iolaos

okres Praha
[GORE] HORROR

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.6.2016  15:19

.. ale stara byla spocena až na řiti.

• 26.3.2015  21:32
    Kmeny (TV seriál) (2015)

e01 3*, e02 0*, e03 1*

• 25.1.2015  21:40
    Proces H (TV seriál) (2009)

Komunističtí prokurátoři Vieska, Urválek, Brožová - hnusní křiváci a poslové čirého zla v plné parádě. Zpracováním se patrně jedná o nejvydařenější a nejsilnější dokument České televize. Navíc je vše obohacené o zajímavé glosy renomovaných historiků, jako např. Karel Kaplan, kterého bych mohl poslouchat hodiny. Národní archiv se vyznamenal.

• 17.10.2013  19:49
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

s01 60%; s02 70%

• 9.5.2013  12:20
    The Wicked (2013)

Už asi v polovině mi bylo zle. Zprasený kříženec žánrů teenage fantasy a pochybných rodinných melodramat, kterými maminky na mateřské (nebo řekněte kdo jiný by se na to díval) zásobuje stanice Home Box Office 2 v dopoledních hodinách pracovního týdne. Čarodejnice jak z maškarní vesnické "shot down the witch" party s výrazem debila a nevyzpytatelnou rofl mimikou vraždí prostinkým grapem za obličej ...a jinéé pi****** protkané digitálním šajzem, který ve své době zvládaly už 486ky... holy crap, tohle je fakt gól

• 9.5.2013  02:01

Špek-ta-kulárníí oddechový polohorror klasifikace třídy "C" pro vychlastance.. atmosférou připomíná osmdesáté roky mentálních laboratoří studia Troma. Je tady všechno - mizerný rozpočet, bujarý silikon, odťaté gumové končetiny, pár úsměvných momentek a ani štipíček hereckého umu. Ukázkový případ vyvražďovačky, která má něco v sobě a neumím přesně říci co.. milovníci filmového umění ale z toho asi pojdou..

• 4.5.2013  14:07
    13 Eerie (2013)

Ortodoxní zastánci italských gore klasik nemají lehký televizní život. Když se Anno Domini překlápělo do třetího tisíciletí, byli si nuceni zvyknout na boom rozličných PC korekturních technik u krvavých efektů, protože zvůle a neschopnost režisérů pohrát si s touto neodmyslitelnou součástí horrorů vedla k tomu, že " filmová krev" byla v drtivé většině zprzněna IT departmentem v produkci toho, či onoho snímku. Teď máme druhou dekádu milénia a k tomuto počítačovému neduhu se přidává další kýčovítý módní trend - pryž. Írí je za březen/duben snad třetím filmem ze žánru definovaným senilním strýčkem Romerem, ve kterým lídruje guma. Přece nemůže být takový problém nadizajnovat zombíky způsobem, že aktéry v back_stagi vyválím v blátě, oháknu jich do roztrhaných outfitů, popatlám je jahodovou červení, zkrášlím vlasy plechovkou červů a..... klapka. Ach jo. Průser gumových kombinéz v tomto sympatickém dílku mě mrzí o to víc, jelikož prvek krve v brutálních scénách je nesmírně působivý. Snaha se cení čtyřma !

• 4.5.2013  11:37

Celkem silný gore, kterému však chybí preciznost italských reků tehdejší doby, zejména Fulciových, či L. Bavových krvavých veleděl. Jmenovaní však lehce zaostávali za D'Amatem v segmentu hudebních podkresů, tady famózního synthu s prvky (snad) řeckého foklóru, který tu trhá uši až nesnesitelně kvalitně.. Prostě další skvělá orgánovka, v této sféře je Joe ideální kreator . Smůlou však je, že film nijak nevybočuje a nedráždí tak, jak je divák jeho filmotvorby navyklý, o nahotě ani nemluvě. Ve "dvojce" onen slavný beastman Eastman žel již není hnijící stvůrou polykající člověčí flesh, nýbrž v modrých jeansech pobíhající nezničitelný vrah, ještě že nikdy neztrácivší své charizma. Screenshot z poslední scény mám navždy v hlavě a ve slabikářích poctivých jižanských gorehorrorů by měl být připnut na straně 1,,, hrubozrnovka jako blázen

