• Fantasy
  • Rodinný

Terminátor: Temný osud (2019)

Som ročník 1976. Terminátora 1 som videl na VHS s jednohlasným dabingom a bol som nadšený. Terminátora 2 sme pozerali viacerí kamaráti spolu na VHS v maďarčine (asi nahrávka z kina v hroznej kvalite) a bol to môj najlepší filmový zážitok,ktorí si navždy zapamätám.Pri všetkých ďalších pokračovaniach sa u mňa dostavil akurát smútok a rozčarovanie.V trojke mi vadil predstaviteľ Johna Connora,ale príbeh bol dobrý. Salvation, Genisys a Dark Fate sú nepodarky čo sa týka deja,vývoja príbehu,doslova pohŕdanie fanúšikmi série.V prvých piatich minútach tohto filmu sa stane niečo,s čím sa nezmierim nikdy. Po prečítaní niektorých komentárov znižujem hodnotenie. Bol som na to v kine so synmi(12 a 16) a to sklamanie bolo vidno aj na nich.Takže nechápem,pre akú kategóriu divákov bol tento film natočený. Cameron asi zošalel.

Bohemian Rhapsody (2018)

Bolo to veľmi dobré. Aj s malými chybičkami. No úžasné.

Solo: Star Wars Story (2018)

Herecké výkony dobré. Herci sympatickí. Hudba dobrá. Triky dobré. Dej a príbeh mohol byť lepší,najmä po sklamaní z Epizódy VIII. Robot-ka L3-37 bola vyložene trapná,aj jej romantická,až morbídna milostná linka s Landom. Film ktorý nenadchne,ale neurazí,taký,bez epických,silných momentov (okrem prepadnutia vlaku a samotného záveru) a nejakého veĺkého prekvapenia. Rogue One mal aspoň Vadera,z ktorého išli zimomriavky(husí kůže).

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Malo to pekný vizuál,triky,hudbu.No vo filme,na ktorý sa čaká dva roky,nemôže byť toľko prešľapov,ktoré fanúšikov Star Wars hlboko rania.Neveril som tým negatívnym a zhrozeným reakciám,ale ten film fakt ťažko poškodil svet Star Wars a jeho predošlé epizódy.Dávam tri hviezdičky kvôli hercom a z nostalgie,ale scenár a réžia je jednoznačne odpad! Chcel som na to ísť ešte raz,ale to už by som na konci mal slzy v očiach ako Luke Skywalker.

Vetřelec: Covenant (2017)

Čakal som úplne iné pokračovanie Prométhea.Čo už.Mrzí ma,ako dopadol David a doktorka Shaw.Nemám chuť sa tu ďalej rozpisovať.Vizuálna stránka filmu perfektná,ale scenár zklamal.Štyri hviezdy namiesto dvoch, dávam z nostalgie,atď.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zaujímavé bolo,že jeden a pol hodiny hodiny filmu ubehlo rýchlo a nič mimoriadne sa tam neudialo.No finálna bitka,návrat pôvodných,aj keď digi postáv a lord Vader(pri ktorom som hltal každú sekundu,čo bol na scéne),ma presvedčili dať päť hviezdičiek,ale len z nostalgie.Po roku čakania skôr sklamanie,tak ako pri Epizóde 7.Mnoho scén a hudby z trailerov vo filme nie je.A rebeli(niektorí herci sa tam nehodili) mi pripadali,akoby prišli z iného druhu filmu a doby.Po prečítaní ostatných komentárov znižujem hodnotenie na tri hviezdičky,lebo v tom filme ma fakt potešil "len Vader".Bez neho by to bolo fakt na prd.