Zelená míle (1999)

Asi jsem ztratil dech! Málokterej film mě dostal jako tenhle. Díky Franku, díky Tome a díky, Johne Coffey!

Odstřelovač (2007)

Chcete si oddechnout, jen tak relaxovat a spát se vám nechce? Právě tenhle film je pro vás to pravý. Pustil jsem si ho hned po návratu z vyčerpávajícího soustředění a svůj účel pobavit mě a přitom nenamáhat přemýšlením Odstřelovač splnil. Trocha akce a dobrá hudba. Co na tom, že příběh je průzračný a se spoustou nesrovnalostí? Prostě díky za každý takový béčko.

Ratatouille (2007)

Při sledování tohohle animáku máte pocit, že zmizely všechny starosti a problémy a dostali jste nejen chuť na jednu z těch láhůdek, ale i na to si hned broukat závěrečnou francouzskou píseň, přičemž vám zůstává ústa dokořán při dokonalosti animace. Pro mě osobně jeden z třech nejlepších filmů s příchutí pastelky (první dva nepochybně Hledá se Nemo a Příšerky s.r.o.).

Auta (2006)

Tohle je prostě jííízda...

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Stejný vzorec romantické komedie. Už poněkolikáté. Ale pokaždý se rád podívám, zvláštní. Asi za to může úvodní píseň, která se mi nechce dostat z hlavy. Ale za Drew musim hvězdičku přihodit, protože se nemůžu nabažit jejího kukuče a milý tvářičky celkově. :)

Já, legenda (2007)

Filmy tohohle rázu mají většinou tendenci být naprostými trháky, nebo padají do třídy "B", pomalu až "C". Opravdu nevím, do které kategorie film zařadit. Atmosféra snímku Já, legenda je vcelku mrazivá, i když místy to prostě nedrží pohromadě. Ale díky Willovi, který sice v porovnání s mým tolik oblíbeným Já, robot není tak skvostný, jenže když vezmeme v potaz, že skoro celý film odehrál naprosto sám, není možné jinak, než jej chválit. Hudebně není moc o čem hovořit, jelikož právě dané ticho pomáhá lépe navodit prázdnotu a samotu. Taky díky tomu jsem se dostkrát lekl. Prostě stručně řečeno ::: shlédnutí tohohle stojí za vašich 100 minut života.

Transformers (2007)

Tohle je dokonalý, úžasný a výbordelný! Ty efekty, ta hudba, ta filozofie příběhu... Kdo nevěří, ať se podívá. Michaele Bayi, vítej zpátky! Uvidíme se u nás v kině za rok a půl! ;o)

Sám doma (1990)

Tohle se prostě nedá ohodnotit jinak než za 5*! Vždyť na tomhle jsem vyrůstal a naivně si myslel, že když k nám přijdou zloději, že dokážu něco podobnýho... Sladká to dětská nevinnost! :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Po shlédnutí tohohle filmového skvostu s velkým "S" nemám slov. Začalo to hned, jakmile mistr Freeman promluvil formou vypravěče. Naprosto dokonalá volba v obsazení! Původně jsem umístění na prvních příčkách různých časopisů a serverů jako nejlepší film vůbec nevěřil, ale teď už chápu, proč je tomu tak. Nádherný příběh v hlavní roli s lidskou vírou a nadějí, Andym a Redem a neuvěřitelně šokujícím koncem! Pro mě "THE BEST MOVIE EVER."

Shrek Třetí (2007)

Ne vždycky se všechno povede. Doufejme, že na tak slabý scénář, propracovanost animace a pár přitroublých vtípků si příště tvůrci dají pozor a vyvarují se těch chyb. Nebylo to uplně nejhorší, ale když vidíte v úvodu nadpis "Shrek The Third", mělo by to o určitých kvalitách vypovídat. Snad někdy jindy...