve scénách zápasů máte prostě pocit, že sami dostáváte a dáváte rány. Podle mě nejlepších práce s kamerou ve filmovém boxu. A nejen s kamerou, Thomas Newman předvedl taky své, co se soundtracku týče. Hudba dokonale zklidňuje sport, který někdy bývá až na život a na smrt. Film z meziválečného období, s pravdivými událostmi, o jednom z nejpopulárnějším sportu z daného období, plus roztomilá roztřesená Renée Zellweger. Tenhle zápas jasně vítězí James J. Braddock!

Andělé a démoni (2009)

Andělé a démoni mají v sobě určité kouzlo. Asi je to příběhem od Dana Browna. Ale něco se mi celou dobu přeci jen nezdálo. Film je rozhodně napínavější a živější, než Šifra mistra Leonarda. Na druhou stranu tomu chybí ten šmrnc. Hrozně jsem se těšil na jednu ze závěrečných scén s Tomem Hanksem za hudby Hanse Zimmera, při rozluštění nějaké záhady (Chavaliers de Sangreal). Andělé a démoni jsou určitě jiné dílo. Bezpochyby mě v neustálém napětí a nutnosti sledování udržovalo časové ultimátum, které je dáno Ilumináty. Bez navazujícího soundtracku by jsem ale popravdě asi usnul dřív, než ......... film skončí samozřejmě. Film pěkný na zkouknutí, do kina možná lehce zbytečný, ale rozhodně neurazí a nepošpiní jméno Šifry.

Pochyby (2008)

Film Pochyby je na první pohled filmem o církvi, církevní morálce a zvyklostech. Když se ale podíváme do hloubky samotného problému, vidíme něco trochu odlišného. Proto by hodnocení a komentáře měly být objektivní, nezaujaté. Většina z nás má ale pochyby. Většina Čechů jsou rádi ateisty, proto se jim "panbíčkářská" scenerie nelíbí a připadá jim nudná. Přiznávám! Církvi taktéž neholduji a samotný styl filmu, řekl bych rovnající se církvi jako takové mě nudil! Jenže jak jsem již řekl - film není o církvi. Téma je tedy vcelku jasné, morálně nechutné a díky tomu svoje poselství film Pochyby splnil. Úžasná Meryl Streep naprosto exceluje, obzvláště když se potkává s Philipem Seymourem Hoffmanem. A po výtečném závěrečném dialogu krásný chorál. Aspoň v něčem má církev svoje kouzlo, v hudbě.

Iron Man (2008)

Doteď mi byl znám komix Iron Mana asi tolik, co vám jazyk brazilského kmene v Amazonských pralesech. Filmové zpracování tak pro mě bylo větším nářezem, protože jsem poznával něco nového. Dobře propracovaný děj drží Marvelovskou podívanou skvěle vcelku. Dokonalá hi-tech záležitost s velmi charismatickým Robertem Downeym, doplněná svůdnou Gwyneth Paltrow je napínavá od začátku až do konce. Nižší hodnocení prostě dát nemůžu, protože tvůrci si právě získali nového fanouška - mě!!! Bezvadná práce a můžu říct, že v mém osobním filmovém světě jsem právě začal novou sérii. Sérii o Iron Manovi! Kašlu na pár kýčovitých hlášek, byly přehlušeny fantastickým soundtrackem, který už mi proudí do mp3 přehrávače! Jdu pracovat na svém brnění, v dubnu ciao!

Chicago (2002)

Sice úžasný muzikál, skvělé období lidstva, ale nějako mě Chicago minulo. V té době jsem byl plně zažrán do Moulin Rouge, což je velice diskutované téma. Chicago vs. Moulin Rouge? Pro mě rozhodně Moulin Rouge. Hvězdné obsazení, ale ze všech je Queen Latifah ta nejlepší! Skvělá práce na muzikálu a super zážitek. Jen mi tam stále něco chybí...