Hannibal - Zrození (2007)

Řekne mi někdo, proč Webber tolik zkazil úžasnou trilogii o Hannibalovi jedním pitomým prequelem? Délka 117 minut je vážně trošku moc na tak plytký děj. Přijde mi to, jako by nás Webber celý ten film nechal odpočívat a abychom uplně neusnuli, tak nám tam občas podstrčí nějakou tu drsnou scénu vraždy. Musím říct, že nebýt těch "lepších" scén, tak to řadím mezi odpad! Škoda, nápad to byl dobrý, leč se nepodařilo ho tak úspěšně naplnit. Snad příště!

Casino Royale (2006)

To bylo řečí a kidů, že tahle bondovka bude přímo úděsná s Craigem v hlavní roli. Jenže naopak, Craig tomu dal takovou šťávu, že když ho člověk sleduje v akci, má chuť si zařvat "JO, to je vono!!!" Připočtu k tomu naprosto sexy Evu Green, skutečnost, že se to natáčelo v Čechách, dokonalou honičku hned ze začátku a úžasnou singlovku od Chrise Cornella "You Know My Name" a nejde jinak, než dát 5*. James Bond will return a nevim, jak vy, ale já se hoodně moc těšim. ;o)

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po dlouhém váhání a přemýšlení, čtení recenzí jak kladných, tak záporných jsem dnes usedl do velmi pohodlného křesla kina s pocitem nejistoty, že budu muset použít kletbu, která se nepromíjí. Už úvodní nájezd kamery na houpačky mě ale přesvědčil, že moje nejistota je naprosto omylná. Při pohledu na umístění houpaček jsem si ale uvědomil jednu věc: Houpačky ve třetím díle byly umístěny uplně jinde, než tahle scéna. Přitom když čtete knihy, tak obě dve situace se odehrávají na jednom místě. V tu chvíli jsem si ale uvědomil, že do kina jsem usedl s tím, že si chci užít film a ne se "rýpat" v chybějících scénách oproti knižní předloze, nebo v chybách. Když čtu recenze tady, všímám si negativ a většina z nich pramení právě v tomto "rýpání". Díky tomu jsem si užíval Harryho se vším všudy, s čím nám to Yates naservíroval: Skvěle zvládnutá psychologie, naprosto přesně úderná hudba a vynikající herecké výkony. Nemůžu si pomoct, ale já tu babu Umbridgeovou totálně nesnáším.:D Když se teď zamyslím těch pár hodin zpátky, co jsem to viděl, tak se mi jako první vybaví dva momenty: Podle mě scéna č.1 je menší kulturní vsuvka Freda a George při NKÚ - jen jsem zůstal koukat s otevřenou pusou. Druhá a vlastně i třetí scéna jsou letecké estrády, jak na košťatech na Temží, tak na Testrálech v Bradavicích. Tuhle myšlenku tolik promakané scény už vnuknul Cuarón ve Vězni a po třech letech je to velmi příjemné osvěžení. Navíc to do filmu vnáší tolik optimismu a krásy, že se vám i chce zapomenout, co se vlastně děje a že to není zrovna nic veselého. Celkově jsem prostě nadšen a musím říct, že ti, co na film šli s očekáváním velké akce, nebo s tím "rýpáním", tak mi jich je líto, protože se jim tenhle snímek určitě vůbec nelíbil. Ať si ale říká kdo chce, co chce, mě se tenhle film líbil snad nejvíc, ještě s Vězněm. Díky a za rok nashle, Harry! ;o)

Obchodník se smrtí (2005)

Když jsem usednul a čekal na film, myslel jsem, že to bude o spoustě efektů a hrozná řežba se zbraněma. Hroozně jsem se zmýlil. Díkybohu! Byl to úžasně biografickej film s krásným nastíněním obchodu, který normálně probíhá po celém světě a nikdo si toho nevšímá... Takže moc děkuju, pane Niccoli, že jste mě donutil o tom přemýšlet...

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Vcelku zajímavá a akční podívaná, ale svý chybky tahle velkolepá atrakce jménem Piráti z Karibiku určitě má. To ale nebránilo tomu, abych se dobře bavil, dost často nejen filmem.:D Viď? :o)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Dlouho jsem se nesetkal s tak dobrou estetickou podívanou. Do toho skvělá hudba a zvukové efekty. Prostě vizuálně zvládnuté na 5*. Ale ten děj (jestli se tomu tak dá říkat) mě prostě zklamal. A jediné co zachránilo aspoň ty čtyři hvězdy bylo: "THIS IS SPARTAAAA!!!" ;o)

Láska přes internet (1998)

Somewhere Over the Rainbow... Máte rádi romanťáky? Tak v tom případě doporučuju tenhle, protože tohle prostě funguje. Hanks s Ryanovou tady vytváří určitě pouto, který si nedovedu vysvětlit. Chemie tady prostě funguje. Navíc silný příběh, kde postupně sledujeme obě strany, kdy přemýšlejí o tom, s kým si vlastně píšou. Určitě se vám to už taky stalo, že jste si s někým psali na netu a psalo se vám s ním/ní tak hezky, že už jste i přemýšleli, že se s ní/ním potkáte, že? You've Got A Mail...

Gladiátor (2000)

Asi nejvelkolepější historický film, jaký jsem kdy viděl. Hlavní role, kamera, režie, hudba. Nemám slov. Roma Victor! Now We Are Free!

Forrest Gump (1994)

Filmy, které byly natočeny podle knihy mě většinou všechny zklamaly. Tady stop! Forrest byl první a prozatím poslední výjimka. Robert Zemeckis prostě odvedl svoji práci na výbornou. Začínáme u digitálně propracovaného peříčka, pod kterým si každý může představit svůj osobní význam. Já bych ho třeba chápal jako život, v jednu chvíli vznášející se nad všechna oblaka a ve chvíli druhou padající pozvolna k zemi. Jak se krucinál mohlo Zemeckisovi podařit napojit Hankse do historických záběrů? Jenom jsem žasnul. Dál, Alan Silvestri zkomponoval hudbu k filmu výborně, krásná chytlavá melodie. Hlavní role Tomovi sedla jak ušitá na míru a ten příběh. Aplauduju Winstonovi Groomovi ve stoje a hluboce se klaním. Škoda jen, že se tvůrci k autorovi tohoto románu zachovali nečestně. Ale to už je jiný příběh. Forrest je můj nejvíc nejlepší kamarád. ;o)

Slavíci v kleci (2004)

Tuhle podívanou dokážu ocenit jako znalec sborového umění a nemůžu si vynachválit její skromnost, hudebnost a tak trochu i dojemnost. Příběh má asi všechno, co by neměl postrádat: hodného pana učitele, který změní "kluky - hajzlíky" v hodné a hezky zpívající chlapce, zlého pana ředitele, lásku k matce hlavního sólisty a především sborovou hudbu, při které běhá mráz po zádech.