• 2.5.2013  11:09

Přišla sestřenice a digitální krev. V podstatě stejný zážitek jako s letošním áčkovým remakem Evil Dead. Důraz jen na zpackaný gore efekt, nijaká atmosféra a napínavost nula celá nula. Dirty vizuál, tak příznačný pro všechny předchozí se-pre-quely "texasů" zmizel neznámo kam a senilní Leatherface (s jutovým pytlem na hlavě! :/// ) je schopný tak akorát stříhat polysacharidové prsty. A bohužel nejsmutnější je, že celou stopáž vrávorá nad horrorovým hrobem, aby do něj nakonec upadl celý, protože finiš tuhle legendu totálně devastuje. Proč tohle vzniklo?

• 28.4.2013  14:49

Po shlédnutí hordy dokumentů o okolí Pripyatě, její fauně, flóře i lidech, kteří v okruhu třiceti kilometrů od neblaze známé jaderné elektrárny nevesele žijí více méně jen z nostalgie a z důvodů fixace na svou půdu, loví radioaktivní zvířata a pěstují kontaminované bylinky, jsem se konečně odhodlal shlédnout tento handcam, k němuž jsem přistupoval velmi rezervovaně. Tak hrozné to ale nebylo. Zajímavé podzimní nasnímání (tuším že srbského) cikánského sídliště, které supr zasuplovalo tomu Pripyťskému (proč asi) mě celý film bavilo a evokovalo jakýsi divný pocit reality. Potenciál atmosféry místa byl myslím vyždímán dostatečně, ale jinak samozřejmě může člověk jako vždy nadávat, proč se za klapku neposadil někdo schopnější, nebo někdo více ve vatě, proč ten vůl neobsadil charizmatičtější herce, či pročpak naspídovaní humanoidi měli na hlavě gumové odbyté masky namísto věrohodnějšího makeupu...

• 27.4.2013  10:57
    Chained (2012)

Cirkus skončil, závěrečné titulky rollujou a já kontroluji správnou funkčnost antivirového programu, jelikož si nejsem tak úplně jistý jak je možné, že tahle blbost mohla penetrovat přes můj firewall do přehrávače. Vyšinutý chlapec aka houseboy- cleaner je nonstop pod diktátem vrahounových befelů o mytí hajzlu, chystání snídaní a dalších domácích prací.. okna domu jsou zatlouklé patnáctkou umakartem a i se sebevětším úsilím se stejně nelze dostat ven... Tak takhle tento kousek uchopila neschopná niemandka Lynch. Přes nos mi přelétává snad stovka jízlivých poznámek, ale už se spokojím jen se sušším konstatováním, že jeden zapamatovák Chained opravdu má - nudnější explo / thriller / horror jsem ještě neviděl.. Jedno velké nic.

• 26.4.2013  16:48
    Baby Blues (2008)

Fandové dětských slasherů by měli zbystřit, protože tohle je šupa, která tady fůru roků nebyla. Pořád stejný slasherový mustr, ve kterém jsou dětičky vyzbrojeny řeznickými kudlami, baseballem, brokárnou, či jiným arzenalem a baží po dospělácké krvi, definitivně upadl a až na pár skomírajících výkřiků se zdál tento subsubžánr pohřbený. A pak se tady z ničeho nic objeví českému horrorjunkiemu zatajený nízkorozpočťák, inverzně uchopený snímek vůči zaběhnutým "kids slasher" trendům. Tady zkrátka řídí jatka matka a naopak z ratolestí se stává štvaná zvěř. Z kumulujících se problémů s výchovou sjíždí každou minutou mamička, mimochodem super herečka, za hranu mezi lidstvím a totálním odcizením, načež vpadá do stavu naprostého zoufalství a zuřivosti, kterou ventiluje prvně na batoleti a pak si na paškál bere i své další potomky. Říkám tady natvrdo, být scénář BB výplodem nemocné mysli tvůrce, měl bych s flickem nemalý problém a hodnocení by šlo radikálně dolů, protože tohle je hranice, za kterou by nikdo z filmařů jít neměl; ale onen „based on a true story“ můj problém odbourává a nehezký prožitek masakrů dětí tím pádem divákovi ještě více zintenzivní do nepříjemna. Zkrátka Baby Blues je úchvatný, dětmi špičkově zahraný terror protkaný surovou atmosférou jednoho baráku, kde máma zůstane na všechno sama...

