Herkules (2014)

61 procent? Hah, naserte si drahá komunito :-). Přiznávám, hooodně dlouho zpátky, když vyšel první trailer, očekával jsem velkolepou podívanou, nějakou epickou dvě hodiny a půl dlouhou podívanou, plnou brutálních a nervy drásajících bitev a jiných akčních scén okolo Herkulovské legendy, nicméně, přiznávám, nedočkal jsem se toho ale vůbec mi to nevadilo. Krátké to je ale hodně hutné. Jo, je tam spousta kixsů, které bijí do očí a někomu by to mohlo hodně vadit, uznávám ale já nejsem tak náročnej divák. Akční to bylo, brutalita v normě taky dobrá, skvělé herecké výkony spolu se skvělou hereckou skupinou v hlavních rolích, takže to všechno odsýpalo jako nic. Co víc si přát? The Rock vynikal, jinak se to popsat nedá. Role Herkula mu prostě padla a on se Herkulem opravdu stal, nádherné představení. Vytknul bych pár věcí ale jak říkám, není tam nic, co bych neustál a čím bych byl vyloženě otráven. Akční, rychlé, zajímavé a skvěle natočené, spolu s kvalitní kamerou a celkovým vizuálem jsem spokojený. Co trochu víc vadí je, že film pojednává o zemi, která bývala opravdu velkou ale ve filmu je prezentována jako trpaslík. Nikde moc nenajdete velkou početnou skupinu obyvatel ve scénách, kde by mohli být. Celkově, město taky vypadá mrtvě, inu ale nevadí. Kvalitní podívaná, která by za normálních okolností dostala 4 hvězdy ale jelikož tady zdejší komunita hodně ubrala, nutím se dát tu jednu hvězdu navíc. Proč? Proč ne? Když byl někdo ochotný zesrat hodnocením tento akčnák, proč já bych nebyl ochotný mu přidat, když jsem se tak skvěle bavil. Dokonalé to není ale nemůžete čekat od každého filmu příběh ala Shawnshank a akci ala Pan Prstenu, návrat krále. Takže ještě jednou to zopakuji s úsměvem na tváři, NASERTE SI.

Želvy Ninja (2014)

Taková jednorázová akční podívaná. Není to film, na který bych se chtěl kouknout co nejčastěji, nicméně tak jako ostatní díly, želvy mám prostě v lásce už od dětství, kdy jsem na všechny díly + seroš koukal jak malej Jarda a bavil se tím. Tento film prostě představuje starou lásku v novém kabátě. No, k hodnocení. Hodně, hodně akční, místy brutální a nepřerušované adrenalinem nabušené. Vtípky občas fungují ale mohli na tom ještě víc zapracovat. Hudební doprovod dostačující, herci parádní, krom Megan Fox, na kterou bych se mohl dívat celé dny, hlavně na její zadek ale hold herecky už to tolik netáhla, což je škoda ale nehrotím to. Co dál? Děj podle očekávání, občas se mi něco nelíbilo ale neřeším to víc, než je nutné. Prostě na odreagování akční pecička, nic víc není třeba dodávat.

Halloween II (2009)

Proč se to jmenuje Halloween, když se jedná vyloženě o pokračování terminátora, já si jinak neumím vyložit to, že hl. postava přežije fyzicky nemožné. Nevím, asi žiju v iluzi, když řeknu, že člověk má v těle kolem 4-5 litru krve a že zásah střelnou zbraní do hlavy, se dá přežit jen v opravdu výjmečným případě. Ne, nebudu pokračovat dál s vybíráním nesmyslů a sraček, tohle prostě bylo slabý a nikdo na světě mi to nevymluví.

Halloween (2007)

Brutální ale né horor. Akční ale né děsivé. Aspoň, že ty teenky za něco stály, scény s boobies vše špatné vynahradí. Slabé tři hvězdy dávám, ono to špatné není ale jen to celé prostě není uvěřitelné, navíc se tam vyskytnou wtf scény, které já nemohu překousnout.

