Alpha Dog (2006)

Myslím, že lépe uchopit, odvyprávět a zahrát tuhle látku už asi nešlo. 87 %

5 Days of War (2011)

Až bych řekl, že to je překvapivě velice solidně natočený válečný film. Jenom je škoda, že co do historické věrohodnosti se na něj nelze úplně spoléhat a musíme ho v tomto smyslu vnímat hodně opatrně. Ale ono asi bylo potřeba, aby měl divák jasně rozlišené dobro a zlo. Koneckonců si teď nejsem jist, jak to autoři s tím úvodním citátem o pravdě a válce vlastně mysleli... 64 % —— /a to s tím Balkánem ve zdejším obsahu, to je fakt dobré :-)/

Burning Palms (2010)

Povídky jsou kvalitativně dost různorodé. Co je ale všechny spojuje, je absence důstojné pointy. Něčeho, co by jednotlivé příběhy podtrhlo a ukončilo. A platí to i pro film jako celek. Tomu chybí jednotící idea a "rekapitulace" na samém závěru jen jenom z nouze ctnost. Shrnuto jednou větou, film má některé skvělé momenty (především v první, třetí a poslední povídce), ale vyznění do prázdna jej osudově ubíjí. 59 %

Orel Deváté legie (2011)

Stejně jako o rok starší Centurion představuje i Orel Deváté legie příjemný standard. Čang Čchienovské téma filmu z prostředí římské Britannie v bojovém pojetí se dobře sledovalo, navíc k tomu hrála i zajímavá hudba. Dokonce ani Channing Tatum mi nelezl na nervy. 60 %

Lost Colony: The Legend of Roanoke (2007) (TV film)

No, abych pravdu řekl, tak jsem to čekal horší. Objektivně to sice není nic moc, ale přesto je to pořád koukatelné. Když člověk nemá velká očekávání co do technického zpracování a leccos televizní produkci odpustí, tak ani zklamání nemusí být až tak velké. 19 %

Světová invaze (2011)

Vojenská logika a teoretická bojová strategie dostávají pěkně na frak. Co se děje týče, je to v podstatě plytká novela. Žádná velká propracovanost, hloubka či invence. Zkrátka celkově slabší blockbuster. 51 %

Roming (2007)

Hodnocení vyšlo jak vyšlo především díky formálnímu pojetí režiséra Vejdělka. Obsahově je to o 1-2 kategorie níže. Dost dobře chápu ty, kteří dali ještě nižší hodnocení než já. 39 %

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Doping (steroidy, anabolika atd.) je zkrátka součástí naší dobové kultury a společnosti: fenoménu posedlosti po dokonalém vzhledu našeho těla. Vyplývá z něj a je ničím než pouhým zhmotněním toho, co jsme sami zasili. Ať se nám to libí nebo ne. Právě tento fenomén ale může být nakonec daleko nebezpečnější, než se zdá a jeví. A může také představovat mnohem závažnější problém než celý doping. V konjunkci s kulturním tlakem a zrychlujícím se tempem života totiž právě onen fenomén generuje všemožné (přirozené?) důsledky, z nichž doping je jen první v řadě. Pokud tedy problém dopingu chceme řešit, nabízí se logická otázka: jakpak by bylo možné účinně léčit jakoukoliv nemoc a její následky, když příčina je stále přítomna? Dávám velice solidní 3*.

Desatero přikázání (1956)

Rozhodně impozantní a výpravná, ale přesto poměrně plytká a nezajímavá adaptace starozákonní legendy. Těžkopádný děj zkrátka nevyváží sebelepší vizuální háv. 62 %

Zdrojový kód (2011)

… aneb skvělé drama o tom, že nemáme ani nejmenší ponětí, co se stane, když zkratujeme smrt. 79 %