• 22.4.2013  21:05

Úvod jako z partesu. Šťavnatě zachovalá americká granny jde s kladivem v ruce rozflákat polsky mluvící bedničku. "Zjem twoje serce" ??? Nuže LOL. Viděl jsem i nymphoidní barbarku v dinosauřím pekle, všechny díly nekromantiků, ale tento nápad je znamenitý,... Jak říká amík: one million dollars idea !... waw, čest a sláva tvůci, z fleku bych ho pozval na pár pajduláků kořalky. Nepočítám-li unylý rozjezd plný nostalgických keců rozvedeného páru, tak po této těžce nekorektní sekvenci začne hrát prim monstrem nacuclá školačka, mladá slečna, až ďábelsky talentovaná, která hlavně v krušných scénách svých záchvatů diváka notně zatlačí do křesla. Její perfektní herectví ostře kontrastuje s bolavým výkonem "táty", židovský motiv také ubírá na intenzitě divákova prožitku, ale vem to čert. Buďme rádi za každý film, který nedělá démonickým horrorům ostudu, protože moc inovativního se už ve vymítačském subžánru vymyslet nedá..

• 14.4.2013  09:50

Vraždit se začne až čtyřicet minut před koncem, takže klidně fast-forwardujte, nebaví-li vás debilní kvákání ostrovních pubertálních netvorek. A ostatní nedbající mojí rady, stejně o nic světoborného nepřijdou. Natočeno je to sice áčkově hezky, klaun má šmrnc a jízda to je intenzivní, ale ženský herecký ansámbl je prachbídný a určitě také mohl být, ach ty Irky..., podstatně hezčí. KLAUN K POPUKÁNÍ k popukání rozhodně není a hloupý na krev protlačovaný funny rozměr u stříkancových scén (podmázlých hudbou jako ze Sám doma) mě ničím nezaujal. Slasher hodící se spíš do školních družin. Nebavilo !

• 14.4.2013  08:34
    Coffin Baby (2013)

Tento kousek se mi dostal do hledáčku teprve nedávno, když jsem si přečetl pár natěšených glos od členů všelijakých gore-sekt, nadšenců survivalu a natural_beauty_brutality na zaatlantických serverech. Zpočátku je kofin poměrně zajímavý, pure-horrorrollera nechává v očekávání "co asi z toho vyleze", ale tak někde uprostřed, kdy bylo všechno ubito a rozkucháno, nebylo už nač koukat a díky retardovanému scénáři děj začal hrozně upadat aby nakonec vplul do smradlavých stok nevydařené exploatace snažící se o nějakou hloubku. Masky v poho, gore sice nevylézavé, ale na efekt ušlo.

• 10.4.2013  20:59
    Mama (2013)

Klasická hororová pohádka pod značkou del Torovy maštale: unikátní nápady a kouzelný vizuál - na to si člověk za tu dobu už zvykl. Co ale tento lejbl vyšperkoval do absolutna, a kde Mama parním válcem drtí jiné filmy s dětskými motivy, je fantastické dětské herectví. Malinká Lilly, nejmenší ze sester, byla naprosto k sežrání. Malá rozprostřela opravdu nevídaný koncert. Její grimasy, gesta a úsměvy s uhnilými zoubky kouzlily v každé scéně. Nevadilo mi ani časté používání CGI techniky pro dorýsování její pohybových anomálií, při kterých si rochnila v kinosále i zkušená fyzioterapeutka. V "deltorovinách" to s kompem vždy uměli, ale v poslední čtvrtce začli ajťáci na digitální pilu tlačit mírou neúnosnou a z grandiózní bajky se bohužel stalo pomatené fantasy. CGI skála, CGI větev, CGI všecko... CGI je zkrátka mor, který se doufám v co nejkratší době lidem přežere a podaří se tento prvek v horrorech vymýtit. Protentokrát zase zavírám oči a jdu na plný vůz; od uvedení Faunova labyrintu mám v této kindě pohádek jasno o tom, kdo tu velí, a španělský toreador tohle tvrzení znovu potvrdil. Takže pět * !

