Hlasy (2014)

Při sledování tohoto filmu jsem začínal chápat pojmy okolo dobra a zla. Nebyl jsem příliš nadšený a pořád jsem čekal, že se bude dít něco, co konečně pevně upoutá moji pozornost. Nevím čím to je ale mluvící hlavy, kočka, pes a lidé, prostě né a né přimět mou trpělivost setrvat a nepřetáčet scény. Nepovedlo se a já přetáčel jak divý. Slabý odvar.

Faunův labyrint (2006) odpad!

Tak, jako rána do koulí... Už nikdy více!

Prokletý klaun (2014)

Dostat větší rozpočet a udělat to surovější, děsivější, krvavější, tak bych si nemohl absolutně stěžovat, neboť podle mého názoru, by to filmu velice pomohlo. Celkově, nebylo to špatné. Zajímavé scény střídají scénky nezajímavé a tak mi z toho přirozeně plyne průměr.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Místy ohromné a vynikající ale místy zase naopak otřesné, brutální a nesmyslné. Riddley si to udělal podle sebe a je to znát. Vizuál nádherný. Zvířata trpící a o lidech ani nemluvím ale narozdíl od zvířat, já na lidi osobně seru. Hodně jsem se na Exodus těšil a podle komentářů a hodnocení, čekal jsem podobný film, jako předchozí Robin Hood, jenž je můj oblíbený film... Bohužel, na pět hvězd to není a i ta čvrtá hvězda, je asi přehnaná ale abych to obhájil, já se po celou dobu filmu nijak extra nenudil, ba naopak jsem byl zvědav co bude dál. Celou dobu to sledovat byla docela zábava, i když nesmyslů tam bylo plno - ku příkladu obrovská vlna smete dva hlavní hrdiny a v momentě, kdy člověk čeká, že jejich těla budou roztrhaná vejpůl, tak oni si v klidu vylezou na souš, možná s pár oděrkama ale živí... Ale jo fajn, beru to. V klidu podívaná, za kterou bych do kina sice nešel ale v pohodlí domova to bylo sledováno s obdivem k mistrnému dobovému vizuálu a zajímavému příběhu. 4 hvězdy, NOT BAD.

Putinovy "Děti 404" (2014)

Jiný kraj, jiný mrav. Byl jsem zvědavý, jak se tento dokument vyvine a co mi přinese. Odpověď byla, absolutně nic. Já a mé okolí lidí, které znám, zastáváme spíš takový postoj, že nás to ani moc nezajímá. Zastávej si orientaci jakou chceš. Mám to u prdele. Co mi tohle teda mělo dát? Poukázat na problematiku v Rusku a vůbec všude ve světě, kde tohle moc netolerují. Já to beru a chápu ale osobně z toho opravdu nic nemám. U nás to nezasahuje do žádné velké míry, že bychom po sobě plivali a házely výkaly, což tady v Ostravě sice děláme ale né kvůli toho, že je někdo homouš, nýbrž proto, že jsme prasata a při naších "pivních" víkendech tohle považujeme za ten největší relax. Jo, je to krásný. K čemu se chci dostat? Chápu, že se někde s homosexualitou bojuje a já dokonce chápu i proč. Má to své opodstatnění, i když by měl mít člověk naprostou svobodu. Jak říkám, oboje má něco do sebe. Celkové hodnocení, hodně dobré, i když jsem se místy usmíval nad vybranými stupidními záběry.

Birdman (2014)

Některé věci jsou přivedeny k dokonalosti. KFC kuře, McDonald´s, moje svalnatá lýtka, špenátová omáčka od mé babky, ku příkladu... Tady? Špičkové herecké výkony, na které lze pohlížet jen s úctou a obdivem. Příběhově fajn ale herecky prvotřídní. Skvělá zábava. Btw, Emma Stone píchatelná víc, než kdy jindy.

Presumpce viny (2003)

Začátek pomalejší a nudnější ale jak se člověk dostane k pointě celého zásadního příběhu, ihned to nabírá grády a už tam je jen a jen dech beroucí drama, u kterého člověku nepřestane bít srdce vzrušením. Tak se mi to líbí. Denzel je prostě třída. Já se v tomhle moc rád opakuji ale on je prostě herecky úplně jinde, než většina lidí z Hollywoodu. Dabing tady byl pěkně debilní ale dá se to přežít. Co bych vytknul? Ani nevím. Drobné chyby tam sice jsou ale né natolik důležité, abych do nich začal rýpat. Za sebe teda hodnotím vysoko, i když vím, že se na tenhle film jen tak zase nepodívám. Jednou a dost, tohle je přímo ten typ filmu, který si člověk pamatuje ještě pět let po prvním sledování,

Ztraceno v překladu (2003)

Přehnaně vysoké hodnocení. Nevidím v tom nic výjimečného. Herecky pěkné. Romanticky nudné a předvídatelné s námětem, který bych řekl, je pěkně ohraný. Mám hlad.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Komedie pro děti? Pochybuji, že by tomu i takový tří letý uslintaný bastard věnoval pozornost a radši by z čirého zoufalství hledal východisko rychlého usmrcení, než se nadále dívat na tuhle směsně rozpočtovou píčovinu. Rozpočet 132 mega? The fuck? Cítím se znásilněný, dokoukal jsem to totiž do konce.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Jestli ten, kdo tohle vymyslel dostal ještě zaplaceno, pak teda musím říct, že žijeme v pěkně zvráceném světě. OH MY GOSH!