Zlověstné ticho (2007)

Třetí hvězdu dávám za povedený konec, který jako vždy u tohodle režiséra, překvapí a dá celému filmu úplně jiný náboj. Celkově je to takové, no, průměrné. Lekačky a děj sice působí zajímavě ale víc se od toho čekat víceméně nedá. 3 hvězdy docela adekvátní, čekal jsem víc, když vezmu v úvahu, od koho to je a že jsem to sledoval ve 2 hodiny ráno.

Zpropadené dědictví (2013)

Těžko hodnotit, taková jednorázová záležitost, která neuškodí ale není zase tak perfektně zábavná s geniální a nebo aspon trochu lepší myšlenkou na to, aby to dostalo větší hodnocení. Herecky vyvážené, pěknou hudbou doprovázené, s pár slušnými scénkami, víc už nic, abych pravdu řekl. Nejhorší to prostě nebylo ale proč se k tomu vracet? Dobré cameo režiséra Weinera...nechtěl bych se tak jmenovat.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Trochu jsem nepochopil, proč Růženku ten kolovrat opíchal, když ona sama věděla o té kletbě všechno.. Další WTF moment je ten, kdy uteče ze svého zamknutého pokoje a dostane se prostě do nejtemnější a nejhlubší kobky na hradě..Menší roadtrip? Hmmm.. Když už ale v té komnatě jsem a vidím všechny ty kolovrátky, proč nejdu dál, že? A hele! Jeden kolovrat se mi automaticky postavil, sám od sebe, nebudu racionálně přemýšlet proč to všechno, hlavní je, že se mi sám postavil a je tam moc lákavá jehla a jak to tak vidím, asi bude mít v budoucnu Růženka problém s drogami, když vidím, jaký vztah k těm jehlám má. No nic, přejděme na další bod kritiky a to finální fight. Co tomu vytknout? Žádná kouzla! No, ok, neřeším. Celkově to není špatný film, dost blbůstek s roztomilým příběhem a postavami, tak jak se to na pohádku hodí a kdybych byl mladší, užil bych si to asi víc, každopádně to není vůbec špatné, ba naopak, líbilo se to. Hodně velké + za boží Angelinu Jolie, která byla v této roli exkrementně úžasná!

Nepřítel státu (1998)

Jedním slovem absurdní. Hlavu a patu to má, myšlenku taky ale celé je to tak absurdně neuvěřitelně neuvěřitelné, až je mi z toho zle. Dívat se na to dalo ale jen v určité scény, jinak docela katastrofa. Tony Scott uměl dělat dobré ale i průměrné filmy, tento zrovna byl ten průměrný, bohužel.

Cesta (2014)

Velká zbytečnost tento film. Jestli jsem měl být šokován tvrdou realitou prostředí a chování lidí v nastoleném ději, pak opravdu zklamu a myslím si, že to tak bude cítit každý trochu uvědomělý člověk. Nejhorší to nebylo, Guy hraje fantasticky ale celé je to takové pomalé a o ničem. Něco se sem tam sice děje ale nic tak extra, aby to člověka chytlo, prostě zbytečnost. Právě pomalé tempo zvětšuje délku filmu a o to víc to člověka sere. Kdyby natočili radši něco ve stylu The book of Eli, tak bych byl spokojen ale tohle bylo vážně o ničem. Škoda, post apokalyptické filmy mám moc rád.

Bourneovo ultimátum (2007)

Budu se stále a stále opakovat ale nevidím v celé trilogii takové filmy, které odpovídají hodnocení na těchto stránkách. Akční, dost dobře promyšlené a inteligentní drama, s dobrou zápletkou a herci, souhlas ale prostě to není nic tak výjmečného, aby to mělo 88 procent. Za sebe musím říct, že je třeba tento díl v porovnání s dvojkou, pouze průměrnou podívanou. Jason Bourne, at se sebevíc snaží, mou pozornost si do budoucnosti už nezíská. Co se ale týče hereckých výkonů, je to opravdu výborné, tomu nemohu nic vytknout, Matt Damon je prvotřídní herec, to bez debat.