• 7.4.2013  23:00
    Sekta (1991)

Je obtížné hodnotit Italskou klasiku, když v ní nefunguje prvek krve. Soavi feat. Argento - dreamduo bomberů čistého gorehorroru ve sto:/ minutách ani náznakem nenaplňují toho, čehož italomilové tak netrpělivě žádají a když už se to asi v polovině rozjede, tak jsou nuceni sledovat prehistorické skilly bez jakýchkoliv důrazů na brutalitu a vyšperkovaný detail. Tyto efekty např. Fulci zvládal už za teenagerských let a to nebyl žáden papundeklař ! Fajrunt ve studni sice ušel, ale nic nezachránil. Soaviho kvality jsou jinde.

• 3.4.2013  23:22
    Lesní duch (2013)

Snad se v Anjelským Cinestaru nenašel žádný ČSFD user s vybrakovanou šrajtoflí, který očekával, že tahle bejkárna bude lepší než originální Samův Evil. Fakt nebyla, klasika je jenom jedna, dokonce tento divný remake nesahal ani do výšky Raimiho potetovaných lýtek. Jedním dechem však dokončím: v rámci nuskoolovych (čti digitálních) amerických trashů je tento gore bez skrupulí řečeno silný nadstandard. Já si však polamuji hlavu nad tím, proč tyto taktrochujinéfilmy serou všemocné distribuce do multiplexů(?!) navoňaným teenkám, když je přece úplně jasné, že tento hutný 1/2splatter je určen hlavně undergroundovým biografům plných punkerů, kteří jsou omámeni hektolitry krabičáku a mačkají se v sálu v nedýchatelném ovzduší s odérem Startek a spálených krokodýlů. Ale na světě se dějí horší zvěrstva, takže to dále nebudu rozmazávat. Nevím, jestli to bylo tím, že vedle mne sedící pičteenka se stále vrtěla a dávala všem pozérsky najevo, že to je právě ona, kdo se bojí, ale Alvarezova atmosféra na mě nefungovala a byla pro mně největším zklamáním. Prostě nebe a dudy oproti osmdesátkové verzi. Ale abych v kuse jen nenadával - za zmínku stojí technicky vytříbený cut ruky kráječem a asi 7 minutová finální část krvavých radovánek v provazcích bloodrainu, tohle byl určitě fajn nápad režiséra, který má (aspoň že) něco nakoukáno. Za mě pět z deseti, gore-fanatikům i tak doporučuji.

• 30.3.2013  23:49

....flick krčící se ve spodním regálu temných subsubžánrovek. Collector 2 aka the collection je přehršel roztomilých rozmarů doc. insectologa mejdanujícím ve starém trouchnivějícím hotelu s bandou vyfetlých vyznavačů hnusné muziky "trance". Třeba s propracovaností vražd si nic nezadá ani s oldskoolery např. (střelím) Soaviho sajzu.... Ikdyž "fulciho" arachno tentokrát do očního bělma nekousalo, není mi známo o efektivnějším bé-torturepornu druhé dekády třetího tisíciletí, který by řemeslností předstihl tento nenápadný majstrštyk. Říkejte si co chcete, já zvolávám Yes! a nakládám plnou i přes to, že malinkaté mínus vidím v nedotáhnuté drtičově facemask. Pro mě libový horror s příjemnou stopáží

• 25.3.2013  19:03
    Livide (2011)

Když z báby vylezlo celé hrdlo po dokonale designovaným obličejovým cutu ve finiši snímku, hodnotit podprůměrem by byla nehoráznost. Kdo tak učinil, měl by si zodpovědět otázku "o čem je vlastně horror?" Francouzká gore-dominance je zkrátka naprosto drtivá, zvlášť, když se projektu chopí tito 2 frontlineři znovuzrozeného a hodnotného krvavého horroru. Co se týče celistvosti děje i elementárního příběhu, nechť hodnotí jiní. Netroufám si, vždy jsem měl problém s fantaskními motivy a náhodně nasekanými scénami tak, aby asi řeč nestála. Takže tři čistě jenom za krev !

