Půlnoc v Paříži (2011)

Krásný film, prostoupený nádhernou atmosférou. Lehký, ale přesto vydatný. Gila i Adrianu plně chápu, často se cítím přesně jako oni. 77 %

Všemocný (2011)

Takhle si představuji film, který stojí na příběhu. Děj je odvyprávěn naprosto brilantně a závěrečné rozuzlení s pointou je dostatečně důrazné, jak má být. I když už žádný další aspekt tohohle filmu nepředstavuje absolutní špičku, přesto nenacházím výraznější slabinu. A proto mi vychází vysoce nadprůměrné skóre 82 %.

Nízkonákladovka (2011)

Tak tahle francouzská ukrutnost je hodně přitažená za vlasy. Je to absurdní, je to z laciné produkce, ale musí se uznat, že spousta fórů se tvůrcům fakt skvěle povedla. 47 %

Válka Bohů (2011)

Musím říct, že jsem od posledního filmu Tarsema Singha čekal víc. Protože když odhlédneme od toho, že se mu povedlo stoprocentně prezentovat moderní maskulinitu, je samotný odvyprávěný příběh dost povrchní. A pokud nad ním budeme hlouběji přemýšlet, zjistíme, že je v mnoha důležitých detailech zcela logicky nedořešený. Nijak zvlášť mne nenadchly ani herecké výkony. A jinak velmi dobrému vizuálu škodí záběry pro formu, aby se vůbec trochu ukázalo 3D. 65 %

V cizí kůži (2011)

Při sledování mi bylo na zvracení. Doslova.

Nákaza (2011)

** Premiérový den / jediný divák v sále ** Jedná se po všech stránkách o velmi solidně natočený snímek, který zřetelně vyčnívá nad úroveň dlouhé řady podobných katastrofických filmů. Velkou devizou je pochopitelně hvězdné herecké obsazení, které ani v nejmenším nezaostalo za očekáváním. Problémem je scénář, který už z notně provařeného námětu v podstatě nic nového nevyždímal a v zásadě ani moc ničím (příjemně) nepřekvapil. Pozitivně se však dá hodnotit fakt, že se snaží stát nohama na zemi, a tak vyprávěný příběh nepůsobí jako úplná sci-fi. Snaha o relativně realistické uchopení a vůle obsáhnout i sociální dopady a další okolnosti pandemie jsou koneckonců důvodem, proč je moje celkové hodnocení ještě tak vysoké, jak je. 68 %

Captain America: První Avenger (2011)

V rámci žánru komiksových adaptací představuje podle mě Kapitán Amerika jeden z těch lepších snímků. Typická "bláznivost" mi zde nepřipadala tak extrémně šroubovaná jako jinde, naopak byla v kontextu docela dobře skousnutelná. Líbilo se mi, jak se s tématem vypořádal režisér (mimochodem, Rocketeer je hodně cítit) i herecký ansámbl. A především se mi líbil hudební doprovod. Zkrátka a dobře, mírně překonaná očekávání a velmi solidní 3*. 67 %

Donucen ke zločinu (2011)

Až na dva dobré momenty je to celé schematické, často nelogické a bez pointy. Film nemá co nabídnout ani po jiných stránkách. A pokud jde o Raye Liottu, tak ten si hodně hlasitě řekl o Zlatou Malinu. 31 %

Drive (2011)

Dlouho jsem přemýšlel, jak tenhle takřka po všech stránkách dokonalý film okomentovat. Pět hvězd dávám po půl roce a Drive mě opět utvrdil v tom, že není třeba snižovat laťku, protože natočit perfektní film pořád jde. A nemusí to ani stát stovky miliónů, stačí jen věnovat pečlivou pozornost každému detailu. Ve filmu Drive má všechno své místo, i sebemenší drobnost je promyšlena. Například hudební doprovod, ač se povětšinou zdá být v podstatě jednoduchý a cyklický, skvěle prohlubuje atmosféru, případně s děním na plátně vtipně kontrastuje. Celkové pojetí filmu je dosti úsporné, a poskytuje tak dostatek prostoru divákovi ke vnímání, přesto nás NWR celým filmem umně provází a spolu s Ryanem Goslingem s námi hrají psychologickou hru, přičemž nás stále mají tam, kde chtěli: plně ponořené do děje, s očima přikovanýma na plátno a bez valné představy, co se bude dít dál. Ryan Gosling ve svém soustředěném výkonu záměrně klame tělem a projevuje se jen v náznacích, přesto je jeho řidič (absence jména je další symbolikou) vykreslen do značné hloubky (i když bez znalosti konkrétního) a zásadním způsobem pomáhá NWR realizovat jeho celkovou koncepci. Gosling zde znovu dokázal, že ve velkého herce nedorůstá, ale že mezi absolutní špičku již náleží. Co říci závěrem? Díky všem, kteří se na filmu podíleli, za úžasný zážitek. 96 %

Ai you lai sheng (2009)

Moc pěkný příběh, který v mém celkovém zhodnocení trochu sráží technické zpracování. Přesto ve mně snímek zanechal dobrý dojem a doporučuji ostatním podívat se, protože za ten strávený čas to stojí. 61 %