• 23.3.2013  17:02
    Mother's Day (2010)

Po shlédnutí tohoto mišmaše mé sympatie neochvějně patří nadále originálu. A irituje mě, že se opět po provalení Bousman uchýlil do defenzívy s prohlášením, že jeho Den matek není spojen s tromáckým entertainmentem žádnou pupeční šňůrou, ale má s jeho slavným osmdesátkovým trashem „pouze a jenom“ totožný název. Hm, tvůrce je sobecký direktor s hovnooriginální produkcí založenou na parazitování na úspěšných snímcích a hamouní nad výdělky. Chvíli byl klid. Byl permanentně vyvalen na otomanu, rád zíval a dlouho chtěl spát, jenže prachy došly a tak musel z gauče vstát. Udělal to asi takhle: před první klapkou sezval své kumpány do archiválií béčkových dřistů, uspořádal jim bujarou pitku a přesvědčil je, že další kousek bude myšlen opravdu "smrtelně" vážně. Výsledek je, světe div se, opět mizerný. V první čtvrtce (do příchodu mámy) jsem sledoval otravné přehrávání herců utlačovatelů (vraj terror, hovno!), ba co hůř; ihned po matčiným vstupu na ekran začalo hrozné inferno trapáren. Tohle že mělo být sociopatické psycho s matkou u kormidla? Ale dejte pokoj. Nechce se mi věřit, že tohle spolklo i místní hororové osazenstvo československé filmové databáze ..

• 23.3.2013  09:39

Pusobive Chilske hixplo. Masivni kanibalske rejdy jsou samozrejme na kilometry vzdalene od hranic filmove etiky, krvave silenstvi v druhe polovine je absolutne nekorektni a svou okazalou surovosti pripravuje s kazdou minutou chutnou žranici vsem srdcarum exploatacnich horroru. Jak uz to tak ale byva, nic neni dokonale. Musim se pozastavit mmj nad nepovedenymi rejpy, ty bohužel postradaji jakoukoliv sugestivnost, a z pohledu dejove lajny je HItW naprosty zmar. V budoucnu jiste zazoomuji na dalsi makabrozni dilka z teto (pro mne) exoticke zeme. štědré 4 !

• 19.3.2013  19:25

Vy sedmnáctiletí! Do kina můžete, bába-uvaděčka vás nepochybně vpustí, protože Cara Oculta horrorem není ani omylem. A možná budete mít štígro, když se vedle vás uvelebí teenka, která má stejně okázalý nulkaplus vývin jako kolumbijské suky na plátně. K filmu: na mutace thrillerdramatu nejsem, nacistický instalatér vyřádivší se magickou izolací na vodovodních trubkách, také ne. Jsem jen ten, který se nechal zvábit prvním místem ve zdejším žebříčku filmů po nastavení filtru "horror po roce 2005". Už tohle je dosti smutná skutečnost. Je to tak na dvě, třetí hvězdu přihazuji za hudbu.

• 19.3.2013  18:32
    Apokalypsa: Vzestup Hitlera (TV film) (2011)

Po Apokalypse WWII další plná palba. Lepší studie o poválečném Německu plného vnitřních problémů, komunistů a chaosu, ze kterého génius zla AH zformoval své choré vize pod lejblem NSDAP, k vidění zatím není. Bez jakýchkoliv historických odchylek, v barvě, srozumitelně a poutavě. Super materiál pro hodiny dějepisu, myslím, že tohle chytne i děti ze zadních školních škamen.

• 11.3.2013  15:26
    Vítejte v KLDR! (2008)

Odborářské stádo s krávou v čele. Bylo opravdu nutné jet až do KLDR? Výlet na Václavák s řízky narvanou igelitkou, s litrem slivovice na hlavu a s transparenty typu „Kalousku, nemáme ani na housku“ by byl pro zúčastněné jistě zajímavějším. Czech made jako prase.

• 9.3.2013  12:01

Nejedna se o zadny ackovy cajdak, i proto tady dabingovy mainstream kleje a krici. Vyhozenych padesat korun jen za nazev, rikaji si. Ovsem tvrde jadro stavnatych slatanin si prvni scenou s golemem-svarecem hnedka uvedomi, ze tohle prakticke cviceni zacinajiciho gore filmare je skvele odvedena prace. Vkuse se tady nadava, offscreen soulozi a infantilne komunikuje stylem "bradavky musi bejt, jinak by kozy nemely spicky".. - ikdyz tohle jde zcela mimo mne, ten spektakl uzasne zvarnenych vrazd s mohutnym gorefestem je jednoduse skvely.. Ac ziji v jinem svete nez tvůrce emař, nedovolim si hodnotit jinou znamkou nez vybornou.

• 7.3.2013  14:35

Dle rejtingu zrejme nejpovedenejsi short splatter od digitalniho španělskeho dua Muňoz - Cardoba. Kompletni vykradacka stareho An Apple Eateru zahalena do stokrat technicky lepsiho kombiné.. , v porovnani s maskami v jejich mladším Brutal Relaxu je to o krapanek horsi, avsak natoceno je to hezky.. Krvava jednohubka, ktera chutna.

• 7.3.2013  11:44
    The Barrens (2012)

Sic ay Mahtantu aneb stosestkrat obehrany survival v americkem lese, kde tentokrate z korun stromu padaji vycpane zdechlinky. Natuty vsak The Barrens patri k tem lepsim forest-gore-bugiman flickum, avsak kovany horror-harvester se neubrani pocitu, ze novic Bousman z toho nevyzdimal vsechno... Chapu, ze prostredku na effekty v rozpoctu nebylo habadej a prave proto se mel vice zafokusovat na verohodnejsi vzteklinovy rozkol hlavy rodiny; nevim jak jini ale ja mu ten madness, tatovi sympatakovi, moc nezral.. Piplacka s gore v pohode, utvrzuji se v nazoru, ze poohybana třicítka roura slouzici jako aranž střev prožívá v novem tisicileti resurekci. Za mě horror je na tři +

• 5.3.2013  17:00
    Zvuky temna (1977)

Podmanivy pribeh, sergiho typicka fokusy nahazujici kamera, frizziho nervybrnkajici muzika a rezie hodna pouze Fulciho nadpozemskemu formatu. Rekne li se giallo, mam jiz leta zafixovan roztahany dej, tlak na nedynamiku a rozevlatost pribehu, ktery strhava divaka hlavne v dejovych twistech. Tohle Fulci bori a konzumenta drzi pomoci kvanta indicii stale ve strehu a napeti. mamma mia, kdyz uz se tahle ekipa rozhodla natocit film dopadlo to vzdy prvotridne.. detektivku hodnotim plnym domem, stejne jako esteticky level jennifer oneill..

• 5.3.2013  01:28

v Dariove tvorbe jsem si jiz davno nasel to své a k prizraku teroru - jak zni dalsi z filmdegradujicich distribucnich titlů - jsem prisel jak slepy k houslim diky vsemocne reklame Ritkavideo :) Co se ale nestalo, premierovy argentuv zarez na pazbu gialla byl jiny, nez bylo me ocekavani; vubec by mne nenapadlo, ze se bude jednat o tak intenzivni zewl. Nulove napeti, šnečí, jak sopl natahovany dej s krkolomnym finale a film zcela udušený v topornosti herců. To vše jsem videl. Avsak ta lahodna hudba.. ,,ta hudba byla uzasna... unavena kriminalka, když už, tak Fulci rubal lepší kusy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10